Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shadowekplay321

Jaki procek do plyty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóz posiadam plyte głowną i chce nie drogi procek pod am3/am3+ do 550 zł. Wiem że intel jest lepszy itd narazie chce amd i narazie nie chce tego amd co wyjdzie ten "Ryzen"

I chce taki procek nie drogi zeby nie bylo bottleneck.

Płyta: Gigabyte 970A-DS3

Grafika: Gigabyte gtx 1060 windforce x2 oc 6 gb gddr5

Zasilacz jakis 550W corsair

z gory dzieki wielkie <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że 5x bardziej opłaca ci się kupić płytę intela i do tego CPU

 

Medion MS 7728 za 70zł + i5 2400

 

Temat uważam za wyczerpany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I chce taki procek nie drogi zeby nie bylo bottleneck.
I do tego frytki. Co masz teraz za CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego frytki. Co masz teraz za CPU?

Nie oto mi chodzilo chce aby jak najmniejszy byl bottleneck a tera mam quada q9300 i chce pod amd bo skoro mam plyte pod am3/3+ to chce wlasnie procesor pod takie gniazdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.olx.pl/oferta/procesor-amd-fx-6300-plyta-glowna-asus-m5a78l-CID99-IDjHpb1.html#675bde8fc8, płytę można odsprzedać za te ok.100zł, więc za 150zł jest warty swojej ceny jak najbardziej, przy cenach fx 83xx nie ma sensu ich kupować, więc moim zdaniem to najlepsza opcja, a pięniążki zatrzymaj lub kup jakiś dysk ssd/lepsze chłodzenie lub co tam będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej płyty fx6300 max - ta grafika będzie się przy nim i tak mocno nudzić , ale jak nie chcesz intela i nie interesuje cie Ryzen, to tak musi być ;)

 

edit

ewentualnie mozesz wziąc fx8320E http://allegro.pl/nowy-procesor-amd-fx-8320e-8x3-2ghz-oc-box-black-i6679412185.html

ma niższe tdp (95w), jak nie będziesz kręcił, powinno być ok na tej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej płyty fx6300 max - ta grafika będzie się przy nim i tak mocno nudzić , ale jak nie chcesz intela i nie interesuje cie Ryzen, to tak musi być ;)

 

edit

ewentualnie mozesz wziąc fx8320E http://allegro.pl/nowy-procesor-amd-fx-8320e-8x3-2ghz-oc-box-black-i6679412185.html

ma niższe tdp (95w), jak nie będziesz kręcił, powinno być ok na tej płycie

ale ogladalem testy i w battlefiledzie 1 z fx 6300 + gtx 1060 6gb na ULTRA jest 50-80 fps i tak w róznych grach jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w bf1 fxy sobie dobrze radzą, ale sa gry, że wypadają gorzej od najtańszego i3 od intela (słaba wydajność jednego wątku)

jakby nie było najtaniej cie wyjdzie kupno jakiegoś używanego fx 6300, to nie jest tak , ze nie pograsz, te 30 fps w najnowszych grach procesoro-lubnych spokojnie na nim wyciągniesz (a w wielu nie siedzących na cpu dużo więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w bf1 fxy sobie dobrze radzą, ale sa gry, że wypadają gorzej od najtańszego i3 od intela (słaba wydajność jednego wątku)

jakby nie było najtaniej cie wyjdzie kupno jakiegoś używanego fx 6300, to nie jest tak , ze nie pograsz, te 30 fps w najnowszych grach procesoro-lubnych spokojnie na nim wyciągniesz (a w wielu nie siedzących na cpu dużo więcej)

spoko akurat jak patrzylem na testy tego procka fx 6300 z 1060 w tych grach ktore mnie interesuja na ultra bylo gdzies 50+ fps z czego ja nie musze grac na ultra mi wystacza srednie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o ultra czy srednie , po prostu procek nie będzie dawał rady w niektórych grach, wtedy nawet low na grafice nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...