Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anodarai

Czy warto: i5-4670 na i5-7600k

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawaim się czy warto wymienic procesor i5-4670 na i5-7600k (oczywiście z założeniem podkręcania).

Zastosowanie to w 100% gry, w 1080p.

Karta graficzna GTX 1070.

 

Znalazłem jakieś testy, które pokazują ~25% wyższą wydajnośc w stocku i ~40% po oc, ale są to benchmarki, a interesuje mnie jaki bedzie to miało wpływ na wydajność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byś musiał kupić nową płytę główną + pamięci ram.

Jak masz aktualną dobrą płytę główna do kup jakaś używke i5-4690k podkręć do 4.5, a wzrost wydajności na pewno odczujesz, a nie przepłacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up +1.

Jak już chcesz zmieniać platforme to na i7, coraz lepiej gry radzą sobie z 8 wątkami, albo czekaj na Zena, zawsze to szansa na dosyć tanie i wydajne 4r/8w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to MSI B85-G43, więc niestety podkręcanie na niej odpada. Być może zakup np. używanej plyty na Z i do tego 4690k byłby bardziej opłacalny, ale wolałbym kupić sprzęt nowy.

Na Zena i tak prawdopodobnie poczekam, bo liczę że ceny Intela trochę spadną (sklepowe w Polsce, moze nawet oficjalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to płyty MSI B85-G43 ludzie podkręcają na niej :)

Sporo jest testów, że daje rade tylko odpowiednią wersję biosu musiałbyś wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 seria to nie 6 (że OC tylko na Z)... i na h81 szło robić OC :D a B85 były do tego całkiem dobre.

 

poczytaj info o tej (swojej) konkretnej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, teraz doczytałem. Ale wygląda na to, że podkręcać można było tylko na starszej wersji biosu, która chyba nie obsługiwała Devil's Canyon, więc zostaje 4670k.

Swoją drogą właśnie się dowiedziałem, że nowy 4670 kosztuje 290 zł więcej (w tym samym sklepie), niż płaciłem za niego 3 lata temu... Spojrzałem, bo zdziwiły mnie tak wysokie ceny 4670k na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na gigu b85-d3h mam zrobione 4,6ghz na 4690k więc o ile ta g43 sztucznie nie ogranicza o/c to nie skreślałbym jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...