Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pl1992

nowy komputer - nic nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy komputer:

Aorus Gaming k5

2x8 GB RAM Corsair Vengeance LED 3200

I7 7700k

Dark Rock 3

Iridium Pro 240

Msi 1080 Seahawk (miała być gaming x, ale cena była prawie taka sama)

Corsair 750RMX

NZXT H440 v2

AOC Agon AG271qg

 

1 kość RAM nie działa - będę musiał oddać do sklepu.

Chłodzenie - wszyscy polecali i miało być bardzo ciche (wystarczy, że włączę internet albo coś i zaczyna być takie głośne, że nie da się wytrzymać, po kilku sekundach znowu robi się ciche, za chwilę znowu głośne itd). Czytałem, że ten procesor ma wysokie temperatury, ale nie myślałem, że chłodzenie będzie aż tak głośne. Da się coś z tym zrobić czy mam wymienić na 6700k albo zmienić chłodzenie? Czekałem na 7700k, żeby kupić komputer, ale nie da się tak przy nim siedzieć.

Karta graficzna - nieważne czy mam coś włączone czy nie - słychać z niej coś bardzo dziwnego (a miała być jedną z najcichszych i najlepszych kart). To z moją jest coś nie tak czy one tak mają? Chciałem kupić MSI Gaming X, ale z ceny 3000zł zrobili 3400zł, a SeaHawk - z 4000zł zrobili 3500zł, więc wybrałem "lepszą". Chciałem kupić chłodzenie na procesor H115i, ale jak działa tak jak ta karta graficzna, to na pewno go nie wezmę.

Wentylatory od obudowy - podłączyłem do płyty głównej, zaczęły działać ciszej, ale i tak są bardzo głośne (chciałem je później wymienić na ML120 PRO red, ale to dopiero za kilka miesięcy, więc chciałbym, żeby teraz działały trochę ciszej).

Słuchawki Corsair Void Hybrid - podłączę z przodu obudowy - działają bardzo dobrze; z tyłu - są baaardzo ciche; przez dołączony adapter USB - też bardzo ciche; podłączone do Xonar u7 - też ciche; podłączone do laptopa normalnie i przez USB - ciche.

Jak głośniki podłączę do Xonara u7, to też są bardzo ciche (wcześniej miałem inny komputer i działały idealnie z xonarem).

Da się coś zrobić z tym komputerem czy będę musiał wszystko oddać do sklepów?

Monitor ma bleeding, ale pewnie nie da się trafić lepszego (sprawdzałem w internecie i inni mają jeszcze gorsze), więc chyba go zostawię. Na czarnym ekranie w rogach trochę to widać, ale nie chce mi się odsyłać z 10 razy, żeby trafić lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe podzespoły i wszystkie (prawie) wadliwe??

Nie przesadzasz trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj wszystko do sklepu , toz to straszny szrot ci się trafił , ja bym oddał odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nowe. Zawsze mam pecha do komputerów. Wcześniej kupiłem bardzo dobrego laptopa i podczas ruszania myszką - było słychać tak denerwujący dźwięk, że zdecydowałem się złożyć komputer stacjonarny (nowy laptop, a nawet klawisze, których prawie nie używałem - zaczęły wylatywać).

Teraz wyjąłem z komputera kartę graficzną, odłączyłem wentylatory od obudowy i jest idealnie cicho, ale wystarczy, że coś włączę i zaczyna wyć wentylator od procesora. Teraz ma 35°C, ale wystarczy, że włączę np. Neverwinter (nawet nie wybiorę postaci, wystarczy ekran logowania) i robi się 60+°C, wentylator włącza 1800 RPM i jest strasznie głośny. Po włączeniu jakiejś nowej, normalnej gry, pewnie nie dało by się 5 sekund wytrzymać.

 

Jak oddam do sklepu i wezmę taki sam zestaw, to jest szansa, że będzie działał normalnie - cicho, czy muszę wybrać coś innego? Części kupiłem z 3 różnych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat...na twoim miejscu bym oddał wszystko jakiemuś bezdomnemu i poszedł kupić nowe a nuż się trafi coś działającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za co miałbym kupić nowe? Ponad rok odkładałem na komputer, żeby złożyć coś bardzo dobrego, co będzie działać przez kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oddaj i pozamawiaj te same części tylko na zmianę z innych sklepów, żeby nie były z tych samych tak dla pewności, że wszystko będzie działać cicho. Sprawdzony sposób- moja babcia tak robiła jak kupowała protezę, bo jak kupiła z jednego całą to tak głośno gadała, że to szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna była za 3500zł, a w innych sklepach są po 4000zł, więc nie dam za to samo 500zł więcej. Tak w ogóle, to muszę poszukać jakieś inne forum, bo widzę, że nie ma tu nikogo normalnego, co mógłby mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe za co miałbym kupić nowe? Ponad rok odkładałem na komputer, żeby złożyć coś bardzo dobrego, co będzie działać przez kilka lat.

