Skocz do zawartości
PrimoGhost

Delidding CPU na wesoło :) Poradniki i Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

to szkoda że kamarak nie zrobił testów w normalnym użytkowaniau czyli grach, jak po x czasie grania w x gre wyglądają temperatury na CLU czy miśku.

Ja mam zamiar zaopatrzyć się w suwmiarkę aby sprawdzić wysokość proca przed o po delidzie (co nie ma zapewne większego znaczenia ale tak po prostu :) )

Ale to jeszcze trochę bo ani Deli Die Mate ani Dr. Delid nie dotarły więc siedzę i czekam :)

Ewentualnie zamiast na ihs paste noctuy nałożyć coś lepszego, ale pewnie gra nie warta świeczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szkoda że kamarak nie zrobił testów w normalnym użytkowaniau czyli grach, jak po x czasie grania w x gre wyglądają temperatury na CLU czy miśku.

Ja mam zamiar zaopatrzyć się w suwmiarkę aby sprawdzić wysokość proca przed o po delidzie (co nie ma zapewne większego znaczenia ale tak po prostu :) )

Ale to jeszcze trochę bo ani Deli Die Mate ani Dr. Delid nie dotarły więc siedzę i czekam :)

Ewentualnie zamiast na ihs paste noctuy nałożyć coś lepszego, ale pewnie gra nie warta świeczki ;)

Wiesz testy może i krótkie zrobiłem, po drugie może po tych 2-3 dniach CLU gorzej działa ? Nie wiem. Wiem tylko że misiek robi robotę w 100% zobaczymy jak będzie za parę dni jak to wszystko się zwiąże ze sobą. Jak pooglądasz youtube czy fora zagraniczne ludzie którzy użyli miśka byli w szoku pozytywnym dlatego dałem mu szansę. Czwarty raz żyletką już na pewno nie będę skalpował proca :)

Edytowane przez KamraK85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamraK85 , masz ustawiony Offset -2 dla AVX ? , doczytałem -3

 

u mnie raczej bez zmian ale mimo wszystko T°C wysoko

rfk62f6e.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamraK85 , masz ustawiony Offset -2 dla AVX ? , doczytałem -3

 

u mnie raczej bez zmian ale mimo wszystko T°C wysoko

rfk62f6e.jpg

No masz mniejsze napięcie na procku ja mam 1.356 - 1.368 i avx w trakcie testów to 3. Inaczej temperatury bym miał nieziemskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz mniejsze napięcie na procku ja mam 1.356 - 1.368 i avx w trakcie testów to 3. Inaczej temperatury bym miał nieziemskie :)

 

 

Nie ma to jak stary, dobry Skylake któremu nawet 1,48v na powietrzu ( miałem set up 1.45, ale na starych ramach - pewnie by się dało zejść ) W niczym nie wadzi szczerbaty.gif

 

cbec0f56daab0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę te maść aplikował w drugim bulidzie , papierowo wygląda całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać proszę. Wygląda bardzo ciekawie, prócz gęstości. Podejrzewam, że będzie fatalna w IDLE i średnim stresie. Ale to tylko domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim! Bardzo mi milo, ze moglem sie tutaj u Was zarejestrowac i uczestniczyc w zyciu tego forum.

Mam pewne pytanie. Nosze sie z zamiarem zmiany grandisa 2 na h100i oraz chce wyskalpowac procka (7700k) w celu wykrecenia go na 5ghz. I tutaj pojawia sie problem.

Wczoraj - z ciekawosci - chcialem sprawdzic czy w ogole bedzie mozliwosc podkrecenia go do takiej wartosci. Ustawilem mu napiecie na 1.36 i wlaczylem cinebench15, ktorego nie dalo rady ukonczyc, bo wywalalo error programu. Co prawda nie byl to bluescreen, ale nie dalo sie po prostu. Oczywiscie temperatury przekraczaly 90*C no ale tak latwy i krotki test to powinien chyba przejsc bez problemu przy takim napieciu pomimo wysokich temperatur.

I teraz pyanie, czy to oznacza, ze tego procka po prostu nie da sie podkrecic do 5ghz nawet jak zmienie chlodzenie i zrobie skalp i po prostu lepiej go sprzedac i kupic nowy z nadzieja, ze trafi sie lepsza sztuka?

