Skocz do zawartości
PrimoGhost

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

 

Test zasadności skalpowania lutowanych procków na przykładzie 9900k z wc od luumi'ego. Wersja jak narazie na fabrycznym ihs a jeszcze wjedzie custom i direct die. Może go zmusić by trochę spróbował go spolerować? Jak narazie wyniki dość rozczarowujące ale zobaczymy co przy kolejnych próbach wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić bratu procka pod lga 1155 ga-b75-d3v(rev 1.0 atx 4 sloty na ram) xeon e3 4/8 lub i7 4/8 ale raczej tańszego xeona. Według was warto brać IB czy lepiej SB? Karta graficzna gtx 1060 6gb monitor full hd 60hz.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przyklad jak nie robic delida przez Pana PatrykT, fuszerka straszna.

 

6zEjf7h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przyklad jak nie robic delida przez Pana PatrykT, fuszerka straszna.

 

6zEjf7h.jpg

Pokaż zdjecie IHS od spodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przyklad jak nie robic delida przez Pana PatrykT, fuszerka straszna.

 

 

widzieliśmy tutaj kilka otwartych cepów po skalpie u Patryka i nigdzie nie widziałem aż tyle Silikonu, zas z drugiej strony tez kiedyś chciałem zalać metalem tez PCB by zwiększyć objętość transferu a wylanie się metalu zabezpieczyć właśnie zapora z silikonu, taki zabieg raczej nie wplynie negatywnie na transfer bo CLU znacznie szybciej reaguje niz IHS no i jest większa powierzchnia do utylizacji z lustra

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliśmy tutaj kilka otwartych cepów po skalpie u Patryka i nigdzie nie widziałem aż tyle Silikonu, zas z drugiej strony tez kiedyś chciałem zalać metalem tez PCB by zwiększyć objętość transferu a wylanie się metalu zabezpieczyć właśnie zapora z silikonu, taki zabieg raczej nie wplynie negatywnie na transfer bo CLU znacznie szybciej reaguje niz IHS no i jest większa powierzchnia do utylizacji z lustra

Dlatego czekam na zdjęcie IHSa szczerbaty.giflol2.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie czyscilem tylko kolega co sie tym zajmuje ale fotka prosze bardzo:

 

Tutaj zrodlo i wiecej fotek:

 

 

5chs07p.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio ten skalp wygląda. Jeszcze trochę a sylikon zacząłby się wciskać na rdzen wypychając ciekły metal :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest na pewno robota Patryka ? Bo raczej nie wydaje mi się że to on robił proca lol2.gif

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na robotę zarobkową, bo z taką ilością sylikonu i metalu trzeba dopłacać do materiału przy każdym zleceniu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby z czapy byłby zdjęty nikiel to ten nadmiar wypłynął po bokach i zostałby "wyłapany", a tak zrobił się lekki burdelik wink.gif

 

Można zalewać cały rdzeń łączenie z bokami tylko trzeba montować czapę na raz. Jak ciekły metal zassie czapę to już jest do nie ruszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze IHS byl krzywy nawet na oko i temp pod napieciem 1,21v dochodzily do 94st w OCCT a czapke mozna bylo zdjac recznie bez narzedzi. Gdyby nie bylo zadnych przeslanek do ponownego skalpu to procesor bylby nieruszany.

 

Tak, jest to jego klient ktory korzystal z uslgui nie pierwszy raz ale teraz cos nie pyklo. Nie bede tu wklejal pryatnych rozmow a autor tej pracy moze sie przeciez skontaktowac ze swoim klientem i na odwrot.

 

Nie mam nic z tym wspolnego, wkleilem po prostu jako ciekawostke.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robić pomyje z czyjeś pracy tylko po to aby ED zrobili to lepiej tylko nie wiesz najważniejszego iż pod PatrykaT ktoś się podszywal na allegro jestem ciekaw tylko czy data się zgadza XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robić pomyje z czyjeś pracy tylko po to aby ED zrobili to lepiej tylko nie wiesz najważniejszego iż pod PatrykaT ktoś się podszywal na allegro jestem ciekaw tylko czy data się zgadza XD

A jakie ma to znaczenie kto to poprawia?? Rozumiem ze uwazasz to za porzadnie wykonana robote i nic sie nie stalo. Skoro jest to klient ktory robil u niego juz delid z pelnym zadowoleniem to raczej nie ma mowy o jakims podszywaniu wiec takie osady zachowaj dla siebie bo zachowujesz sie jakbys byl jego adwokatem.

