Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

power1

Crucial ram 1600mhz na plycie z97

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka mam pytanko , moge ustawic pamiec ram crucial ballistix Tactical LP 16GB 1600mhz na wyzsza szybkosc np 2400mhz na plycie Gigabyte Z97P-D3 wiem ze na tej plycie da rade do 3000mhz, odpalalem juz na 1866 mhz i chodzilo ok a wyzej tez da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2400 raczej nie ma szans, że pójdą, chociaż to też zależy od sztuki i danego przypadku.

Próbuj zwiększać stopniowo i testuj stabilność. Koło 2000 MHz powinno się udać.

Jeśli przesadzisz - to się po prostu nie uruchomi windows i zmniejszysz wartość na mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co robisz nazywa się podkręcaniem. Podkręcanie ma to do siebie, że nawet jeżeli komputer uruchomi się na danych parametrach, to wciąż może być niestabilny, i trzeba weryfikować poprawność działania takiego ustawienia.

Poczytaj o podkręcaniu, także na tej konkretnej platformie, bo to bardzo rozległy temat.

 

Czy da radę - nikt nie wie, na OC wpływa wiele rzeczy. Ale przy OC pamięci oczywiście najbardziej same pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te kostki z napięciem 1.35V i CL8?

 

U mnie przy 1.5V robiły 2133 / 10-10-10-25-1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te kostki z napięciem 1.35V i CL8?

 

U mnie przy 1.5V robiły 2133 / 10-10-10-25-1T.

Tak to sa te :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Moje Cruciale sporty 2x4GB 1600CL9 robią 2133CL9 przy 1,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem na 2133 mhz system sie wlaczyl i wyglada ze dziala stabilnie niech tak pobedzie pare dni jak bedzie cos nietak to zjade do 1866mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Tacticale są zajebiaszcze, powinny robić 2200cl9-9-9-27-1T przy 1.65V, więcej nie. Mam Cruciale Elite, na 97 pro są na tych samych kostkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem na 2133 mhz system sie wlaczyl i wyglada ze dziala stabilnie niech tak pobedzie pare dni jak bedzie cos nietak to zjade do 1866mhz

 

Źle robisz, odpal memtesta lub linxa i testuj. W zwykłym użytkowaniu może się nie wysypać, a pod większym obciążeniem już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2133mhz zaczelo mi przywieszac kursor dalem 1866mhz i wyglada ok dalo mi z automatu napiecia na 1.5 v , moze zwiekszyc napiecie na 1.6v i dac 2133mhz jak myslice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A timingi to jakieś ustawiasz, czy idzie "na pałę" to co płyta ustawi?

 

Weź przeczytaj jakiś poradnik o kręceniu ramów, bo widać że błądzisz jak dziecko we mgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kosci sa na 1.5 v pisze na ramach ustawienie xmp1 zmiejsza napiecia do 1.35v i moje pytanko czy te kosci moga pracowac z nizszymi napieciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz rzeczywiste 400MHz to pewnie i na 1.15V polecą.

Ustawilem xmp1 to napiecia spadly z 1.5v do 1.35v a ustawilem je na 1866mhz myslicie ze tak jest ok 1.35v i 1866mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak... może nie... zlituj się.

 

Weź przeczytaj jakiś poradnik o kręceniu ramów, bo widać że błądzisz jak dziecko we mgle.

 

Albo daj sobie spokój. Nikt nie będzie przy Tobie siedział i kierował rączkę z tekstami "dowoltuj", "podbij taktowanie", "poluzuj CL"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak... może nie... zlituj się.

Jak cezko ci odpisac to niepisz wcale jak masz jeczec :)

 

 

 

Albo daj sobie spokój. Nikt nie będzie przy Tobie siedział i kierował rączkę z tekstami "dowoltuj", "podbij taktowanie", "poluzuj CL"...

 

Jesli trudno ci picac to nie pisz jak masz jeczec :)taka rada na przyszlosc

 

Poprostu wystarczy napisac czy to mozliwe zeby ram na 1.35v latal na 1866mhz a ja sobie potestuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o OC. Tutaj każda odpowiedź to większe lub mniejsze "może". Tym bardziej że nie podałeś wszystkich parametrów pracy...

Są ramy 1.35V 1866MHz w sprzedaży. Może Ci to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) czyli probowac co bedzie ale jak system mi dzala ok i wszystko inne to nietrzeba mementasa odpalac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... serio poczytałbyś.

 

Byś wiedział, że trzeba testować stabilność każdego OC.

No, chyba że nie przeszkadzają Ci losowe bsody, wysypywania się programów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...