Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GRASSS

Zakup Konsoli PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić konsole PS4 jest to moja pierwsza konsola w tym temacie jestem zupełnie zielony i mam prośbę do was o doradzenie jaki model konsoli kupić a także zestaw.

Niestety ale przespałem święta w którę było pare fajnych okazji do nabycia PS4 jest nowy rok spodziewałem się również ciekawych wyprzedaży aczkolwiek brak takich wyprzedaży.

Jaka konsolę wybrać Slim/czy zwykłą i czy 500gb czy jednak 1TB wiadomo 500gb jest tańsza ale ma o połowe mniejszy dysk a słyszałem ,że gry zajmują od 30 do nawet 50gb więc nie wiem czy 500gb starczy jak sądzicie?.

Chciałbym wam pokazać pare zestawów w sklepach podeślę wam linki i chciałbym, żebyscie je ocenili i napisali co myślicie:

Nie wiem dlaczego ale linki nie działają tak więc opisze jak te zestawy wyglądają

1.Mój link

Konsola Ps4Slim1TB z 1 padem i do tego 3 gry takie jak.Uncharted4,TheLastOfUs,DriveClub CENA 1599zł

2.Mój link

Konsola PlayStation4 1TB z 1 padem i do tego 2 gry DriveClub Uncharted Kolekcja Nathana Drake'a Cena1500zł

3.Mój link

Playstation4 D-CHASSIS 1TB z jednym padem i z 2 grami:Mafia3+Fifa17 Cena 1500ZŁ

4.Mój link PS4Slim 1TB z 1 padem+ GTA V Cena 1500ZŁ

5.Mój link

PS4SLIM 1TB z jednym padem+Battelfield1 Cena1600ZŁ

6.Mój link

PS4 1TBz jednym padem+3GRY(CoD;infiniteWarfareLegacy,FarCry4,FarCry:Primal)Cena 1650ZŁ

Czy może kupić; Mój link PS4SLIm 1TBz 1 padem BEZ GIER CENA1350ZŁ

i do tego dokupić sobie jakąś grę ?

Słyszałem ponoć gdybym chciał kupić zestaw nr1 czyli Uncharted4,TheLastofUs i te gry sprzedać to jest ciężko gdyż są przereklamowane czy to prawda?.

I jeżeli nigdy nie grałem w poprzednie częśći Uncharted czy TheLastOfUs to zle się będzie grało nie znając histori poprzednich w najnowsze tytuły tych gier.

Może wy znajdziecie jakieś ciekawe zestawy gdzieś na internecie lub widzieliście w sklepie i mi je polecicie będę bardzo wdzięczny :)

I ostatnie pytanie gry zakupione na stronie PlayStation Store są to gry w wersji cyfrowej do pobrania za którę nie ma bana tak jak za cyfrówki z allegro?

Za wszystkie wypowiedzi i pomoc dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :). Pewnie, że są tu bardziej obeznani konsolowcy, ale też postaram ci się pomóc.

Bierz 1TB. IMO Będziesz miał spokój na dłużej. Nie są to jakieś kolosalne różnice cenowe, a ostatecznie i tak będziesz musiał prawdopodobnie zapłacić za zakup większego dysku.

Bierz Slimki. Mniejsze, odświeżone, mniej prądożerne, cichsze. Najnowsza wersja slimki to chyba D Chassis.

Co do twoich zestawów: sam musisz wiedzieć jakie gry lubisz. Akurat mój wybór padł na pozycję nr 1. Uncharted wysoko oceniane. Bardzo mi się podobał odnowiony TR z 2013r i to chyba tego typu gra. Do tego TLOU lubię takie klimaty apokalipsy, zombie, survival (Fallout 3 na pc potrafił mnie pochłonąć na kilkanaście godzin swego czasu, TWD). Do tego nowsza v. konsoli. Po co kupować zestaw z grami, które nas nie interesują mniej, skoro ostatecznie i tak będziesz musiał zapłacić za wymarzony tytuł? ;)

GTAV kto nie lubi grać w gta? z tym że masz 1 dobrą grę. Zaoszczędzoną stówkę możesz wydać na inny tytuł w PSN.

