Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NiemcyMnieBija

Pytanie o i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Otóż mam takie pytanie. Mam płytę MSI P67 C43 rev. B3 oraz CPU i5 2500k. Jak niektórzy pewnie wiedzą lub nie płyta ta nie posiada kontroli napięcia przez offset, co za tym idzie po ustawieniu napięcia na sztywne w biosie nie zbija mi zegarów do 1,6 GHz. Moje pytanie brzmi, czy ma to jakiś wpływ na żywotność (może bardziej jak duży, bo jakiś na pewno ma) kiedy mam ustawione na 1.3 V a biosie i CPU pracuje cały czas na 4,5 GHz nawet w spoczynku? Temperatury na ustawieniach domyślnych to mniej więcej 37 stopni (średnia z rdzeni). Po OC do 4,5 GHz na 1.3 V to jakieś 46 stopni. W stresie najgorętszy rdzeń dobija do 68 stopni przy 4,5 GHz, przy domyślnym 3,3 GHz ~5 stopni mniej.

 

Myślałem jeszcze nad opcją stworzenia profili OC w biosie, jeden na domyślnych ustawieniach, drugi na 1,3 V i 4,5 GHz i po prostu jak wiem, że będę grał to będę sobie po prostu zmieniał profil OC.

 

Innych opcji nie widzę, może Wy macie jakiś pomysł jak sprawić aby zbijało zegary na tej płycie bez funkcji offset? Lub po prostu zostawić 4,5 GHz przy 1,3V 24/7 bo nie będzie to miało jakiegoś wielkiego wpływu na żywotność przy temperaturach jakie podałem.

 

Z góry dzięki za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a opcji oszczędzania nie posiada? nawet jak ustawisz na sztywno, powinno przez oszczędzanie i eist zbijać do 1,6ghz

 

mozesz sprawdzić bez zmiany napięcia ile ci sie da radę podkręcić (skoro przy 1,3v robisz 4,5ghz to mysle ze jakies 4,2-4,3 zrobisz) i wtedy powinno ci zbijac czestotliwoć - a jak na prawde chcesz grać przy 4,5ghz w coś (ja tylko do benchow na tyle ustawiam , sam jade na 4,3 na co dzien, bo w zupelnosci wystarcza przy mojej grafice) to zawsze mozesz sobie profil, o których wspomniałeś, do tej właśnie częst. zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...