Skocz do zawartości
PrimoGhost

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Ta... po 400 procesorach. Poza tym Patryk pisał, że go już naprawił.

 

Hmm Wygląda to ciekawie.

 

img_9526203.jpg

 

 

img_9653671.jpg

 

 

Upał. Okolice 25 Stopni temp. otoczenia. Set Up testowy z podbitym LLC. ( najrówniejsze napięcie pod obciążeniem )

 

Miedziana czapka miała w sumie nieco gorsze warunki. Plus minus 2 stopnie wyższy Air Flow. Licząc wprost - urwane 4 stopnie. Licząc po delcie - urwane 6 stopni. Co jednak jest fajne, to wyrównanie temp. rdzeni. Widać, że było coś grzebane. Ciekawe jak to przetrwa próbę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian nie ma rzeczy których nie da się choć trochę poprawić :thumbup:

 

Przyznam, że można czuć się zmieszanym czytając takiego posta pod swoim, ale zakładam, że mówiłeś do Primo :E

 

 

Ta... po 400 procesorach. Poza tym Patryk pisał, że go już naprawił.

 

A no tak, to chyba faktycznie on o tym wspominał. Nie no, 400 to faktycznie dużo :E

 

Ciekaw w sumie jestem jak to wypada w porównaniu do rockita. Też powinien być raczej fajny.

 

Tak jak mówiłem aquacomputer, mnie mocno zawiódł.

 

PS.

Jak tak przeliczasz to ile cepów/delidów ten Twój rockit zrobił :E? U mnie 3 sztuki na liczniku mu przybyło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 8700k to nie ma dużego sensu. Poza tym do polerowania rdzenia musiałbym mieć mikrometr stożkowy. Koniecznie dobrej firmy. No a to kosztuje... Mój link

 

Robienie tego na "oko" czy na wyczucie ( dajmy 5 minut polerowania po jednym łuku ) to wciąż działanie na oślep. Nie lubię czegoś robić, czego nie mogę później zmierzyć/sprawdzić.

 

Normalnie w ogóle nie bawiłbym się w te miedziane czapki, ale moja sztuka nie jest zbyt wdzięcznym egzemplarzem do delidu. Nie podejmuję się też stwierdzić, ile taka czapka daje. Według mnie na zdrowym CPU, któremu nic nie "dolega" - 1 stopnień. Ale do takich testów trzeba by jakiś procesorek, co trzyma temperatury, jak od linijki i ma idealnie równy rdzeń. Jak mój stary 6700k na przykład... [R.I.P] Mój niestety jest jaki jest. Ale i tak jestem mega zadowolony. Dobrze to wyszło. A naprawdę nie było łatwo to po sklejeniu idealnie spasować.

 

@ Dyndas - Ma Stat Tracka od spodu. Nie widziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dyndas - Ma Stat Tracka od spodu. Nie widziałeś?

 

Że co ma :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przedziale do 1.25v TC rdzeni powinno byxc mniej więcej jak od linijki plus minsu max 5°C [TC MAX], ale jezeli takie same parametry rozstrzału do 5° jest przy 1.35v to jest naprawdę rewelacyjnie zrobiony delid i cep w miarę prosty, ale jak są rozstrzały powyżej 10° to zdecydowanie źle zrobiony delid a jak dodamy soczewkę na cepie to ciężko to wyprofilować, tak czy inaczej czym wyższe V tym większy rozstrzał na TC,

 

ciekawi mnie jak daleko wybiega Tolerancja Intela przy selekcjonowaniu i czy przykładowo powierzchnia i dystans zabudowy jest brany pod uwagę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest. Ale pamiętam, jak Addict pisał jeszcze przy selekcjonowaniu Skylake, że trafił na sztukę, gdzie połowa rdzenia w ogóle nie miała glutexa. Też się dziwił jakim cudem to przeszło kontrolę jakości.

 

img_123375.jpg

 

 

Mówiłem, że zrobię Prime95 na smallFTT przy 1.5 V bez throttlingu szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szacun :thumbup: ale 18° rozstrzału jest, w sumie to od 1.4v nie udalo mi sie miec w miare rownych TC, zawsze celowalem by bylo fajnie miedzy 1.3-1.4v, ale 1.2-1.3 wyglada jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich napięciach i zabawach zawsze będzie rozstrzał szczerbaty.gif Cieszę się, bo 1.23-1.3V jest naprawdę bardzo równiutko. A już wtedy potrafiło być grubo ponad 10.

 

Martwi mnie tylko, czy ta czapka będzie się trzymała TGC.

 

Spróbuję teraz coś w okolicy 1.44V

 

img_2007093.jpg

 

Przekaz na żywo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.3V jest już ładnie. Przynajmniej jak dla mnie.