BF strzelanka na gamepadzie? ;) jeżeli lubisz fpp.

Nie kieruj się tym, że nie grałeś w poprzednie części. Ciekawe ile serii od deski do deski przeszedłeś? ;)

Ogólnie wszystkie te elektroniki mają teraz cięcia cen (np. Saturn do dzisiaj), więc musisz szybko myśleć. RTV AGD miało pierwszy zestaw też za 1600, a teraz poszło w górę.

 

np tu masz jeszcze z Ratchet&Clank: https://saturn.pl/konsole-i-gry/konsola-sony-playstation-4-1tb-d-chassis-driveclub-uncharted-4-kres-zlodzieja-ratchet-clank

 

Tak, na PSN kupujesz wersje cyfrowe i nikt cię nie banuje ;). Z tym, że gry są przypisane do konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz i liczę, że się ktoś jeszcze wypowie i doradzi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dumać ;). Bierz Slim, 1TB. Możesz też obadać, jaka to jest wersja konsoli. Te nowsze (D, C Chassis) są poprawione.

Poprzeglądaj oferty Saturna, Euro, Komputronika.

A w jakie gry lubisz grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, popieram kolegę. nie bierz żadnego slima tylko pro. nie po to wyszła najnowsza i najszybsza wersja ps4 żebyś pchał się w starą (nawet odświeżoną) wersję... to jest 400 zł więcej, ale moim zdaniem warto dołożyć. nawet jak masz tv full hd to pro się sprawdzi, przecież kupujesz chyba plejkę na dłużej. a pewne jest że pro jest bardziej przyszłościowe niż zwykłe ps4, tutaj nie ma co się zastanawiać. zwykłą wersję to mogłeś brać 1-2 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pewne jest że pro jest bardziej przyszłościowe

Nom, akurat na kolejne 2-3 lata do czasu PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Właśnie tu się zastanawiam nad PS4Pro czy warto wydawać 500zł więcej gdy nie ma dużych różnić a jedynie rozdzielczośći i w dodatku nie mam telewizora 4K tylko Full HD więc jak sądzicie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Właśnie tu się zastanawiam nad PS4Pro czy warto wydawać 500zł więcej gdy nie ma dużych różnić a jedynie rozdzielczośći i w dodatku nie mam telewizora 4K tylko Full HD więc jak sądzicie warto?

 

Cóż, ja nie jestem zbyt obiektywny pod tym kątem, bo u mnie prosiak obecnie sprawdza się i z HDRem i w 4k, więc wiem że w takich okolicznościach zwykła czwórka już lekko niedomaga, ale jeżeli szukasz konsoli, która powinna dotrwać do końca tej generacji to raczej jednak prosiak. Kto wie czy SONY za rok-dwa nie zacznie powoli wypierać z rynku zwykłe czwórki na rzecz prosiaka - to jednak ponad 2x mocniejsze bebechy :E

 

Jeżeli natomiast nie jesteś pewien ile pograsz i w co dokładnie, to PS4 jest tańszym rozwiązaniem i sprzedać będzie łatwiej z mniejszą stratą zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie czy SONY za rok-dwa nie zacznie powoli wypierać z rynku zwykłe czwórki na rzecz prosiaka

 

To wtedy się kupi scorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że scorpio poleje current geny :E Bo jak sobie to wyobrażasz niby? Jaka to miałaby być przepaść między zwykłym X1 a PS? 1,31 TF vs ponad 6 TF? Na X1 720p a na PS subpar 4k ? :E mimo wszystko żal dla klienta, bo w MM albo innym Saturnie odpali sobie na PS wodotryski i pięknie wygładzone krawędzie a potem w domu na X1 będzie liczył piksele :o w ramach jednej generacji taki przeskok to kaplica. Już pseudo równanie do słabszej w wykonaniu SONY to lekka przeginka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Właśnie tu się zastanawiam nad PS4Pro czy warto wydawać 500zł więcej gdy nie ma dużych różnić a jedynie rozdzielczośći i w dodatku nie mam telewizora 4K tylko Full HD więc jak sądzicie warto?