 

Wrzucilem to jako ciekawostke a TY od razu wylatujesz z jakimis pomyjami itp Kazdemu moze sie zdarzyc gorzej wykonana praca i nie wrzucilem tego po to zeby kogos oczerniac.

 

Zluzuj troche czlowieku.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma to znaczenie kto to poprawia?? Rozumiem ze uwazasz to za porzadnie wykonana robote i nic sie nie stalo. Skoro jest to klient ktory robil u niego juz delid z pelnym zadowoleniem to raczej nie ma mowy o jakims podszywaniu wiec takie osady zachowaj dla siebie bo zachowujesz sie jakbys byl jego adwokatem.

 

Wrzucilem to jako ciekawostke a TY od razu wylatujesz z jakimis pomyjami itp

 

Zluzuj troche czlowieku.

 

 

właśnie ma to znaczenie kto poprawia i pod kogo podszywa skalp z nadmiarem materiału,

 

to tak jak by jedna firma drugiej za plecami komentowała ze ma zły Support co w gruncie rzeczy słowa znaczeniu oznacza krypto reklamę" nie róbcie skalpu tam tylko u mnie bo ja robię to lepiej" :lol2: :lol2:, na taka dywersje to TylkoTak i jego funfle :lol2: , zresztą Patryk to nie struś i jak będzie online to zapewne tu zerknie, a nawet to byly tez tematy o uznanej reklamacji PatrykaT wiec w czym jest problem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma to znaczenie kto to poprawia?? Rozumiem ze uwazasz to za porzadnie wykonana robote i nic sie nie stalo. Skoro jest to klient ktory robil u niego juz delid z pelnym zadowoleniem to raczej nie ma mowy o jakims podszywaniu wiec takie osady zachowaj dla siebie bo zachowujesz sie jakbys byl jego adwokatem.

 

Wrzucilem to jako ciekawostke a TY od razu wylatujesz z jakimis pomyjami itp

 

Zluzuj troche czlowieku.

Nie jestem żadnym jego adwokatem tylko zastanawia mnie fakt czy aby na pewno to jest jego praca bo odkad robię delidy u Patryka takich jazd jak tutaj widzę nie było i skończ z tym zluzowaniem bo aluzji do Ciebie żadnych nie mam i w twoja str żadnych wycieczek też nie było.

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ma to znaczenie kto poprawia i pod kogo podszywa skalp z nadmiarem materiału,

 

to tak jak by jedna firma drugiej za plecami komentowała ze ma zły Support co w gruncie rzeczy słowa znaczeniu oznacza krypto reklamę" nie róbcie skalpu tam tylko u mnie bo ja robię to lepiej" :lol2: :lol2:, na taka dywersje to TylkoTak i jego funfle :lol2: , zresztą Patryk to nie struś i jak będzie online to zapewne tu zerknie, a nawet to byly tez tematy o uznanej reklamacji PatrykaT wiec w czym jest problem ???

Dokladnie tak jak mowisz, sam skomentuje sprawe.

 

Zastanawiam sie czy ciebie cos ugryzlo bo cytujesz ciagle "TylkoTak" a to nie ma nic wspolnego z nim. Masz jakas chorobe czy cos ze wszystko musisz sprowadzac do jednego tematu :hmm:

 

Nie jestem żadnym jego adwokatem tylko zastanawia mnie fakt czy aby na pewno to jest jego praca bo odkad robię delidy u Patryka takich jazd jak tutaj widzę nie było i skończ z tym zluzowaniem bo aluzji do Ciebie żadnych nie mam i w twoja str żadnych wycieczek też nie było.

Ja tylko wrzucilem to co zobaczylem, oraz widzialem to co klient pisal. Jesli Patryk sie tu zjawi to chetnie na PW naprostuje sprawe czy to faktycznie wyszlo od niego bo nie chce by moj post byl traktowany jako atak w jego osobe. A z tego co czytalem klient juz robil wczesniej uniego skalpa z zadowoleniem.