 

img_2291812.jpg

 

 

@ Andrzej - nie operuję. Jest po prostu X50/X47

 

Porównuję po prostu z tymi, co robiłem wcześniej w wątku Coffe Lake i stwierdzam, że jest lepiej. Jutro jeszcze zostawię monitoring na cały dzień, to zobaczę jak się rozłoży średnia na wszystkich 6.

 

@PrimoGhost

 

Ładnie wyrównane temperatury :)

 

 

W porównaniu z tym, co było i jak ta sztuka wygląda - mały sukces :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj 16k , w sumie to chyba 16k grzeje podobnie jak LINX,

 

odpal runde 14GB LINX na 1.225v i wentyle na 1000rpm, ja odpale tez na tym samym SetUpie , sprawdzimy czy 1000rpm daje rade, ps umnie Ambiente ~25° zreszta bedziesz widzial na pixie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie gadaj ze masz miękkie kolana :lol2: , ale musze jeszcze podpatrzec twoj SetUp na IO SA bo umnie dzis cwiczylem troche i nawet do 5g mam LLC7 zapodane wiec musielibysm zrobic identyczny setUp V do porownania

 

e2oxex9y.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możemy pocykać w prime 16k tak T10min nie widzę problemu [ przynajmniej nie ma sie o co kłócić bo prime jedynie co morze wypluć to Error :E ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro. Też w sumie jestem ciekawy jak 3 industriale na 1000 rpm to przepchają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro. Też w sumie jestem ciekawy jak 3 industriale na 1000 rpm to przepchają.

 

 

16k to 16k in place

loop zaraz po LINXie ;)

iracroiq.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale sprawa jest jednak bardziej złożona. Na 1.225V w ogóle nie mogę ustawić proca. Jakbym nie miał takiego strapa. próbowałem LLC, Offset. Nie dam rady. Mam 1.216, 1232, 1.248, 1.264

 

Z czego 1.216 krzaczy się od razu w próbce 16k, 1.232 krzaczy się po 2-3 minutach jak dojdzie do 80 TC.

 

 

img_3601750.jpg

 

 

 

Dopiero na 1.248V leci.

 

dbd3cc4a146fa.jpg

 

 

Wentyle na 1000.

 

Wierz lub nie, ale tryb myśliwca nic nie daje, jak stopa coolera się nagrzeje. To też by się wysypało pewnie za 20 minut jak dobije do okolic 90 TC. A w takim Prime dzieje się to bardzo szybko ( stopa się nagrzewa). Zobacz. Mój codzienny set na Adaptive:

 

 

9293e4ba88168.jpg

 

 

1.5 godziny AIDY, wyższe napięcie. Moc znacznie niższa od Prime, ale temperatury po 74 stopnie wywindowała. Czas robi swoje, a Cooler pomimo, że jest znakomicie owiany - Stopa złapie 40 parę TC i już się robi ciepło. Tak, że wielogodzinne sesje w Power Wirusach to tylko u Ciebie szczerbaty.gif Moja Noctułka jest kozak póki stopa jej nie zaczyna boleć.

 

W każdym razie w grach tego problemu nie ma. Rzadko kiedy 60 TC zobaczę bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh a ja chciałem jak najbliżej twojego vcore wylądować by mieć miarodajny pomiar :E i tez nie moglem złapać 1.230v :lol2:,

 

1.208 to mój daje rade ale cache na x46,

 

LC jest świetna sprawa o ile plyn nie wbija wysokich tc bo wtedy występuje coś dokładnie takiego samego jak u ciebie

 

w sumie pod gry to stykla by mi jedna 360tka ale powiem ci ze przy 9900k raz zgasło mi światło jak puściłem live i cep się dość mocno spocił, dlatego aktualny stan chłodnic to cel zamierzony byl :thumbup:

 

jak mi sie skonczy test GPU to zerkne na pixy, wyglada na to ze 38°C na GPU to max przy 20 loopach FSa takie samo TC rejestruje TS przy 1.063v i jak na razie dobiłem do 2038Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pomiarem po V core to też nie byłbym taki pewny czy to ma sens. Sniper ostatnio mierzył u siebie, to wychodzi na to, że CODE zawyża o dobre parę mV. Zresztą wiesz co sądzę o programowych pomiarach. Pokazywałem Ci gniazdko, widziałeś że to się kupy nie klei nawet licząc duży margines na zasilaczu i sekcji.

 

W każdym razie - wysokie TC płynu u Ciebie raczej nie grozi. lol2.giflol2.giflol2.gif

 

Tak czy siak powiem Ci, że jestem naprawdę zadowolony z tego skalpu. Dzisiaj zrobiłem monitoring taki Day Use z naprawdę niskim nawiewem i....

 

img_64801640.jpg

 

 

ładnie się trzymają. Po prawie 7 godzinach? 3 stopnie różnic w Core max. Nie ukrywam, że kija na tym kompie robiłem ( przeglądarka, word, muzyka ) ale wcześniej i tak ta trójka potrafiła nawet o 70 zahaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...