Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Camis

Mówią, że to będzie rewolucja - Allegro zmienia system komentarzy i ocen transakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzą wam @ od allegro, że współpracując ze sprzedającym nad najwyższą jakością bla bla bla... proszą o wystawienie kommenta

Przychodzą. Trzy razy nagabują. Ale utworzyłem trzy regułki i te mejle lądują od razu w spamie.

 

Ja już od czasu zmian nie wystawiłem żadnego komentarza, po co skoro i tak nic w zamian nie dostane

Ja tak samo. Po co wystawiać komentarz, skoro za rok zniknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w ramach podziękowania dla sprzedawcy wystawiam (lub negatyw ;) ) ale od czasu tych zmian sam ani jednego nie dostałem. Po 17 latach i ponad 300 komentarzach tylko ten staż pozostał jako weryfikacja mojej rzetelności. Do tego ostatnio jakieś problemy z inpostem - sam wskakuje do aukcji a obsługa ma to gdzieś. Grzebią też przy płatnościach i nie można zmienić wybranego sposobu dostawy ani nawet dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że jest postęp i nowoczesność. Strony internetowy są coraz bardziej kastrowane, za niedługo będzie wyłącznie białe tło i treść, jak pozbędą się kilku linii poziomych i pionowych. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupicie bez logowania się (opcja bez konta allegro) to nie ma nawet opcji by wystawić komenatrz więc nie przychodzą wiadomości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od czasu zmian nie wystawiłem żadnego komentarza, po co skoro i tak nic w zamian nie dostane, a poklikać trzeba, sensowne pozostają tylko negatywy ale jeszcze nie miałem okazji żadnego wystawić i oby tak dalej :E

 

Po to, by kupujący wiedzieli, czy warto od kogoś coś kupować. Dlatego zawsze wystawiam komentarze, skoro korzystam z Allegro. Gdyby większość myślała jak Ty, trzeba by było wracać do sklepów stacjonarnych z obawy przed Januszami biznesu.

 

Do mnie nic nie przychodzi, tylko 3 maile po dokonaniu transakcji (że kupione, że dokonano zapłaty, że sprzedający otrzymał zapłatę) + gdzie jest przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to, by kupujący wiedzieli, czy warto od kogoś coś kupować. Dlatego zawsze wystawiam komentarze, skoro korzystam z Allegro. Gdyby większość myślała jak Ty, trzeba by było wracać do sklepów stacjonarnych z obawy przed Januszami biznesu.

 

Do mnie nic nie przychodzi, tylko 3 maile po dokonaniu transakcji (że kupione, że dokonano zapłaty, że sprzedający otrzymał zapłatę) + gdzie jest przesyłka.

 

Obawiam się, że jednak większość nie wystawia. Ja po 16 latach na allegro nie mam wcale komentarzy. Komentarzy ode mnie nie mają też sprzedawcy, bo jak większości - nie chce mi się wystawiać. Wszyscy ci, co ciułali komentarze przez wiele lat zostali na lodzie z opinią i nich samych.

 

Niestety, aliexpress bazuje na komentarzach, bo nauczyli się tego między innymi od serwisów typu allegro, do tego dodali bezwzględne karanie nieuczciwych sprzedawców, a allegro co zrobiło - coś kompletnie odwrotnego. Brawo.

 

W czasach, kiedy allegro było źródłem bezpieczniejszych zakupów, dzięki systemowi komentarzy sklepy internetowe powstawały i znikały szybko i często. Teraz - wolę kupić w sklepie, bo mam wiekszą szansę na udane zakupy niż na allegro, nie wspominając o cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra, ponad 10 lat starań żeby mieć dobrą opinię i zero negatywów a teraz będę sprzedawał elektronikę jak jakiś no-name innemu no-name'owi.

Banda dekli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze względu na powyższe, olałem ten portal...nie chcę ani wystawiać swoich rzeczy (równie dobrze mogę zrobić to za pomoca OLX'a z odbiorem osobistym i sprawdzeniem...skoro komentarze wywalono, a w zasadzie ich historię), ani dokonywać zakupów...bo nie wiadomo na kogo można się naciąć - teraz tylko od firm i handlarzy zakup tam ma sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jednak większość nie wystawia. Ja po 16 latach na allegro nie mam wcale komentarzy. Komentarzy ode mnie nie mają też sprzedawcy, bo jak większości - nie chce mi się wystawiać. Wszyscy ci, co ciułali komentarze przez wiele lat zostali na lodzie z opinią i nich samych.

 

 

Może to kwestia wyszukiwarki, że najpierw skrypt wyszukuje sprzedawców z największą liczbą ocen, ale zawsze jak szukam produktu, to mi znajduje osoby, które od początku roku mają po kilka tysięcy ocen.

 

Extra, ponad 10 lat starań żeby mieć dobrą opinię i zero negatywów a teraz będę sprzedawał elektronikę jak jakiś no-name innemu no-name'owi.

Banda dekli.

 

Cholernie żałuję, że nie mam screena ze swoimi pozytywami (100%). Tak to byłby dołączany do każdej sprzedaży. Ale kto rok temu wiedział takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak komentarzy od sprzedającego dla kupującego to tragedia. Przed chwilą poleciał kolejny wniosek o zwrot prowizji, bo ktoś sobie kupił i się rozmyślił. Banda po***ów pracuje w tym allegro. Kupujący kliknie, że transakcja się odbyła i i tak trzeba zapłacić prowizję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dostal negatywa ostatnio od goscia bo nie potrafil zainstalowac systemu na sprawnym dysku ktory sprzedal. Problem w tym ze dysk 4TB a gosc ma plyte bez UEFI :) No wiec pretensje ze dysk lipny bo systemu nie da sie zainstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej norma na allegro. Ludzie kupują, a w zasadzie nie wiedzą co.