 

Na FB nie jest nigdzie napisane po kim jest to poprawiane wiec gdyby byla mowa o oczernianiu to napewno taka wzmianka by sie znalazla.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to dość dziwny zbieg okoliczności Funfel bo drugi ma perma i do tego całkiem przypadkowo wklejanie info na podwórku PatrykaT :thumbdown: możesz pisać i ubierać to jak chcesz ale musisz mieć w tym udziały dziwnej treści, nie wspomnę już o niemal ze równoległym wpisie na FB i labie dość dziwny zbieg okoliczności prawda

 

pomijam juz fakt ze nie wiadomo jakie cep miał TC i w jakiej skali była rozpiętość, po raz kolejny podkreślę tylko ze z starej gwardii to wszyscy matują IHS Patryk tez wiec hmmm poczekajmy na Patryka

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Ty zawsze sobie lubisz dorobic ideologie do tego co ktos wstawia, lubisz czesto kogos obrazac a robienie pojazdow po ludziach to twoja specjalnosc, szczegolnie jesli ktos nie jest tak perfekcyjny jak Ty ;) Ty napewno wiesz lepiej ode mnie jakie ja mam udzialy :lol2:

 

Co do IHS to widac zreszta na foto ze byl matowiony lekko jakims papierem.

 

Przeciez zdjecie wzialem ze strony na FB wiec co w tym dziwnego :hmm: Kolejne twoje doszukiwanie sie dziwnych tresci.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem

no ale powiedz co cie to interesuje???, czy jak zdjęcie tego procesora było na witrynie innego dostawcy newsów tez byś linkował na forum ?? no chyba nie to rzecz jasna wiec po co się tłumaczysz,

 

znasz życiorys Patryka na labie ?? no nie znasz albo masz to w :zadek: pakując w każdy temat swoje :kupa:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale powiedz co cie to interesuje???, czy jak zdjęcie tego procesora było na witrynie innego dostawcy newsów tez byś linkował na forum ?? no chyba nie to rzecz jasna wiec po co się tłumaczysz,

 

znasz życiorys Patryka na labie ?? no nie znasz albo masz to w :zadek: pakując w każdy temat swoje :kupa:

Nie mam zamiaru z toba dyskutowac bo jestes zbyt toksyczny.

 

Nie znam zyciorysu Patryka i jest dla mnie osoba obojetna oraz znac jego zyciorysu nie musze.

 

Za to Tobie proponuje wybrac sie do jakiegos specjalisty zebys opanowal swoj gniew i to jak sie do ludzi odnosisz oraz proponuje jakies dobre tabletki zebys przestal kreowac swoje teorie spiskowe.

 

Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie do czasu aż Patryk się zjawi szczerbaty.gif

Przeciez to On szuka jak widac zaczepki i wymysla dziwne scenariusze doszukujac sie czegos czego nie ma a jest tylko w jego glowie.

 

Jesli Patryk potwierdzi ze to nie jego sprawka a kogos kto sie pod niego podszywa to wpisy bede edytowane a ja mu chetnie wysle namiar do osoby ktora rzekomo twierdzi ze to jego robota.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeciez to On szuka

ale zakręcił kota :lol2: :lol2:

 

 

A tutaj przyklad jak nie robic delida przez Pana PatrykT, fuszerka straszna.

 

6zEjf7h.jpg

 

 

 

kto tu szuka sensacji :lol2: :lol2: , już zapomniałeś ze to ty w twoim pierwszym wpisie wydałeś wyrok na Patryka przypinając mu wszystkie negatywne wartości z twojego wpisu, zastanów się czy aby nie pomyliłeś publiczności bo tu raczej nie zabłyśniesz tego typu oszczerstwami, tak do póki nie ma oficjalnego dowodu raczej bym sie nie wypowiadał tak szeroko na twoim miejscu, a skoro już wydałeś wyrok czyli twój funfel musiał udostępnić ci wskazówki czyli tak zwane powiązanie lub spółka na niekorzyść/temu podobne osoby trzeciej

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...