Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krzychu2845

Zacinanie się obrazu podczas grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim zabytkowym komputerem. Z góry podam jego specyfikację:

- procesor intel core quad q6600 2,4GHz podkręcony do 2,67 GHz,

- karta graficzna asus geforce gts 250 1GB,

- 2x2 GB RAM DDR2 800MHz,

- płyta główna gigabyte ga-ep31-ds3l,

- zasilacz 550W,

- windows 8.1.

Używam go głównie do grania w cs go, czasem w rocket league. Podczas grania po nie określonym czasie (różnie, ale ostanio praktycznie cały czas) zacina się obraz (tak mi sie wydaj ponieważ słyszę kolegów z ts i mogę z nimi rozmawiać). Przypuszczam ze to wina karty graficznej ponieważ była pieczona 2 razy w piekarniku (raz krzaki na ekranie, następnie po 3 miesiącach nie wyświetlała w ogóle obrazu) w obu przypadkach pieczenie pomogło. Od pewnego czasu wstecz zaczęło mi zacinać obraz musiałem wyłączyć komputer i włączyć i to na jakiś czas pomagało. Obecnie zacina, wyłączam komputer, włączam 10 min i to samo. Dodam, że działo się to już przed podkręceniem procesora. Temperatury na procesorze podczas obciążenia to 65-72 stopni, a karty graficznej ponad 80 i sądzę że gdyby się nie zacinał to mogły by być wyższe. Chłodzenie było czyszczone, pasty zmieniane. Proszę o pomoc czy może to być karta graficzna, czy może to być również wina czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wina czego innego

Ale dopóki nie podmienisz karty, to mozesz się nie dowiedzieć.

Można ew. jeszcze zrobić gruntowny przegląd komputera

Przeczyścić, złożyć od początku, rozmontowac, zrobić format, zresetować bios wcześniej. Zobaczyć czy nie od OC to się może dzieje. W zasadzie od tego można zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać bardzo istotna rzecz za co przepraszam. Komponenty w komputerze nie są w nim od nowości. Wcześniej był core 2 duo e6400 i 3 GB ramu. W trakcie wymiany procesora i RAMU można powiedzieć, że komputer był doszczętnie czyszczony i całkowicie rozebrany. I po zamontowaniu części pojawił się problem, ponieważ windows nie mógł się uruchomić (wówczas win7 Home premium). Zmieniłem system na 8.1 i wszystko działało poprawnie, lecz nie długo ponieważ w niedużym odstępie czasu od zmiany sytemu pojawił się problem z obrazem. Postanowiłem sprawdzić komponenty które zakupiłem (były oczywiście używane), pamięć sprawdziłem mem testem, który nie wskazał żadnych błędów, procesor obciążyłem w OCCT też działał bez zarzutów. Ogólnie odnosząc się do postu powyżej przywracałem ustawienia fabryczne biosowi, nie pomogło więc OC porcesora postanowiłem zostawić. W programie OCCT zrobiłem też test GPU i tak jak przypuszczałem obraz się zaciął jak w grach. Ale faktycznie muszę skombinować jakąś inną grafikę i się rpzekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwie pamięci, to możesz z jedną próbować. Ale z tego co piszesz coraz bardziej to wskazuje na grafikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pożyczyłem od kolegi ASUS gtx 650 Ti. Zainstalowałem w komputerze, włączyłem komputer, pobrałem sterowniki (nie odinstalowywałem od gts 250) i przystąpiłem do testu GPU w OCCT. Po prawie 30 minutowym teście wszystko było dobrze, więc się ucieszyłem bo wszystko wskazywało, że to właśnie karta graficzna była przyczyną moich problemów. Późnym wieczorkiem włączyłem cs go no i wszystko fajnie, dobrze się grało ale zaczęły występować podobne ścinki obrazu przy czym trwały ok 1-3 sekund (obraz zaraz się dcinał) co mnie zmartwiło. Po wyłączeniu gry komputer sie tak zaczął ścinać, że nie mogłem nic na nim zrobić, więc go wyłączyłem i włączyłem i tu już problem który mnie dobił bo system wg nie chciał ruszyć, wyskakiwał napis coś w stylu że nie ma dysku, czy hrad disk nie moze być odczytany (nie jestem w stanie wam teraz dokładnie tego przytoczyć) w każdym razie komputer nie ruszał. Dodam, ze dysk pracował cały czas na 100% (jeszcze przed tymi problemami), a po powrocie na gts 250 wszystko ok (oprócz problemu z ścinającym się obrazem podczas grania). Mam pytanie czy opisane powyżej problemy mogły wynikać z tego że gts był dodatkowo zasilany 6-pinową wtyczką z zasilacza a gtx 650 już nie? I czy jakbym na GTX 650 postawił nowy system mogło by być wszystko dobrze? BO SZCZERZE MÓWIĄC NIE MAM JUŻ SIŁ DO TEGO ZABYTKU (a przywiązałem sie do niego bo na nim samodzilenie uczyłem się przeprowadzać proste modyfikacje) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj skombinowac dysk na podmianę.

