Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

simonides6

Zakup I7-4790K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam możliwość zakupu procesora i7-4790K potrzebuję trochę mocniejszego sprzętu ponieważ moja i3-4160 słabo zipie. Zajmuję się na co dzień grafiką komputerową i w przyszłości mam nadzieję ze też zabawię się w 3D więc potrzebuję niezłego kopa. Mam pewne zwątpienie iż znalazłem sprzedawcę który posiada i7 która wygrał w konkursie, niestety nie posiada żadnego dowódu zakupu. I teraz moje pytanie czy taki sprzęt podlega gdzieś gwarancji? Slyszałem coś o numerze batch, ale nie do końca rozumiem idee. Ktoś może się orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiór osobisty sprawdzenie u sprzedającego czy wszystko jest ok i tylko na takich zasadach -to nie jest tania rzecz i o wałek łatwo

procesory to nie żarówki i jak cena adekwatna to warto brać i7 4790K to super procesor ładnie się podkręca na 4.5Mhz sam swojego sprzedałem z spora strata ale ale chciałem spróbować coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś o numery seryjne i sprawdź status gwarancji na stronie intela.

 

ogólnie procki się nie psują... więc wystarczyłoby go dobrze sprawdzić.

 

 

jaka kasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiór osobisty sprawdzenie u sprzedającego czy wszystko jest ok i tylko na takich zasadach -to nie jest tania rzecz i o wałek łatwo

procesory to nie żarówki i jak cena adekwatna to warto brać i7 4790K to super procesor ładnie się podkręca na 4.5Mhz sam swojego sprzedałem z spora strata ale ale chciałem spróbować coś lepszego

 

no jak się podkręcał do 4,5 MHz to nie dziwię się że go sprzedałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200zł numery mogę sprawdzić bez problemu i gwarancja jest na 2 lata jednak czy coś mi to daje jeśli na procesor nie ma żadnego dowodu zakupu? Można wtedy jakoś to reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie za drogo...

cena prawie jak za 6700k z normalną gwarnacją.

 

co do gwarancji intela - niby tak niby nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie "wygrane" proce, to w większości są "powygrywane" od Turków na parkingach niemieckich hipermarketów.

 

Co do tego 4770 za 1050,00, nie jest to zła cena, ale i nie jakaś okazyjna. Po prostu dobra cena. natomiast jeżeli posiadasz płytę Zx7 to naturalnie byłby to zakup mało sensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 7 bez K nie ma sensu... bo takiego ESa można sobie kupić za 600 zł i praktycznie każdy robi te 3.8 - 3.9 :)

 

Fakt trzeba do tego z170 za którą trzeba wydać ze 400-600 zł - ale to na tyle :)

 

a ramy w tej samej cenie co 3ki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila bo już sie pogubiłem mam płytę głowną H81M zdaję sobie sprawę że to nie jest wysoka półka jednak doradzono mi kupić i7 z literką K. Poszukuje od 3 tygodni owego procesora niestety żadnych okazyjnych cen nie widać. Co to znaczy ze Zx7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wydać na procka 1050 zł, to ES kosztuje +/-600.

płytę główną sprzedasz za 100-150 zł (H81) co daje nie licząć ramu 1200 zł.

 

za 1200 zł masz 600 cpu i 600 mobo.

 

Ram 1:1 wymieniasz ddr3 za ddr4 (fury 2133).

 

 

masz dobrą mobo na z170 (chipset), ramy ddr4 i procka 6 serrii zaamiast i7 na kijowej płycie i ddr3 1600 mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolniej proszę xD Nie wszystko rozumiem. Poki co mam i3 4160 którą sprzedaję za (350zł). Proponujesz mi żeby sprzedał płytę głowną (150zł). Na procek chce przeznaczyć (1000zł). I w jaki sposób miałbym wymienić ramy? Nie rozumiem i co to jest mobo :D I jaki procesor miałbym kupić? Znów i3 tylko 6 generacji ? Po co mi to jak osiągi są bardzo zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy kosztują tyle samo ddr3 co 4- więc jak sprzedasz swoje to kupisz za tyle samo ddr4.

Mobo = płyta główna.

 

To co mam w sygnaturce "i7 6400T" to próbka inżynieryjna procesora i7, jest taktowana 2.2Ghz - jednak po OC dobijają nawet w okolice 4Ghz. Jest to procesor i7 6generacji.

 

 

Widzę że możesz mieć problemy z OC... więc może jednak poszukaj zakładanej wcześniej i7ki 4gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, jeśli chodzi o podkręcenie to mysle ze nie problem. Jednak nie wszystko jest takie piekne i szybcie jak piszesz. Sprzedanie kości ram trwa wiecznie i raczej wątpliwe że w cenie ddr4. Zawsze już się obcina koszty. Pisałem już kiedyś posta o migracji na socket 1151, ale koszty wtedy niestety przekraczają moj budżet. Zastanawiam się tylko czy szykać nachalnie i7 czy spocząć na i5 np 4690K. Czy miedzy i5 a i7 jest gigantyczna przepaść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedanie ramu przy obecnych cenach nie powinno być problemem.

 

Koszta masz podane - więc ne wiem co masz na myśli.

 

 

Co do 4690K to dobry cpu, dobrze wykręcony niewiele traci do 6600K a dopiero parę tytułów na rynku potrafi wykorzystać i7ki.

 

Jak nie planujesz wsadzać przynajmniej 1070/980ti to 4690k spokojnie styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję głownie kompa do grafiki. Nie potrzebuję jakiegoś szatana, ale taki zeby na użytek domowy i codzienne dłubanie w illustratorze i photoshopie mi wystarczył. I pytanie ile za niego dać (używka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...