 

Jeśli sprzęt nie działa - oddaj na gwarancję albo w ramach gwarancji zwrotu i odzyskaj kasę.

Proste jak konstrukcja cepa. Potem złóż sobie nowy, najlepiej na morelach [tak tak, że niby produkt palcement - tylko znajdź mi ktoś bardziej rzetelny sklep w naszym kraju =)] i problem z głowy. W tym budżecie spokojnie można zmontować kompa który posłuży ładnych kilka lat [ba - nawet za 3-4 kafle w dzisiejszych czasach da się złożyć sprzęt "na lata"]

 

 

 

Też tu czuję trolling tak btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.in. procesor i chłodzenie mam ze sklepu Morele i jakoś nie działa dobrze.

Jak ustawię prędkość Dark Rock 3 na 100%, to nawet w innym pokoju je słychać, a miało być takie ciche...

a słuchawki też miałbym oddawać? Jak podłączę do obudowy, to jakoś działają bardzo dobrze, więc chyba nie są zepsute. Podłączałem je też do laptopa i tak samo były ciche, więc nie wiem od czego to (instalowałem sterowniki Corsaira do podłączenia USB, ale przez minijack od przodu obudowy działają dobrze, a z tyłu już nie, a do tego jest chyba taki sam sterownik).

 

Te 4000+ RPM, to od Dark Rock 3? Nie mam teraz podłączonych wentylatorów od obudowy i karty graficznej.

aaajpg_aeewrqw.jpg

 

dsdjpg_aeewnxq.jpg

 

Wentylatory działają 2x głośniej niż jest ustawione na płycie głównej i pewnie przez to komputer jest taki głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, żeby przy większej temperaturze zwiększała się prędkość wentylatora od procesora. Teraz nie mam założonych boków obudowy, dodatkowych wentylatorów, karty graficznej, włączyłem grę i jest bardzo cicho. Przy prędkości 1400 RPM (tak jak powinno być max) Dark Rock 3 działa bardzo cicho, ale u mnie jest, że ma być 2000 RPM i przez to się robi taki głośny. Da się jakoś nastawić, żeby max. prędkość była 1400, a nie 2000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam składałeś komputer? Masz profile do ustawień wentylatorów. To chłodzenie w idle(przeglądarka, windows etc) powinno działać ~500-600rpm, a w grach przy 60-65 stopniach spokojnie powinno sobie radzić na ~900rpm jeśli procesor nie jest podkręcony, a chłodzenie jest poprawnie zamontowane. Pobaw się profilami i krzywą wentylatorów. Ustaw wszystko tak jak należy to będzie cicho.

Jak nie wiedz jak to szukaj poradników na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam składałem i teraz wentylator procesora działa cicho, ale przy większej temp. zrobi się 2000 RPM. Dark Rock 3 powinien mieć max. 1400 RPM, a u mnie jest 2000 i nie da się tego zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poważnie myślałem, że to troll aż mi się nie chciało wierzyć w to co piszesz ;) Dziwna sytuacja, powinieneś miećw BIOS-ie opcje do ustawiania obrotów wentylatorów, poszukaj tam, jak nie to może SpeedFan i kontrola obrotów przez programik? Jak podpiąłeś wentylatory na chłodzeniu? Może daj zdjęcie płyty jak to wszystko jest podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20170117_aeeawnh.jpg

 

Zrobiłem, żeby wentylator kręcił się na max. dopiero od 90°C i teraz go nie słychać, ale jak będzie te 90°, to i tak będzie się kręcił 2000 RPM, a nie 1400.

Wentylatory od obudowy - po podłączeniu, komputer już nie jest taki cichy. Działają bardzo wolno, ale chyba słychać jak się obracają (takie ciche trrr...). Jak to na pewno z wentylatorów, a nie z czegoś innego przez to, że podłączyłem ten hub od obudowy, to może tak zostać (później wymienię na ML120 PRO).

Karta graficzna - to chyba muszę wymienić. Wentylator od niej miał zmieniać prędkość, a u mnie cały czas działał na max. Podłączyłem pod hub od obudowy i działał cicho, ale co z tego jak z karty było słychać coś innego - baaardzo głośno.

