Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Omega07

Kabel do monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jako, że przez większość życia korzystałem z laptopów, to nie mam doświadczenia z komputerami stacjonarnymi. Niecałe dwa miesiące temu zdecydowałem się na kupno takiego (cały zestaw zapiszę poniżej). Przez ten czas nie grałem w żadne wymagające gry, więc wydawało mi się, że wszystko działa w porządku. Dzisiaj jednak przy Final Fantasy 13 zauważyłem, że mam bardzo mało fpsów, spadają w okolice 20 co bardzo utrudnia rozgrywkę i jest zaskakujące przy karcie graficznej, która miała umożliwić swobodną grę w Wiedźmina 3. Zacząłem więc szukać informacji na czym może polegać problem i końcu doszedłem do tego, że mam podłączony monitor w zły sposób, przez co komputer korzysta z wbudowanej karty graficznej zamiast tej znacznie bardziej zaawansowanej.

Sprawdziłem i kabel jest podłączony do wejścia z ikonką komputera. W monitorze jest wejście HDMI, ale brakuje kabla, i to dlatego tak późno doszedłem do rozwiązania, bo na początku uznałem, że skoro jest jedno pasujące wejście to tak trzeba podłączyć i będzie dobrze działać.

Podsumowując, chciałem się zapytać czy rzeczywiście na tym polega problem, a jeżeli tak to proszę o polecenie odpowiedniego kabla HDMI do mojego monitora.

 

Procesor Intel Core i7-6700

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 Gaming

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14

Płyta główna MSI B150M PRO-VDH

Dysk twardy Western Digital Caviar Blue 1TB

Obudowa Zalman R1

Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 8 500W

Napęd Asus 24F1MT

 

Monitor LG 24MP48HQ-P

 

System Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest problem jezeli podlaczyles monitor do zaintegrowanej karty tj do wejsca na mobo (plyta glowna)

co do kabla jaki kupisz taki bedzie dzialal totalnego badziewia nie kupuj bo po prostu latwo uszkodzic ale taki za 20-30zl wystarczy w zupelnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o kabel dlatego, że w instrukcji monitora pisali, że inne kable niż załączony mogą nie działać, ale skoro tak mówisz to jakiegoś poszukam. Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W przypadku korzystania z przewodu DVI-HDMI / DP (DisplayPort) - HDMI mogą występować problemy ze zgodnością. Użyj przewodu dołączonego do produktu. W innym razie urządzenie może nie działać prawidłowo."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro do monitora dołączony jest kabel,to po co jakiś inny chcesz kupować? Monitor do karty graficznej 1060 podłączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do monitora jest dołączony tylko kabel wchodzący w wejście D-sub, w żadne inne miejsce nie pasuje. Najwyraźniej to wejście nie obsługuje mojej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci spóbować z przejśćiówką,bo monitor musi być podłączony do karty graficznej. Inaczej karta nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel HDMI i podłączyłem nim monitor do komputera, ale ten wciąż nie zauważa karty graficznej...

 

Edit:

Załączam dwa zdjęcia.

post-573060-14845135513037_thumb.png

post-573060-14845135592644_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolega mogl od tego zaczac, ze nie widac karty graficznej w systemie

albo karta uwalona albo brakuje jej papu tj moze zasilania nie podlaczyles czy jak?

inna kwestia moze cos w biosie nie tak, recznie ustawiona tylko integra? jakims cudem wylaczony port pci-e?

sprawdz karte wsadzjac ja do innego portu pci-e i zobacz czy ja wykryje mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer miałem złożony w morelach, wziąłem też usługę instalacji systemu, która według informacji obejmuje też instalację sterowników, więc myślałem że wszystko będę miał gotowe.

Tak szczerze to nie wiem jak miałbym się zabrać za to co napisałeś :/

 

 

Edit: Wieczorem wrzucę zdjęcie tyłu komputera, bo możliwe że mimo wszystko źle podpiąłem. Czy do komputera i karty graficznej są oddzielne wejścia HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście źle podłączyłem, ale teraz już jestem pewny, że jest dobrze. Tyle że pojawił się kolejny problem, monitor nie widzi sygnału z podłączenia do karty graficznej i w ogóle nie wyświetla się obraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musisz w BIOS-ie włączyć kartę zewnętrzną, lub ustawić jej priorytet wyższy niż karta zintegrowana.

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to powiedz jaki masz BIOS/Płytę główną.

 

Wrzuć też zdjęcie jak podłączyłeś kable z tyłu komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapnij kartę kablem HDMI i musi iść , ew. resetnij bios płyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna MSI B150M PRO-VDH

Zdjęcie zaraz wrzucę. Dzisiaj mam bardzo mało czasu, więc nic więcej nie zdążę zrobić, ale jutro spróbuję wejść do BIOSu i zmienić te ustawienia, tylko proszę o porady co dokładnie robić, bo nie chcę nic zepsuć ;)

 

Edit: hg128_16129720_1708000642560443_1245393922_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak wyglada jakby karta graficzna byla wbita do srodka budy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak wyglada jakby karta graficzna byla wbita do srodka budy xD

 

Faktycznie wygląda to tak że grafika źle siedzi w płycie głównej.

Masz możliwość otworzenia obudowy i sprawdzenia czy wszystko tam siedzi dobrze?

Bo raczej chyba coś nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wieczorem, jak mi się uda to wyślę zdjęcie środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sie boje pomyslec co tam zastaniesz xD

 

Oj, ja też. Niestety o tym co się dzieje przy zamówieniach moreli zacząłem czytać dopiero jak zamówienie mi się opóźniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakas prowokacja? Przecież ta karta w slot na płycie głównej nie jest wbita w ogóle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakas prowokacja? Przecież ta karta w slot na płycie głównej nie jest wbita w ogóle :D

 

Dobrze wiedzieć ;)

Nie, to nie prowokacja, tylko kompletna nieznajomość budowy komputerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co widzę to jeszcze ułamany (z lewej strony) na początku slotu, na ostatnim zdjęciu. Mechaniczne uszkodzenie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...