Możesz sklonować partycję rozruchową i systemową

 

Ew. skan długi HD Tune i sprawdzenie logi smartphonów i jego parametrów.

 

Jeśli inny dysk nie pomoże, chyba płyta się kaszanka, bo sam CPU wątpię by takie rzeczy robił

Choć c2d są bardzo tanie do tej podstawki czy jakieś Xeony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk sprawdzę Hd tune, przy czym ten dysk ma 1 rok dopiero bo w tamtym roku mi padł stary i kupilem nowy WD blue 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Znalazłem wczoraj chwilkę czasu aby z powrotem zająć się moim PC i prawdopodobnie znalazłem winowajcę, którym okazuje się prawdopodobnie zasilacz. Postanowiłem ostatnio, że skoro da się korzystać z tego kompa w każdym innym celu niż granie to już stwierdzam niech tak sobie stoi i służy do przeglądania internetu. No ale wczoraj znowu pojawił mi się problem z dyskiem o którym już pisałem wcześniej. Rozkręciłem komputer i postanowiłem sprawdzić napięcia, co się okazało że na lini 12V zasilającej dysk oraz na jednym z żółtych przewodzików zasilających kartę graficzną jest napięcie 11,32 V (czyli za mało), przełączyłem zasilanie z napędu na dysk (tutaj było 11,6V) i komputer się normalnie włączył. Kolejno postanowiłem sprawdzić napięcia pod obciążeniem. Obciążyłem OCCT procesor napięcia lekko spadły do 11,5V (czyli nadal zawierały się w normie) no ale gdy obciążyłem karte graficzną również OCCT to napięcia na SATA w dysku spadło do 11V a na karcie graficznej 10,8V Dodam, że napięcia na innych lini 5V i 3,3V były poprawne. Dlatego piszę tutaj się zapytać czy problemy jakie miałem wynikają z zasilacza (ja prawie jestem pewny), potrzebuje potwierdzenia gdyż nie mam pieniędzy na to aby wymienić zasilacz, a potem okazuje się, że to nie jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby napięcie było za małe, to komputer by się wyłączył - a Ty jeszcze posprawdzałeś napięcia pod obciążeniem ;) szukaj dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby napięcie było za małe, to komputer by się wyłączył - a Ty jeszcze posprawdzałeś napięcia pod obciążeniem ;) szukaj dalej...

To dlaczego na forach i filmikach wideo ludzie mierzą napięcia pod obciążeniem i pomiary wychodzą im w granicach dopuszczalnych (chociażby blackwhite na którymś filmiku mierzył napięcie obciążając kartę i procesor i pomiar wykazał ponad 12V). Ponadto wytłumacz mi proszę dlaczego po przepięciu wtyczki zasilającej SATA od napędu (na której napięcie było w normie) do dysku sprawiło, że komputer się uruchomił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego na forach i filmikach wideo ludzie mierzą napięcia pod obciążeniem i pomiary wychodzą im w granicach dopuszczalnych (chociażby blackwhite na którymś filmiku mierzył napięcie obciążając kartę i procesor i pomiar wykazał ponad 12V).

bo sporo ludzi ma proste multimetry, ale nie mają oni pojęcia jak działa zasilacz impulsowy i "mierzą" takim miernikiem przebiegi odkształcone, jakie generuje zasilacz komputerowy... do tego przetwornice na płycie, czy też na karcie, mają swój zakres napięcia pracy, który nie jest sztywno powiązany z normą atx i zawsze jest jakiś zapas (w obie strony) - świadczy o tym chociażby to, że intel rekomenduje min. wartość ovp dla +12v na poziomie 13.4v

 

Ponadto wytłumacz mi proszę dlaczego po przepięciu wtyczki zasilającej SATA od napędu (na której napięcie było w normie) do dysku sprawiło, że komputer się uruchomił?

zbieg okoliczności/źle podłączona wtyczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...