Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grammar

3-rdzeniowy i5-6400

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam mały problem z procesorem. Mianowicie - jak w temacie - mam dostępne 3 rdzenie w świeżo otwartym i5-6400. Nie ukrywam - próbowałem zgłębić tajniki biosu i podkręcania, ale to prawdopodobnie nie jest powodem. Prawdopodobnie... Mój "głód wiedzy" był to spowodowany tym, że po złożeniu nowych części do pudła i zainstalowaniu całego softu pojawiały się nieciekawe, półsekundowe "frezy" w Windowsie (nie mówiąc już o grach...).

 

Ma ktoś może pomysł czym to jest spowodowane ? Czy może to wada fabryczna ?

 

W pudełku:

I5-6400 2.7ghz (Turbo~3.3GHz)

Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 (2400MHz)

Gigabyte GTX1050 2GB Windforce OC

MSI H110 PRO-VD

Chieftec GPA-500S8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrzuty z programów - CPU-Z, menedżer zadań, zakładka wydajność, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować bios

Być może format jeszcze raz

 

Jeśli nie,

pewnie nie masz nic do podmiany, ani płyty Skylake/Kaby Lake, ani CPU i5/i3. Może oddać komputer do jakiegoś sklepu gdzie robią naprawy, niech podmienią i zobaczą co jest złe.

Wtedy ta część na gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie ukrywam - próbowałem zgłębić tajniki biosu i podkręcania, ale to prawdopodobnie nie jest powodem. Prawdopodobnie...

Albo prawdopodobnie grzebiąc wyłączyłeś rdzeń w Biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem autor ma wszystkie rdzenie, tylko w biosie przestraszył się jednej opcji. Tzn. ile rdzeni ma być aktywnych gdzie pewnie ma opcje: wszystkie (all), 1, 2 i 3. Gdzie oczywiście pierwsza opcja jak sama nazwa mówi dotyczy wszystkich, czyli w przypadku autora czterech rdzeni. Oczywiście można jeszcze sprawdzić w CPU-Z czy nawet bezpośrednio w Windowsie w menadżerze zadań, w zakładce wydajność czy ma cztery wykresy obciążenia.

 

Edit.: Ostatecznie nie zmienia to faktu, że wypadałoby porobić parę testów stabilności albo podmieniać części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deton24 Bios aktualizowałem, format robiłem z 5 razy, bo pierwszy raz próbowałem sił z Windowsem 10.

 

@lucky512 No właśnie też tak pomyślałem, ale okazało się, że to nie było przyczyną :D

 

@staffer

https://s29.postimg.org/3yv6lj8br/CPUZ.png

https://s29.postimg.org/adu7i7f1j/IETU.png

https://s29.postimg.org/4qxukqciv/TASK.png

 

...i teraz stało się coś dziwnego. Po napisaniu tego postu, testowo odpaliłem Mirror's Edge Catalyst,(bo przy Wiedźminie 3 miałem jeszcze wczoraj niesamowite problemy ze zrobieniem czegokolwiek w grze) i gra po 5 minutach rozkręciła się na taki pryzwoity framerate (ok. 40 fps). Teraz pokazuje mi (przynajmniej Intel ETU), że mam 4 rdzenie i mają się świetnie...

 

Niemniej jednak ciągle przy intensywniejszej pracy łapie lagi w systemie.

 

@Pawelek6 Tak, tak na początku było :D Ale nawet po zmianie na "ALL" programy mi nie pokazywały tego zaginionego rdzenia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...