Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rechozord

ASUS ROG GL752VW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

W związku z wyjazdem za granicę, chciałem być w stałym kontakcie z moimi przyjaciółmi i wspólnie grać, dlatego postanowiłem zakupić reklamowanego ostatnio notebooka gamingowego ASUS ROG GL752VW.

 

Specyfikacje notebooka:

Procesor Intel® Core™ i7 6gen 6700HQ 2,6 - 3,5 GHz

Liczba rdzeni procesora 4

Pamięć RAM 8 GB, DDR4

Dysk twardy 1000 GB, SATA 5400 obr/min

Grafika nVidia® GeForce GTX 960M + Intel HD Graphics 530

Pamięć karty graficznej 2048 MB

Po zainstalowaniu Windowsa 10 (64bit) odpaliłem grę Counter Strike Global Offensive, ku mojemu zaskoczeniu praca tej gry jest tragiczna. Biegając po zwykłym serwerze z botami osiągam marne 80-100 fps. W panelu sterowania NVIDIA ustawiłem wszystko na wysoką wydajność. Próbowałem zainstalować starse sterowniki, ale różnicy niestety nie zauważyłem. Po wpisaniu kilku komend w konsoli stwierdziłem, że nie tylko jest to niska liczba fps, ale spadają one drastycznie przez co odczucie płynności gry jest zerowe. Liczę, że ktoś ma jakiś magiczny lek, być może miał podobny problem, dzięki wszystkim za odpowiedź oraz pozdrawiam ! :)

 

PS. Screen z konsoli w CS, gdzie zaznaczyłem na żółto spadki fpsów, nie mogłem wstawić w załącznikach

 

http://imgur.com/a/Warbl

post-259006-1484391117868_thumb.png

post-259006-14843911221239_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania ściągnąłem sobie BF4, gra na ustawienaich wysokich chodzi o wiele płynniej niż CS, to jest jakiś absurd :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz ustawienia dzwieku w cs, ostatnia aktualizacja wprowadzila nowy kodek ktory katuje cpu a jak wiemy cs siedzi glownie na cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz ustawienia dzwieku w cs, ostatnia aktualizacja wprowadzila nowy kodek ktory katuje cpu a jak wiemy cs siedzi glownie na cpu

 

HRTF wyłączone :) wszystko standardowo, bazowanie na CPU przez CS to jest chyba największy rak tej gry, ludzie mający sprzęty za kilkatysięcy dolarów euro pln mają niekiedy 100 fps lub takie spadki fpsowe jak moje... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy gra nie korzysta ze zintegrowanej karty grafiki HD530 zamiast gtx960m.

panel sterowania nvidia->ustawienia 3d->zarządzaj ustawieniami 3d i ustaw by dla cs go była wykorzytywana karta nvidia o wysokiej wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy gra nie korzysta ze zintegrowanej karty grafiki HD530 zamiast gtx960m.

panel sterowania nvidia->ustawienia 3d->zarządzaj ustawieniami 3d i ustaw by dla cs go była wykorzytywana karta nvidia o wysokiej wydajności

 

Jeżeli chodzi o Panel Sterowania NVIDIA znam go bardzo dobrze i pierwsze co to ustawiłem właśnie wszystkie parametry pod względem wydajności. Widziałem masę tematów ludzi o dobrych specyfikacjach i spadkach fpsów, ale dotychczas zawsze mnie to omijało, na stacjonarnym komputerze mam i3 i gra mi świetnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o parametry nastawiona na jak najlepszą wydajność tylko o to, by gra korzystała z karty od nvidii, a nie intela który jest kilkukrotnie słabszy i te 80-100FPS na to wskazuje. i7 6700HQ z gtx960m powinien na niskich osiągać lekko 200FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...