może na razie dużych różnic nie ma. chociaż downsampling do full hd, więcej detali i lepszy framerate moim zdaniem już w tej chwili uzasadniają dopłatę 500 zł względem wersji slim. a z czasem różnice będą się pogłębiać, pro w teorii jest dużo mocniejsze od zwykłego ps4 i na pewno developerzy z czasem zrobią z tego użytek. dokładnie tak samo wygląda sytuacja na rynku pc, a konsole idą jak widać powoli w tym samym kierunku (pro, scorpio - usprawnienia w ramach tej samej generacji konsol). zrobisz jak uważasz, ale dopłata 500 zł do sprzętu który daje dużo większe możliwości w perspektywie tych 2-3 lat to nie jest dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam na święta nabyłem slim po promocji. Zastanawiałem się nad Pro, ale zrezygnowałem. Różnice dla mnie na tą chwilę są zbyt małe, a musiałbym dopłacić drugie tyle. PS4 tylko do exów, a tam tylko w TLG odczułbym różnice we framerate. Jakby w Pro bardziej szli w 60 fps (np. w Bloodborne, Driveclub, Uncharted 4) zamiast w 1800p to pewnie bym dołożył do mocniejszej wersji. Tyle klatek na Pro jednak będzie ciężko osiągnąć przez nadal słaby cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bocieque I jesteś zadowolony z zakupu?

i jeśli można widzieć w jakiej cenie i jaki zestaw kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem zadowolony. Slim 500gb za 850 zł. Dysk na same exy starczy. Sprzęt brałem na teraz. Jeśli w przyszłości wersja Pro będzie oferowała 60fps (w co wątpię) lub zauważalnie lepszą grafikę w exach zamiast podbitej rozdziałki, to sprzedam slima i zakupię pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... Za technologią nie nadążysz. Teraz kupisz PRO to wyjdzie pro slim extra chłodzone azotem, kupisz D chassis to będziesz sobie pluł w brodę, bo zaraz wyjdzie wersja E :E. Jak będziesz miał takie dylematy i obawy to nigdy sobie konsoli nie kupisz czy sprzętu nie podkręcisz. Kup i baw się dobrze. Moja slimka doszła wczoraj i od 18 do teraz była katowana (niestety trzeba wstać do pracy :E ). Wiem, że w moim przypadku Pro jest nieopłacalne, a martwić będę się później.

Gry to już twój wybór. Możesz jedynie napisać jakie gry zapadły ci w pamięć i jaki gatunek lubisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym. Brać slimkę i cieszyć się jej obecnie niską ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Niska cena była na święta, teraz patrząc przez pryzmat minionych tygodni to tak średnio :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą ceną to ich pogieło rozumiem święta itd ale nawet przed świętami i to miesiąc Slimka 1tb bez gier kosztowała 1350 zł a teraz w mediaexpert 1500-1550.. tragedia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na PRO różnica w cenie nie jest duża a lepiej już mieć nowszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą ceną to ich pogieło rozumiem święta itd ale nawet przed świętami i to miesiąc Slimka 1tb bez gier kosztowała 1350 zł a teraz w mediaexpert 1500-1550.. tragedia..

Wiąże się to zapewne ze słabą dostępnością Pro - sklepy widząc okazję, trzymają cenę zwykłej wersji, polując na ludzi, którym nie chce się czekać na dostawę ulepszonej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zdrożała i to strasznie jak myślicie kiedy stanieje?

Ps4 PRO pojawiły się w sklepach typu Saturn,MediaMarkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...