Sprzedałem raz cepa, ból tyłka przez pół roku, bo nie zdziała. Tłumaczę, że na tak śmieciowym mobo mogą być problemy.

Wkońcu niewytrzymałem i go przyjąłem spowrotem, wkładam w byle mobo u siebie i co? Bangla jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak komentarzy od sprzedającego dla kupującego to tragedia.

 

To nawet nie jest takie złe - kupujący może wystawić negatywa i nie musi się obawiać tego samego w zamian. Dla dużego sklepu jeden negatyw więcej nie zrobi różnicy (przy x tysiącach pozytywnych transakcji na te kilka negatywnych nikt nie zwróci uwagi), a kupującemu, który ma mniej komentarzy, już tak.

Problem w tym, że allegro powinno usuwać negatywy, które nie mają sensu a tego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki?:

 

czy ktos z was jeszcze cos tam sprzedaje / kupuje?

a) szukajac czegos i tak predzej z uzywanych znajde na olx

b) szukajac nowych - i tak lepiej w sklepie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech w końcu Amazon wejdzie, nie dość że przeważnie taniej niż w PL. To jeszcze poziom obsługi klienta 100 razy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki?:

 

czy ktos z was jeszcze cos tam sprzedaje / kupuje?

a) szukajac czegos i tak predzej z uzywanych znajde na olx

b) szukajac nowych - i tak lepiej w sklepie :P

 

 

 

Nie zawsze wszystko znajduje na OLX(przeważnie za daleko lub ktoś nie chce wysłać lub wystawić na allegro) więc przy atrakcyjnej cenie allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b) szukajac nowych - i tak lepiej w sklepie :P

Przecież nowe rzeczy na allegro to głównie sklepy sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech w końcu Amazon wejdzie, nie dość że przeważnie taniej niż w PL. To jeszcze poziom obsługi klienta 100 razy lepszy.

Taniej bo niższe stawki VAT mają.

Przykład z Niemczech.

Sprzedajesz w Polsce CPU za 1000zl brutto i masz 50zl zysku (5% marzy)

Sprzedajesz w Niemczech CPU za 1000zl brutto i masz już 90zl zarobku prze 4% niższy VAT.

Oczywiście jest to mocne uproszczenie ale jak dodamy koszty prowadzenia działalności w Niemczech to jest różnica kolosalna.

Podatek od gruntu na działalność gospodarczą jest około 85-90% niższy niż u nas. Jak stawiają hale z tysiącami metrów to robi się spora różnica.

 

Camis kiedyś mnie pytałeś to switcha tplinka i błędy. U mnie nie ma żadnego po 2 miesiącach uptime. Wersja hardware najnowsza a firmware jedyny jaki jest dostępny.

Zasilony jest z bufora przez przetwornice 9v i jest tak ustawiony z dokładnością do 0,01v

Jeśli masz tą samą wersje hardware to może sprawdź na innym zasilaczu. Nie takie rzeczy już widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camis kiedyś mnie pytałeś to switcha tplinka i błędy. U mnie nie ma żadnego po 2 miesiącach uptime. Wersja hardware najnowsza a firmware jedyny jaki jest dostępny.

Zasilony jest z bufora przez przetwornice 9v i jest tak ustawiony z dokładnością do 0,01v

Jeśli masz tą samą wersje hardware to może sprawdź na innym zasilaczu. Nie takie rzeczy już widzialem

 

To jest błąd w firmware, ale TP-Link nie kwapi się to naprawić. Masa osób na ich forum ma to samo, błąd występuje tylko przy ustawionych VLAN.

 

Pakiety lecą dobre sprawdzałem po 2 stronie, ale firmware wyświetla głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz vlana nie mam poza vlan1 :)

 

Z chęcią bym sprawdził dla Ciebie ale jak z grubsza oglądałem tam konfigurację to dziwna mi się wydawała.

D-link czy mikrotik ma w miarę to zrobione.

Jak będzie czas to przy drinku sprawdzę.

Router mikrotik więc czy untaged czy tagged poleci Internet to nie robi mi roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na każdym porcie mam inny VLAN :E. A Mikrotika zamieniłem na bardziej wszechstronny pFsense na x86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki?:

 

czy ktos z was jeszcze cos tam sprzedaje / kupuje?

a) szukajac czegos i tak predzej z uzywanych znajde na olx

b) szukajac nowych - i tak lepiej w sklepie :P

 

Nie sprzedaję i nie wystawiam komentarzy za dokonane zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporadycznie coś sprzedaję, komentarze obecnie wystawia mniej niż połowa kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie, mimo że strasznie irytuje ten nowy system komentarzy, to na razie wystawiam je sprzedawcom po udanych transakcjach. Wychodzę z założenia, że mój "protest" nic nie zmieni, bo allegro ma w nosie opinie użytkowników, będzie mnie zasypywać przypominajkami o ich wystawieniu w nieskończoność, a jak będę coś sprzedawać, to byłoby miło trafić na kogoś, kto ten komentarz wystawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...