Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ogrod87

Amd Athlon 64 x2 5000+ wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

posiadam Amd Athlon 64 x2 5000+, do tego mam wmontowany 15cm wiatrak i otwartą budę (przy zamkniętej jeszcze szybciej się grzeje).

 

Problem taki, że w stanie idle temperatury na obydwu rdzeniach wahają się koło 50 stopni, co chyba jest ok.

Ale jak włączę youtube w 720p, czy nawet jaką grę - temperatury skaczą do 80 stopni, momentami nawet do 100, a wiatrak na radiatorze dostaje sporych obrotów.

 

Radiator jest gorący, nie mogę go nawet dotknąć na dłużej, niż 2-3 sekundy.

Pasta jest świeżo wymieniana (wczoraj wymieniałem).

Wydaje mi się, że radiator trzyma, bo jak ściągnę zabezpieczenia, to nie mogę wyciągnąć radiatora, bo się "skleił" z procesorem.

 

W załączniku mam HWMonitor z 10 minut (w tym chwila yt i chwila gry).

 

Co jeszcze mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w biosie czy proc nie dostał jakiegoś napięcia "od czapy" (te Brisbane-y miały napięcia auto, o ile dobrze pamiętam, w okolicach 1,35V)

Z ciekawości podaj model coolerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w biosie czy proc nie dostał jakiegoś napięcia "od czapy" (te Brisbane-y miały napięcia auto, o ile dobrze pamiętam, w okolicach 1,35V)

Z ciekawości podaj model coolerka

 

1,35 dokładnie, jak mówisz.

 

cooler to http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/310284

 

//EDIT

 

Było w biosie ustawione na auto (czyli 1,5V wg biosu). Zmieniłem ręcznie na 1,35V.

Komputer chodzi stabilniej, puściłem testy w OCCT.

Nie doszło nawet do 70 stopni w ciągu 10 minut. Wcześniej w minutę doszedł do 120 stopni a komputer nie odpowiadał.

Teraz oglądam yt, robię testy i mam 66 stopni. Chyba w tym był problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...