Ta płyta główna jest jakaś dziwna - ustawia wentylatory bardziej niż ich max. prędkość, słuchawki działają z przodu (góry) obudowy, a z tyłu są bardzo ciche (tak samo przez USB).

 

Chciałbym wymienić płytę na Asrock Z270 Gaming K6, kartę na MSI 1080 Gaming X i wentylatory na ML120 PRO RED. Może wtedy będzie cicho i wszystko będzie działać. Jeszcze włożę drugi dysk Iridium PRO 240 i kiedyś jakiś M.2. Miałem zmienić chłodzenie na H115i, ale jak ma być tak głośne jak karta graficzna, to zostawię Dark Rock 3. Starczy 16GB RAM? Miałem włożyć 32GB (4x8GB - dużo tańsze niż 2x16GB), żeby nie zmieniać przez kilka lat, ale pod Dark Rock 3 nie włożę kolejnych 2 kości RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz grafę z wodnym chłodzeniem - tam "dziwne" dźwięki to niejako norma.

 

Corsair ML1x0 odradzam, miałem to - takie sobie, stanowczo za drogie.

Fakt, że można je rozkręcać do absurdalnych poziomów ale nawet na 50% są głośne.

Polecałbym tutaj Fractal Venturi, świetne wentyle a i cena jeszcze jest do przyjęcia.

 

Nie wiem jak te nowe Gigabyte, ale ja do nich jeśli idzie o mobo zaufania nie miałem nigdy.

Brałbym ASRocka albo ASUSa z serii Maximus.

 

Co do dysku to daj sobie spokój, weź od razu coś na NVMe i zapomnij o sprawie :)

Taki Plextor M8Pe spokojnie zrobi robotę, baa nawet taki ekonomiczny Intel 600p to nie jest głupi wybór :)

 

Generalnie żeby nie mieć cyrków z chłodzeniem CPU itp to bym pomyślał poważnie o X99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Plextor M8PE 512GB, ale wcześniej był 300 zł tańszy. Nie mam i nie chcę normalnych HDD, więc musiałbym mieć jeszcze te 2 Iridium PRO 240GB, żeby mieć te ~900GB. No i obudowa ma ładne 2 miejsca na dyski SSD. Nie ma dobrych wentylatorów Corsaira (z czerwonym podświetleniem)? Te ML120 są aż tak niedobre? Jak włączę jakiegoś Wiedźmina albo coś i będzie dźwięk z głośników, to może być trochę słychać komputer. Najważniejsze, żeby nie było nic słychać jak mam włączony tylko Internet. Wiem, że mógłbym kupić dobry komputer dużo taniej, ale jak i tak mam dużo wydać, to chciałem, żeby ładnie wyglądał. Mam prawie wszystko Corsaira i dlatego chciałem te wentylatory. Dysk M.2 też wolałbym Corsair Force MP500 480GB. Normalne SSD musiałem wybrać Iridium PRO przez to, że Corsaira są strasznie drogie. Karta też ładnie była Corsaira, ale muszę ją oddać. Procesor wolałbym zostawić ten 7700k. Jak takie zrobili, to chyba ta temperatura 100°C go nie zepsuje?

Dysk SSD Corsair Neutron XTi 240GB SATA3 - 2 takie dyski bardzo by mi pasowały do komputera, ale są po 525 zł (może kiedyś kupię jak będą tańsze).

Jeszcze chciałbym mieć czerwone kable od zasilacza, ale 440zł za same kable, to trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będzie cicho bo bezgłośne komputery nie istnieją...siedzisz z uchem przy obudowie i ma być niesłyszalnie?...nawet jak zwodujesz to przy twoim podejściu i tak będzie słychać a przy grach to na pewno poczynając od zasilacza a kończąc na wentylach od grafiki,procka i tych co podłączysz w budzie a nawet jak zjedziesz do minimum to coś za coś albo wysokie temperatury albo cisza której jak makiem zasiał nie uświadczysz,obudowa też raczej do super wyciszonych nie należy...składając kompa trzeba było zapytać na forum co kupić z priorytetem bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego chłodzenia od procesora Dark Rock 3 jakoś wcale nie słychać, nawet jak nie mam założonych boków obudowy (jest głośny tylko jak moja "wspaniała" płyta główna zwiększy jego prędkość do 2000 RPM). Karta MSI 1080 Gaming X przy niskiej temperaturze ma mieć wyłączone wentylatory, więc też nie będzie jej słychać. Zostają wentylatory od obudowy, ale muszę kupić te ML120, żeby samemu zobaczyć jak to działa, bo inaczej nie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić bo jeszcze nie mam tego CPU, ale 70 stopni na takim chłodzeniu to chyba stanowczo za dużo. Płyta główna dobrze odwala swoją robotę - skoro temperatura jest za wysoka to jej obowiązkiem jest zwiększyć prędkość wentylatora. Skupiłbym się raczej na znalezieniu przyczyny czemu temperatura CPU jest taka wysoka (szczególnie, że jak pisałeś - mocno skacze w górę po odpaleniu niezbyt wymagającej gry). Może chłodzenie niedokładnie zamontowane / niedociśnięte, może brak / za mało / za dużo pasty?

