Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KaMyLP

Socket 1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam i5 2500k i szukam do niego "nowej" płyty głównej.

Znalazłem dwie płyty ale nie wiem która jest lepsza.

Pierwsza opcja:

http://allegro.pl/asus-p8p67-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i6509466857.html

Druga opcja:

http://allegro.pl/asus-p8p67-evo-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i5817290863.html

 

One sie czymś różnią? Bo jeśli nie to bardziej skłaniałbym się do tej pierwszej opcji ze względu na gwarancje 12 miesiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P8P67 z EVO jest wyższy model i lepszy ale można też wziąć zwykłą P8P67. Jedno i drugie są dobre. Ta słabsza ma 12m-c Gwarancji to jest plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj sklepk-tech, kupiłem kiedyś płytę pod stare socket 939 po ok. 6 mies. kondensator się wylał. Kolega też u tego użytkownika kupił i też po okresie gwarancji poszła.

 

Może to przypadek, ale odradzam. Zakup ASUS P8P67 DDR3 jest nowy i gwarancja 12 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty same w sobie obie są dobre, co do użytkownika się nie wypowiem. Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy bardziej chcesz oszczędzić czy bardziej chcesz mieć bogatsze wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj sklepk-tech, kupiłem kiedyś płytę pod stare socket 939 po ok. 6 mies. kondensator się wylał. Kolega też u tego użytkownika kupił i też po okresie gwarancji poszła.

 

Może to przypadek, ale odradzam. Zakup ASUS P8P67 DDR3 jest nowy i gwarancja 12 miesięcy.

 

Przecież sklep-tech i sprzedawca z drugiej aukcji to ta sama firma.

 

Jakiś czas temu też odradzałem zakupy u tej firmy, ale mimo wszystko dwie osoby kupiły. Jednej płyta się uruchomiła jeden raz i padła, drugiej póki co chyba działa. To nie są żadne leżaki magazynowe czy inna ściema tylko pewnie płyty kupione po okazyjnych cenach na allegro kiedy jeszcze było ich więcej i ludzie się przesiadali na nowsze podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te płyty są brane od chińskiego złomiarza - im więcej, tym taniej wychodzi (np. KLIK) - później piszą, że nowa, dają swoją gwarancję i ludki łykają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde :/ to ejst problem bo kupilem i zaplacilem. Da sie to w jakis sposob anulowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co chcesz innego zrobić? Nie dostaniesz faktycznie nowej płyty pod s1155. Moja to też poserwisówka (od innego handlarza). Działa. Jeszcze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby ma tą gwarancję...

 

A w sumie zobacze jak będzie wyglądała jak przyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować. Używany sprzęt też może być sprawny. Używanego i podkręconego phenoma II 945 i płytę GA-MA770T-UD3P używałem kilka lat, pomimo że poprzedni jej właściciel miał zasilacz z czarnej listy, a komputer ledwo oddychał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości na chłodzeniu spartan pro moge chociaz troche podkrecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu w styczniu kupiłem płytę MSI Z68A-GD65 (G3) od sklepk-tech do i5 2400 i na razie wszystko działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości na chłodzeniu spartan pro moge chociaz troche podkrecic?

 

Na pewno. Ja mam starą Scythe Ninja rev B z kombinowanymi push-pinami, więc pewnie docisk jest delikatnie za słaby, ale daje radę na 4,2GHz. Napięcia nie jestem w stanie kontrolować, bo nie można ustawić na sztywno, ale skacze chyba do ~1,37 w stresie. Temperatura do 71 stopni podczas renderowania w blenderze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok płyta przyszła wygląda spoko. Teraz pytanie kluczowe jak sie do tego zabrać? Mam zrobić formata czy można bez tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz teraz zainstalowane sterowniki do innego chipsetu i kontrolera SATA to nie odpalisz kompa na nowej płycie bez nowej instalacji systemu. W necie są poradniki jak przygotować system pod nową płytę bez reinstalacji całego Windowsa. Ja próbowałem to zrobić, ale nie spodziewałem się, że będę mieć problemy z pamięciami RAM i plan się posypał.

 

Możesz też zainstalować jeden system na drugi bez formata i wtedy będziesz miał wszystkie dane ze starego windowsa w folderze windows.old. Aplikacje niestety i tak trzeba instalować od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej napisałem że kupiłem w zeszłym roku w styczniu dokładnie 15-tego, płytę MSI Z68A-GD65 (G3) w sklepk-tech i że wszytko chodzi ładnie. Tzn. na chwilę obecną chodziło, wyłaczyłem kompa normalnie wszystko pięknie działało, na drugi dzień chciałem go włączyć a tu zero reakcji, nic się nie dzieje, wentylatory się nie kręcą, wyglądało to jakby zasilacz padł. Podmieniłem zasilacz na drugi z innego kompa, niestety dalej nic zero reakcji, pomyślałem pewnie płyta padła bo gdyby były pamięci czy procesor to chociaz coś by drgnęło. Zacząłem juz go rozbierać, wyjąłem kartę graficzną, zrobiłem próbę i komp uruchomił się raz, wyłaczyłem go i już koniec, zero reakcji. Domyślam się ze płyta już się skończyła, zastanawiam się teraz czy jest sens kupowania poraz kolejny używaną płytę która nie wiadomo kiedy padnie. Przypomnę że mam i5 2400 i chciałem do niego płytę. Na chwilę obecną mam ograniczony budżet i zastanawiam się czy nie lepiej sprzedać ten procesor i kupić nawet i3 na haswellu z płytą. Mam taki zestaw drugi w domu i nie ma tragedii w porównaniu do i5 sandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a mi ta płyta raz wyświetla obraz a jak już nałożę chłodzenie nic. Zdejmę chłodzenie nadal nic na drugi dzień znów raz się pokazał. Płyta idzie na zwrot a w lutym kupuje i5 7600k bez bawienia się w uzywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest, że niektórzy użytkownicy forum ślepo wierzą, że to są jakieś leżaki magazynowe i opierając się na tym polecają płyty od tego sprzedawcy nie wspominając o tym, że problemy występowały. Mając na uwadze, że ktoś kierując się tymi poradami wydaje swoje pieniądze należałoby zawsze przedstawiać obydwie strony medalu.

 

Można spróbować odpalić bez procka płytę. Jak nie będzie piszczeć no to zostaje zasilacz albo płyta, jak macie coś innego do czego można by podłączyć zasilacz to w ten sposób można go sprawdzić. Miernik nie zawsze się sprawdza, bo problem może występować pod obciążeniem.

 

Jeżeli płyta zaczyna na chwilę działać po odczekaniu jakiegoś czasu pod prądem, to mogą być padnięte(zużyte) któreś kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie ona normalnie sie odpala. Tylko obrazu nie widać, w sensie raz widać a raz nie. Na starej płycie wszystko normalnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...