Plyta glowna to AsRock z270 extreme4. Moze to tutaj lezy problem i moze moglem kupic cos lepszego? Dodam, ze procek przy napieciu 1.27 dziala stabilnie na 4.8ghz przez 2 godziny realbencha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim! Bardzo mi milo, ze moglem sie tutaj u Was zarejestrowac i uczestniczyc w zyciu tego forum.

Mam pewne pytanie. Nosze sie z zamiarem zmiany grandisa 2 na h100i oraz chce wyskalpowac procka (7700k) w celu wykrecenia go na 5ghz. I tutaj pojawia sie problem.

Wczoraj - z ciekawosci - chcialem sprawdzic czy w ogole bedzie mozliwosc podkrecenia go do takiej wartosci. Ustawilem mu napiecie na 1.36 i wlaczylem cinebench15, ktorego nie dalo rady ukonczyc, bo wywalalo error programu. Co prawda nie byl to bluescreen, ale nie dalo sie po prostu. Oczywiscie temperatury przekraczaly 90*C no ale tak latwy i krotki test to powinien chyba przejsc bez problemu przy takim napieciu pomimo wysokich temperatur.

I teraz pyanie, czy to oznacza, ze tego procka po prostu nie da sie podkrecic do 5ghz nawet jak zmienie chlodzenie i zrobie skalp i po prostu lepiej go sprzedac i kupic nowy z nadzieja, ze trafi sie lepsza sztuka?

Plyta glowna to AsRock z270 extreme4. Moze to tutaj lezy problem i moze moglem kupic cos lepszego? Dodam, ze procek przy napieciu 1.27 dziala stabilnie na 4.8ghz przez 2 godziny realbencha.

Hmm chyba kiepska sztuka, moja nie jest też dobra ale do samego policzenia Cinebencha potrzebuje 1.296V. Szczęśliwcy potrzebują tyle do stabilnego działania.

Ba2zxXq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny 7700k po delidzie. W tym przypadku 17st w dół

 

17523696_1461344477231459_701965903818850093_n.jpg?oh=5b25ffb5e8cae629f7da5c373814bb70&oe=594DD374

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim! Bardzo mi milo, ze moglem sie tutaj u Was zarejestrowac i uczestniczyc w zyciu tego forum.

Mam pewne pytanie. Nosze sie z zamiarem zmiany grandisa 2 na h100i oraz chce wyskalpowac procka (7700k) w celu wykrecenia go na 5ghz. I tutaj pojawia sie problem.

Wczoraj - z ciekawosci - chcialem sprawdzic czy w ogole bedzie mozliwosc podkrecenia go do takiej wartosci. Ustawilem mu napiecie na 1.36 i wlaczylem cinebench15, ktorego nie dalo rady ukonczyc, bo wywalalo error programu. Co prawda nie byl to bluescreen, ale nie dalo sie po prostu. Oczywiscie temperatury przekraczaly 90*C no ale tak latwy i krotki test to powinien chyba przejsc bez problemu przy takim napieciu pomimo wysokich temperatur.

I teraz pyanie, czy to oznacza, ze tego procka po prostu nie da sie podkrecic do 5ghz nawet jak zmienie chlodzenie i zrobie skalp i po prostu lepiej go sprzedac i kupic nowy z nadzieja, ze trafi sie lepsza sztuka?

Plyta glowna to AsRock z270 extreme4. Moze to tutaj lezy problem i moze moglem kupic cos lepszego? Dodam, ze procek przy napieciu 1.27 dziala stabilnie na 4.8ghz przez 2 godziny realbencha.

 

Jest duża szansa, że po delidzie zapotrzebowanie na napięcie spadnie. Druga sprawa, że błędy mogą wynikać ze zbyt dużych temperatur lub też złych ustawień innych napięć. Mój też potrzebował 1,27V do 4,8GHz przed delidem, a po delidzie 1,24V, ale testowałem prime i OCCT.

A sprzedaż obecnego i kupno nowego, to też ryzyko, bo możesz też trafić gorszą sztukę, ale jak masz czas i pieniądze możesz kombinować. Płytę masz jak najbardziej ok do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w końcu maszynka zostanie dzisiaj do mnie wysłana :) już miał być na stole operacyjnym proc na początku marca a będzie jednak w kwietniu ;) taki tam poślizg.

