Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marjanoos

Fan swap TT SmartSe 530W

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Posiadam zasilacz TT SmartSe 530W i chciałbym wymienić w nim wiatrak, gdyż poza HDD jest on najgłośniejszym elementem mojego komputera. Wybór padł na Enermaxa UCTB 14.

Proszę teraz o poradę, którą dokładnie wersję wybrać i gdzie najlepiej podłączyć

 

A) wersja ze stałym RPM

B) wersja z manualnym ustawieniem RPM

C) wersja z PWM

 

Dodam, że omyłkowo zamówiłem wersję 12 cm (czeski błąd) ze stałym rpm. UCTB 12 po podłączeniu pod płytę główną (3-pin) pracuje przy 900rpm i jest wg mnie za głośny. Przy 800 jest ok.

 

Teraz mam do wyboru:

- podłączenie pod zasilacz wersji ze stałymi obrotami (mam adapter 3pin na 2pin) - czy zasilacz będzie dopasowywać napięcie odpowiednie do obciążenia? Jeśli ten enermax by pracował stale w pełni obrotów będzie za głośny.

- podłączenie pod płytę główną 12v - chyba najgorsze rozwiązanie pod względem ciszy.

 

- podłączenie pod płytę główną z PWM - mógłbym ustawić wtedy obroty na niższym poziomie, ale czy nie ryzykuję uszkodzenia przy większym obciążeniu zasilacza?

 

Przy obciążeniu ciszy nie potrzebuję, zależy mi na niej podczas pracy w Office czy przeglądaniu internetu.

 

Jeszcze jedno pytanie. Razem z tym enermaxem 12 kupiłem 2x BQT Pure Wings. Ponoć miały być ciche nawet przy 1500 rpm, a wyją jak szalone. Czy to normalne? Zgłaszać reklamację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu, bo? Nie przyniesie efektu?

 

Nie mam zamiaru kupować nowego, bardziej cichego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz to chłam i wszelakie inwestowanie w niego nie ma sensu... jak jeszcze ma gwarancję to sprzedaj go i kup w to miejsce chociażby pure power l8 - dostaniesz przynajmniej dobry wentylator w zestawie lub vero 600w - również znacznie cichszy (do tego tańszy + stabilniejsze napięcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że gwarancję utraciłem wczoraj, otwierając go. Jestem z niego ogólnie zadowolony. Mierzyłem napięcia miernikiem, także pod obciążeniem, pracuje na nim podkręcony i5 3570k, podkręcony GTX970. Ma mocną linię 12v. 0 niestabilności. Nieopłacalna jest jego sprzedaż, szczególnie gdy już utraciłem gwarancję. Koszt Enermaxa to ok 50 zł, nie mówię o wstawianiu do zasilacza wentylatora za 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mierzenia takiego zasilacza potrzebny jest porządny miernik - zwykła taniocha się do tego nie nadaje... skoro już go otworzyłeś, to zamontuj ten wentyl i korzystaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko pytanie czy podłączyć go bezpośrednio pod zasilacz (czy zasilacz dobierze mu obroty?), czy pod płytę główną (z PWM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś za słaby wentyl, jak do tego zasilacza (nie bez powodu jest on głośny) - 800-900 rpm ma fabryczne śmigło na dzień dobry, a temp. wewnętrzna jest dosyć istotna dla zasiłki z niskiej półki... moim zdaniem, w miarę sensowne rozwiązanie - podepnij tego enermaxa do płyty i niech chodzi na 12v - te ~900rpm powinno wystarczyć przy obciążeniach, jakie generuje Twój zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś za słaby wentyl, jak do tego zasilacza (nie bez powodu jest on głośny) - 800-900 rpm ma fabryczne śmigło na dzień dobry, a temp. wewnętrzna jest dosyć istotna dla zasiłki z niskiej półki... moim zdaniem, w miarę sensowne rozwiązanie - podepnij tego enermaxa do płyty i niech chodzi na 12v - te ~900rpm powinno wystarczyć przy obciążeniach, jakie generuje Twój zestaw

 

Nie przeczytałeś dokładnie. Tego do zasilacza jeszcze nie mam. Tzn kupiłem, ale zły. Tak czy siak wezmę wersję z manualną regulacją obrotów i ustawię go na 800-900 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan swap zrobiony, ale czym prędzej wróciłem do fabrycznego wiatraka. Okazało się, że Enermax UCTB 14 z manualną kontrolą obrotów jest głośniejszy od fabrycznego w spoczynku!

 

Co się narobiłem to moje, ale koniec końców Bartosz miał rację, nie ma sensu w tej konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...