 

Czasami bywa też tak, że MOBO ustawiają zbyt duże domyślne napięcie dla CPU, przez co będzie się on bardziej nagrzewał. Ze screenshota jaki podałeś widać, że max. było 1.45v, co podobno dla tego CPU jest jeszcze bezpieczne, ale nie wiem czy to normalna sytuacja. Poczytaj więcej o tej płycie, może takie sytuacje są dla niej charakterystyczne i da się coś w BIOSie przestawić?

 

P.S. Ja do tego CPU będę brał słabsze chłodzenie i nie śmiem się spodziewać takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ten procesor może mieć nawet 100°C. Płyta powinna zwiększać prędkość wentylatora, ale do 1400 RPM (taki jest max. chłodzenia Dark Rock 3), a u mnie się robi 2000 RPM. Pastę użyłem MX-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić wyciszoną obudowę Fractal R5 i było by po sprawie. Co do chłodzenia procesora jest bardzo ciche. Karte graficzną było brać od Asus-a. Nawet jak śmigła się załączają,to i tak przez wyciszoną obudowę ledwo to słychać.Jak uda ci się to usłyszeć po uruchomieniu gry,to wiesz kiedy karta graficzna uruchamia śmigła. Co do karty Xonar moim zdaniem jest niepotrzebna,chyba,że Masz sound system BOSE. ;) Zasilacz wystarczy Ci dobre 550w,chyba,że planujesz dokupienie drugiej karty 1080 i SLI. Inaczej moc 750w jest jak dla mnie bez sensu,bo po co?

 

Można zapytać z jakiego sklepu ten komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wcześniej kupić kartę Asusa jak była za 2900zł, ale czytałem, że jest bardzo głośna, a teraz już jest za 3400zł. Mam głośniki Edifier C3X. Wcześniej miałem podłączone do laptopa i była bardzo duża różnica jak używałem Xonara. Części do komputera kupione w sklepach: Morele, X-Kom, Techplanet (w każdym sklepie wybrałem to, co było najtańsze, a różnica była bardzo duża, więc nie mogłem kupić w 1 sklepie). Zasilacz miał być 650W, ale było tylko kilka zł różnicy, więc wziąłem 750W. No i ten zasilacz ma taką długą gwarancję, że nigdy nie będę musiał go wymieniać, a może kiedyś będę miał 2 karty graficzne.

 

Widziałem też coś takiego:

i7_7700K_oc_avx_on.png

z chłodzeniem AiO Enermax LiqTech 240

 

Max. napięcie tylko 1.281V, a u mnie jest 1.463V (no i ja nie mam 5GHz).

U mnie najmniejsza temp. 28°C, a tam 23°C. To przez to, że chłodzenie AiO jest lepsze, mam jakieś złe ustawienia czy źle założone chłodzenie/paste (pastę nałożyłem sposobem X - czytałem, że najlepszy)?

 

Już nie będę się bawił w przestawianie tego wszystkiego - wymieniam płytę główną (może będzie lepsza, a i tak muszę do tego sklepu oddać RAM, żeby wymienili na działające) i kartę graficzną zmienię na MSI 1080 X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus robi dobre karty a to,że chłodzenie jakiś dźwięk wydaje jest rzeczą normalną.

Mając głośniki Edifier Xonara możesz sprzedać. Nowe płyty główne ze średniej i wyższej półki cenowej mają z reguły dobrą integre dźwięku.

Co do zasilacza nie chodzi mi o różnice w cenie zakupu,tylko o to iż 650w z podobnej klasyfikacji certyfikowanej zawsze zużyje mniej prądu przy zestawie z jedną kartą graficzną 1080 niż 750w.

``może``-będziesz miał w przyszłości dwie karty 1080,ale nie na pewno a zasilacz na wyrost to

. Nie wiele większego,ale zawsze przez lata użytkowania się nazbiera.

Co innego jak zakup drugiej karty jest na 99% postanowiony. Wtedy można zakupić mocniejszy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...