Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Haarvax

Płyta Z170 pod I5 7600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar jutro zamówić nowego kompa ale ciągle mam dylemat co do płyty głównej mianowicie myślę nad 2 modelami, jeden to http://www.x-kom.pl/p/257086-plyta-glowna-socket-1151-msi-z170a-gaming-m3-z170-2xpci-e-ddr4.html a drugi to http://www.x-kom.pl/p/252692-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z170-extreme-4-z170-3xpci-e-ddr4.html która z tych płyt będzie lepsza i czy warto dołożyć 150zł i kupić MSI m3 z270?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie z170 musialbys aktualizowac bios, oraz brakowaloby kilku najnowszych rozwiazan, jak np. lepszy uklad dzwiekowy alc1220, czy intel optane memory (choc sam nie wiem co to daje), poza tym kaby lake kreca sie nawet do 5.2ghz i wymagaja wtedy duzo energii wiec nie wiem czy sekcje na plytach z170 dadza rade, z270 sa chyba do tego przystosowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

Nie pchaj się w z170, poczekaj na większą dostępność z270 żeby ceny się unormowały że tak powiem szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to w wersji na Z170. Na początku z biosami był dramat, do wersji 1.40. Obecnie biosy są dobrze ogarnięte, więc na Z270 też powinno być nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekordy OC będziesz bić?

z270 vs z170 w domowym użytku nie poczujesz żadnej różnicy, a płyty znacznie tańsze i już sprawdzone.

Do zwykłego użytku i OC wystarczy coś za 600zł, np AsRock Z170 Extreme 4.

Update biosu żaden problem, napisz w zamówieniu albo wykup usługe za kilkanaście zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może miał już ktoś podobne doświadczenie. Płyta to ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4, cep to i5 7600k. Na stronie producenta płyty nie ma nawet biosu obsługującego ten procesor, choć na liście obsługiwanych 7600k dumnie figuruje (od biosu 7.10, podczas gdy najnowszy w dziale download to 7.00). Prawdopodobnie płyta przyjdzie z biosem nieco starszym, więc zastanawia mnie fakt, czy jeśli umieszczę w gnieździe procesor oficjalnie nieobsługiwany, to płyta w ogóle ruszy? Wydaje mi się, że miałem kiedyś podobny przypadek, wówczas mobas pokazał unknown CPU i pozwolił normalnie pracować bez trybu turbo, ale nie jestem pewien czy w przypadku z170 będzie podobnie. Mam ewentualnie jeszcze czas na zmianę zamówienia, ale nie chciałbym wydawać 650 zł na płytę, jeśli nie jest to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios można normalnie ściągnąć - KLIK, na z170 ext4, z nowym biosem, lata 7700k bez problemu

 

ps. sprawdź, czy w sklepie mają usługe aktualizacji biosu - bo płyta najprawdopodobniej będzie na biosie nie obsługującym KL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, nie zauważyłem tych beta biosów na dole... Spróbuję jutro zadzwonić do sklepu, bo Pentiuma G4400 do wykonania update uefi raczej nie opłaca się kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktos wyzej pisal trzeba byc dobrym fantasta zeby kupic z270 extreme 4 za ponad 200pln wiecej niz taka sama na z170, a czemu ma sie nie pchac w z170??? plyta praktycznie identyczna sekcja sie wydaje toczka w toczke a ze ma jakies ficzery niby nowe :-) z ktorych 99,9% uzytkownikow nie skorzysta to nastepna bajeczka zwykla papka marketingowa ale na tym sie kreci swiat,biznes :E nowe opakowanie i 2 setki wiecej smiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę trochę temat posiadam

AsRock Fatal1ty Z170 Gaming K4 (bios 7.30)

Intel Core i5-7600K + Scythe Grand Kama Cross 2

ZOTAC GeForce GTX 1060 3GB AMP Core Edition

Corsair Vengeance LPX DDR4 2x4GB 3000MHz CL15

Chieftec 500W

Bios powinien mieć opcję CPU EZ mode, której u mnie nie ma. Jak instaluję program F-Stream Tuning od AsRock przełączam na Performance i dalej Advance też jest napisane, że EZ OC nie jest dostępny, tylko z procesorami "K". Bios widzi procesor prawidłowo z "K". Czy możliwym jest, że opcja ta nie jest dostępna z 7 generacją procesorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • jak nie widziales takich zmian to moze sie urodziles po 2020 i jeszcze wiele musisz zobaczyc xD pogoda moze sie diametralnie zmienic w jeden dzien a nie kilka
    • https://allegro.pl/oferta/maly-komputer-hp-elitedesk-705-g4-mini-ryzen-5-16gb-ddr4-1tb-nvme-win11-pro-14855176685
    • "Pogoda to stan atmosfery w danej chwili, który jest chaotyczny i trudny do przewidzenia, a klimat to stan parametrów pogody uśredniony po kilkudziesięciu (zwykle trzydziestu) latach."   
    • Cytuję Ciebie, ale to odnosi się do wielu tutaj. Macie w sobie naiwność dziecka. Dla przykładu z twojego posta, mówisz kary i zakaz prowadzenia działalności w zakresie gromadzenia odpadów tak? No to dobra, karamy takiego delikwenta tak, że wypada z branży, i kto wchodzi na jego miejsce? Ktoś, kto wprowadzi takie standardy i takie ceny przyjęcia takich odpadów, że będzie wszystko zrobione na tip top. Oczywiście chętni ustawiają się "w długiej kolejce". Tymczasem w lasach ląduje coraz więcej śmieci dlaczego? Bo robi się coraz drożej i upierdliwiej  niestety, kiedyś wypijając puszkę monstera gdzieś w pobliżu było miejsce gdzie można było się legitnie pozbyć takiego odpadu. Teraz to wcale nie jest takie oczywiste. Mam wrażenie, że cała polityka gospodarowania odpadami odbywa się na zasadzie: "Nakażmy to, zakażmy tamtego, oczekujmy siamtego, a o sramtym pomyślimy później. A jak my to odbierzmy i zutylizujemy? Czy w ogóle na to co chcemy wprowadzić jesteśmy gotowi? będziemy martwić się później". Firmy, ale i gospodarstwa domowe nierzadko mają problem z pozbywaniem się w sposób skuteczny i zgodny z prawem wytwarzanych odpadów. Przykład? Wszelkiej maści opakowania  z tworzyw sztucznych i nie chodzi mi tu o puszki i butelki po napojach, tylko te większe, mniej poręczne których nie ma gdzie wcisnąć, komu i kiedy oddać nie płacąc za to jak za złoto. Wszystko robione jest od dupy strony i przez to odpady trafiają do lasu, pod ziemię, za okno samochodu w trakcie jazdy, bo odbiór odpadów przy obecnych standardach ich zdawania po prostu jest niewydolny.
    • Tak, ale nie w ciągu 4-5 dni z -10 i 10 w dzień do +kilkunastu w nocy i +26 w dzień. Z reguły to "lato" z tego powiedzenia to było 15-17 stopni. @Melodyman nie, nie cisza jak mrozi, bo takie gwałtowne zmiany w ciągu kilku dni nie są niczym normalnym i to są anomalie m.in. związane z klimatem. Zatem niby piszesz że Twój chłopski rozum rozumie, a jednak nie bardzo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...