Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

phillip

Sklep NET-S

Rekomendowane odpowiedzi

10 dni temu zamowilem w tym sklepie sprzet za 800zl. Wg opisu wszystkie czesci byly dostepne od reki. Szybciutko wplacilem pieniadze i pierwszy zonk - czas realizacji zamowienia 2-4 dni. OK - poczekam. 4 dni minely - sprzetu brak, kontaktu brak. Wiec dzwonie do nich(przynajlniej pol godziny wiszenia na telefonie zanim ktos odbierze). Odpowiedz - jutro(piatek) wysylka. Wysylki nie ma, ale zadzwonili i obiecali, ze bedzie w poniedzialek. Wczoraj chcialem sie dodzwonic, ale wczesnie kasa na koncie mi sie skonczyla zanim ktos odebral. Mejli wyslalem juz kilka - na zaden nie dostalem odpowiedzi.

Dopiero teraz zobaczylem, ze na opineo spadla na nich fala negatywnych komentarzy. Radze unikac tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę ruszyć się i iść do normalnego sklepu np. Sferis xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę ruszyć się i iść do normalnego sklepu np. Sferis xD

 

Chyba kolega wie co źle zrobił i tylko ostrzega. NET-S jest na rynku już długo więc może coś tam się źle zaczęło dziać skoro nawet na Opineo pojawiają się negatywne wpisy (zwykle nie można tam dodać negatywnej opinii).

 

Edit: równie dobrze może ma pecha z zamówieniem. Za miesiąc się okaże. Tam nigdy dobrego kontaktu nie było ale zawsze towar dochodził.

 

Edit2: Eee tam nie patrzyłbym na Opineo bo NET-S im nie płaci dlatego są negatywne opinie ;) Ogólnie nie przejmowałbym się opiniami na Opineo bo są gówno warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze 3 lata temu od nich zamawiałem. I ta sama sytuacja. Sprzęt też za około 1k, nie byli w stanie zrealizować zamówienia. Kiedy zacząłem się domagać zwrotu ciągle słyszałem bajki że już robią, że księgowa zleci, że św. Mikołaj na saniach mi przywiezie. I tak 2 miesiące. Dopiero jak napisałem że sprawa została skierowana do prokuratury, w ciągu 3 dni zwrócili kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega wie co źle zrobił i tylko ostrzega. NET-S jest na rynku już długo więc może coś tam się źle zaczęło dziać skoro nawet na Opineo pojawiają się negatywne wpisy (zwykle nie można tam dodać negatywnej opinii).

 

Edit: równie dobrze może ma pecha z zamówieniem. Za miesiąc się okaże. Tam nigdy dobrego kontaktu nie było ale zawsze towar dochodził.

 

Edit2: Eee tam nie patrzyłbym na Opineo bo NET-S im nie płaci dlatego są negatywne opinie ;) Ogólnie nie przejmowałbym się opiniami na Opineo bo są gówno warte.

Mam nadzieje, ze dojdzie. Tylko po co pisac, ze towar dostepny, a pozniej klient musi czekac tygodniami, az sprowadza brakujace elementy. Gdybym wiedzial, ze tak bedzie nigdy nie zamowilbym u nich.

Jezeli tak podchodza do realizacji zamowien to strach pomyslec jak u nich przebiega proces reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałków oni nie robią, ale sklep jest fatalnie zoptymalizowany i zarządzany. Często pomyłki, błędnie zaadresowane paczki, czas wysyłki - niejednokrotnie miesięczny. Ogólnie - burdel na kółkach, ale oszustami nie są. Mi to przypomina jakiś mały sklepik, gdzie ktoś ma dostęp do fajnych towarów za małe pieniądze i zdecydował "wypłynąć" na szersze wody i sprzedawać w sieci. Niestety brakuje im środków by sprawnie prowadzić sprzedaż na trochę większą skalę. Spokojnie w każdym razie - sklep jest już długo i nie uważam, że ktoś tam celowo ma złe zamiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałków oni nie robią, ale sklep jest fatalnie zoptymalizowany i zarządzany. Często pomyłki, błędnie zaadresowane paczki, czas wysyłki - niejednokrotnie miesięczny. Ogólnie - burdel na kółkach, ale oszustami nie są. Mi to przypomina jakiś mały sklepik, gdzie ktoś ma dostęp do fajnych towarów za małe pieniądze i zdecydował "wypłynąć" na szersze wody i sprzedawać w sieci. Niestety brakuje im środków by sprawnie prowadzić sprzedaż na trochę większą skalę. Spokojnie w każdym razie - sklep jest już długo i nie uważam, że ktoś tam celowo ma złe zamiary.

Twoj post najlepiej opisuje cala sytuacje z tym sklepem. Przesylka doszla dzisiaj, ale niesmak pozostal. Jezeli mam czekac na sprzet 2 tygodnia to wole byc wczesniej o tym poinformowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep to oszuści, zamówiłem towar, który z przyczyn niezależnych musiałem zwrócić (w takim opakowaniu jak przyszło, nic nie ruszałem) pieniądze dostałem po 29 dniach od odbioru przez nich paczki, po telefonach i mailach. Zwyczajnie zlewali sprawę w dodatku wybrałem najniższą formę dostawy wysyłkowej i powinienem dostać całą kwotę zwrotu. Dostałem bodajże 5zł mniej bo perfidnie próbowali mi wmówić, że odbiór w sklepie w Gdyni był najtańszą opcją dostawy. Na maile nie odpisywali, nie wyobrażam sobie jak w tym sklepie wygląda reklamacja. Nigdy już tam nic nie kupię, oszuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem od nich dysk twardy, ale przez allegro. Dostałem w ciągu 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem od nich dysk twardy, ale przez allegro. Dostałem w ciągu 3 dni.

 

To się módl aby się nic nie zepsuło :]

 

Dodam jeszcze, że ich infolinia to totalne dno, na działy "problematyczne" (reklamacje, zwroty) praktycznie się nie idzie dodzwonić albo trwa to kilkadziesiąt minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem u nich kilka drobnych rzeczy jakieś 2-3 lata temu tyle, że odbierałem w punkcie i bez żadnych problemów. Myszkę Steelseries Sensei RAW oddawałem na gwarancji, czekałem chyba z miesiąc ale dali mi nówkę. Także ja mam same dobre doświadczenia z tym sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku, który podał Pentium D bardzo fajnie ktoś wyjaśnił, jak to działa. W sumie, to wyjaśnia też ich "cudowne ceny" i jeden myk, który mnie zastanawiał. Jakoś 3 miesiące temu kupowałem 2 kostki pamięci F4-3200C16D-8GRK. Kosztowały 220 zł. Był crash cen, w 1 dzień poleciały do 310 zł, potem szybko na 380 a obecnie stoją 410 - 430 zł. Wiecie ile kosztowały w Net-S? 219 zł. Dopiero po tygodniu zaktualizowali ceny, a dosłownie całe CENEO w przeciągu 6 godzin podniosło się z 220 na 310 zł. Facet zarabia na wysyłkach, a towaru nawet na oczy nie widzi. To ma sens. Ale trzeba przyznać, że jest w tym całkiem dobry, bo sklep jest już bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...