Nie będzie to Die Mate bo go nie ma :D padło na Aquacomputer Dr.Delid :)

Czas się wybrać do sklepu po silikon :) i powoli przygotowywać listę do testów przed i po.

Myślę o zrobieniu z wentylami ustawionymi na auto, 50% i 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w końcu maszynka zostanie dzisiaj do mnie wysłana :) już miał być na stole operacyjnym proc na początku marca a będzie jednak w kwietniu ;) taki tam poślizg.

Nie będzie to Die Mate bo go nie ma :D padło na Aquacomputer Dr.Delid :)

Czas się wybrać do sklepu po silikon :) i powoli przygotowywać listę do testów przed i po.

Myślę o zrobieniu z wentylami ustawionymi na auto, 50% i 100%

Dr.Delid dużo lepszy dobry wybór :thumbup:. A ja 3 razy skalpowałem żyletką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka od XA. ..

 

Tylko nie mam jak sprawdzić bo przesyłka ze stanów z ramem zaginęła. ..

Testowany 5.2@1.4 v w occt. ..

 

BTW nie pomógł by mi któryś z kolegów i nie pożyczył by mi jakiejś kostki dd4. ..prędkość dowolna ?

 

48c46ec663e63a8a4b0a08ecb37c1b8a_orig.jpg

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj paczkę Mój link

Wszystko zapakowane w dilerkę :E ale główne danie jest :)

Wygląda solidnie jednak mam jedną zagwozdkę (już wysłałem zapytanie do aquacomputer) bo śruba która dociska ihs po klejeniu wygląda dość biednie, nie wiem czy jest na tyle mocna by wytrzymała ~80C w piekarniku, ale poczekam na odpowiedź.

Cała operacja pewnie będzie wykonana w tygodniu może pod koniec następnego bo raz że muszę kupić ten silikon :) a dwa jutro rusza sezon w Diablo i nie chcę robić ~24h+ przerwy w farmie :E oraz w weekend wraca Liga Angielska i Hiszpańska to nie ma opcji żeby komp nie był sprawny+ porobić kilka testów przed skalpem to też trochę zejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego materiału została wykonana ta śruba dociskająca IHS ?? plastyk ?? wygląda na metal scratchhead.gif

Czy ja dobrze widzę ?? nitonakrętka z aluminium shocked.gif mam nadzieję, że stalowa Up_to_something.gif

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastyk bo leciutkie jest i się troszkę wygina, śruba która przekręca mechanizm jest metalowa, wszystko poza tą dociskającą ihs jest albo metalowe albo ta cała konstrukcja z czegoś metalopodobnego?scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastyk bo leciutkie jest i się troszkę wygina, śruba która przekręca mechanizm jest metalowa, wszystko poza tą dociskającą ihs jest albo metalowe albo ta cała konstrukcja z czegoś metalopodobnego?scratchhead.gif

 

Oby nie gównolit bo w rękach się rozpadnie :E Śruba to pewnie z akrylu czarnego (Nity, śruby introligatorskie w google)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem jeszcze na stronę z doktorkiem i znalazłem to:

A knurled screw made from polyamide prevents damage to the heat spreader.

Czyli że ta śrubka jest zrobiona z POLIAMID-u scratchhead.gif

O ile to to, nie znam się :D to wygląda na wytrzymałe :P w palcach mógłbym ją złamać bez problemu, ale nie do tego jest stworzona w tym zestawie :P

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być i7 7700k, ale się nie uda i zmiana planów nastąpiła.

Czy warto skalpować i7 6700K, da to jakiś wzrost OC?

Ktoś z Warszawy może posiada maszynkę gdyby co i może służyć pomocą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być i7 7700k, ale się nie uda i zmiana planów nastąpiła.

Czy warto skalpować i7 6700K, da to jakiś wzrost OC?

Ktoś z Warszawy może posiada maszynkę gdyby co i może służyć pomocą?

 

Na pewno poprawi temperatury i zmniejszy Vcore potrzebny do danej częstotliwości.

 

Jest jedna osoba która się tym zajmuje i ma temat w wątku sprzedażowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info.

Kurde nie zasnę przez tą zmianę proca, tak się napaliłem na 7700k, mam nadzieję że nie będzie to duża strata, a względem 3770K coś zyskam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...