Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Canover

Odblokowanie Core w Phenom II X2 550 B.E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z odblokowaniem rdzeni w moim Phenomie.

Polega na tym że w BIOS-ie nie widzę funkcji ACC.

Model płyty głównej: GA-MA770T-UD3P

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem z odblokowaniem rdzeni w moim Phenomie.

Polega na tym że w BIOS-ie nie widzę funkcji ACC.

Model płyty głównej: GA-MA770T-UD3P

Z góry dziękuje za pomoc :)

Wciśnij w biosie kombinacje klawiszy:ctrl + f1 i będziesz miał tą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij w biosie kombinacje klawiszy:ctrl + f1 i będziesz miał tą opcję.

Niestety nie mam tej opcji po wciśnięciu tego.

Dodam również że znalazłem opcję odblokowania Core lecz po włączeniu 4 rdzenia przy starcie systemu łapie zwykły nie bluescreen a zwykły jasny niebieski ekran i nic się nie ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy cpu daje sie odblokować, nie po to amd poblokowało te rdzenie, zeby po odblokowaniu na 100% chodziły - w jakiś sposób są uszkodzone, nawet te odblokowane , co ludziom wydaje się, ze wszystko cacy, mogą w jakiejś aplikacji czy grze pokazać swoją ułomność

ja bawiłem sie kiedyś sempronami, PII x2/x3 to na 7 procków 1 chodził stabilnie , ale po OC już wywalało błędami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcesz sie pochwalic lecz ja czekam dalej na pomoc. Z tego co wiem wczesniej normalnie 4 rdzen pracowal lecz poprzedni wlasciciel przywrocil biosa do standardowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem z odblokowaniem rdzeni w moim Phenomie.

Polega na tym że w BIOS-ie nie widzę funkcji ACC.

Model płyty głównej: GA-MA770T-UD3P

Z góry dziękuje za pomoc :)

 

W jakiej wersji masz płytę? W wersji 1.0 nie ma tej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej wersji masz płytę? W wersji 1.0 nie ma tej opcji...

Jest,sam mam płytę w rewizji 1.0 w iem co piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcesz sie pochwalic lecz ja czekam dalej na pomoc. Z tego co wiem wczesniej normalnie 4 rdzen pracowal lecz poprzedni wlasciciel przywrocil biosa do standardowego.

nie pochwalić tylko cie uświadomić, ze nie każdy unlock działa stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pochwalić tylko cie uświadomić, ze nie każdy unlock działa stabilnie

Kolego przeczytaj uważnie co napisałem u góry. "Poprzedni właściciel miał odblokowane 4 rdzenie".

Wersja płyty: 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest,sam mam płytę w rewizji 1.0 w iem co piszę.

 

No widzisz, ja mam najnowszy dostępny bios i nie ma tej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj uważnie co napisałem u góry. "Poprzedni właściciel miał odblokowane 4 rdzenie".

Wersja płyty: 1.0

a czy ten poprzedni właścicel ci czasami tak nie napisał tylko w opisie aukcji? bo jak tak, to nie mamy dalej o czym dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto cofnąć się z BIOS-em do wersji z drugiej połowy 2010 roku. Późniejsze BIOS-y mogą sobie różnie radzić z unlockiem starych proców.

Poza tym zdarzały się procesory, które działały na 4 jajkach na 32 bit Windowsie, a na 64 bit już nie.

Spróbuj też jak proc działa po unlocku do 3 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja mam najnowszy dostępny bios i nie ma tej opcji...

Bo w najnowszej rewziji nie ma tej opcji,jest w starszych wersjach o czym pisze kolega wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiednią wersję BIOS-u. Była to wersja F5.

Na 3 rdzeniu komputer się podnosi lecz po włączeniu 4 zawiesza się automatycznie.

Uszkodzony rdzeń czy trzeba jeszcze jakieś napięcia podnosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że była odpowiednia? Na stronie producenta widzę 5 wersji BIOS-u z 2009 roku. Sprawdziłeś wszystkie?

Poza tym dochodzi jeszcze druga kwestia, o której pisałem w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że była odpowiednia? Na stronie producenta widzę 5 wersji BIOS-u z 2009 roku. Sprawdziłeś wszystkie?

Poza tym dochodzi jeszcze druga kwestia, o której pisałem w poprzednim poście.

 

F5 wersja ma już tą opcję z wyborem Hybrid.

Lecz potrzebuję aktualnie pomocy z 4 rdzeniem. 3 Rdzeń działa stabilnie. Po uruchomieniu 4 system nie wstaje.

Procesor na 100% był odpalony u poprzedniego właściciela na 4 rdzeniach. (SS zrobiony przez CPU-Z 4 rdzenie 4 wątki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F5 wersja ma już tą opcję z wyborem Hybrid.

Lecz potrzebuję aktualnie pomocy z 4 rdzeniem. 3 Rdzeń działa stabilnie. Po uruchomieniu 4 system nie wstaje.

Procesor na 100% był odpalony u poprzedniego właściciela na 4 rdzeniach. (SS zrobiony przez CPU-Z 4 rdzenie 4 wątki)

Może miał go odblokowanego na innej płycie i stąd problem,najlepiej skontaktuj się z nim i zapytaj na jakich ustawieniach chodził u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...