Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

souse

Problem z godziną (Win10)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeniosłem się na nową (używaną) płytę główną ASUS Z87-C, na nowego Windowsa - 10tke i napotkałem na pewien problem - czas liczy się tylko gdy PC jest uruchomiony, poza tym nie - po resecie godzina ustawia się taka jaka była przed, niezależnie czy mam opcję automatycznej aktualizacji włączoną czy też nie. Baterie wymieniłem na taką, której jestem pewny działania (na starym PC działała) - ustawienia BIOS'u zapisują się, jednak nawet jak tam godzinę zmienię to tak jak pisałem - liczy się tylko przy działający PC.

 

Bateria jest sprawna ale może coś z jej wejściem jest nie tak? Da się to jakoś sprawdzić?

 

Jakieś inne propozycje?

 

ASUS Z87-C,

i5 4670k,

Windows 10,

Seasonic 620W,

EVGA GTX970,

HDD 1TB,

 

ADATA 8GB Ram.

 

Update:

Chyba jednak w BIOS'ie godzina również jest zamrożona... Ustawiłem w BIOS'ie 16:58 np., zacząłem coś zmieniać w ustawieniach a godzina stała dalej jak jakiś konkretny parametr.

 

W ciągu tych 6-ściu godzin od napisania posta na komputerze minęło jakieś 50% mniej... Zaburzone to wszystko.

 

O 2:00 ustawiłem na 2:00, wyłączyłem wszelkie automatyczne aktualizacje czasu. Jest 3:10 (taka jest godzina) - na komputerze godzina to 2:33...

 

2 minuty po odczytaniu 2:33 wrzuciła się 1:35... Sama z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że uszkodzony jest rezonator kwarcowy, wbudowany w płytę główną. Nie wiem czy można to naprawić. Wówczas poprzedni właściciel powinien mieć ten sam problem. Możesz go zapytać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że zmienia się tylko godzina - dzień, miesiąc czy rok pozostaje taki jaki był.

 

Możliwe, że uszkodzony jest rezonator kwarcowy, wbudowany w płytę główną. Nie wiem czy można to naprawić. Wówczas poprzedni właściciel powinien mieć ten sam problem. Możesz go zapytać ?

Zapytać zapytam, ale czy powie mi prawdę to kto to wie... Sprzedawał jako w 100% sprawną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko poradzić poszukać jakiegoś softu do synchronizacji godziny zegara co określoną ilość czasu.

Najlepiej co minutę. I już.

Jak bios trzyma ustawienia, to nie od baterii.

Nie wiem czy zupełnie dobrym pomysłem jest np. zrobienie updatejtu teraz na płycie jeśli jest.

Czasem się przestrzega gdy płyta ma coś uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, od którego kupiłem płytę główną (i ramy, procesor, dysk) napisał mi krótko, że problemów z godziną nie miał żadnych.

 

Mogę tylko poradzić poszukać jakiegoś softu do synchronizacji godziny zegara co określoną ilość czasu.

Najlepiej co minutę. I już.

Jak bios trzyma ustawienia, to nie od baterii.

Nie wiem czy zupełnie dobrym pomysłem jest np. zrobienie updatejtu teraz na płycie jeśli jest.

Czasem się przestrzega gdy płyta ma coś uszkodzone.

Chyba będę zmuszony do pobrania takiego softu. Co do update'u biosu - chciałem to robić zanim wykryłem usterkę z godziną, czysto żeby wszystko było aktualne jednak z poziomu Windowsa aktualizacja nie chciała ruszyć ze względu na brak Intel Management Engine Driver, którego znaleźć nie mogłem a przez bios wolałem nie ryzykować - nie wiedziałem czy tylko aktualny pobrać, czy zmieniać jego nazwę (tak pisali w niektórych poradnikach) itd. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaaktualizowałem bios... I godzina od tamtej chwili się zgadza, oby się to nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...