Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

moniek92

problem po dołożeniu ram

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio do swojego staruszka p31-ds3l q6600 2x2gb ddr2 800mhz cl5 r7 260x dokupiłem pamięci 2x1gb od samsunga (też 800mhz cl5).

po instalacji nowego(starego) ramu zaczęły się kłopoty, mianowicie bardzo długo bootuje (do momentu "piknięcia") - za każdym razem zmiany slotu, w której są pamięci - blue screen podczas ładowania windowsa (tylko za pierwszym razem), aczkolwiek samo ładowanie się windowsa, również się wydłużyło.

za drugim razem odpala się normalnie (lecz dłużej, niż przedtem) - we właściwościach systemu jest : zainstalowana pamięć 6gb, dostępna 4gb (w biosie pokazuje tylko 4 gb).

myślę, ok - nie dogaduję się z moim ramem (oczywiście po wielu przekładkach, resetach biosu itd) - więc wyjąłem ten syf.

co mnie zdziwiło - teraz nawet na moich (starych) ramach problem występuje...

co mnie zdziwiło 2 - w grach (cs) podczas strzelania - mam dropy fps do 20-30~ (co wcześniej się nie działo) - w innych miejscach wszystko jest ok.

co próbowałem do tej pory:

-resety biosu

-różne ustawienia pamięci w slotach (+ resety biosu)

-wyjmowanie pamięci (odpalanie na jednej)

-reinstall sterowników do karty dźwiękowej (gdzieś wyczytałem, że to może sprawiać problem z tymi fpsami w csie)

-odłączenie starego hdd (staruszek już pada - więc myślałem, że to przez niego tak długo się wszystko wczytuje - różne z nim już jazdy miałem) - system mam na ssd.

-wykonanie spójności plików w csie

-reset ustawień wszystkich + "standardowe" komendy

taka mała ciekawostka - po ostatnim blue screenie, gdy odpaliłem kompa (już bez bsoda), pokazał mi się komunikat od radeona - że coś tam ostatnio jakiś błąd wyskoczył (nie pamiętam, myślałem, że to aktualizacja i z przywzwyczajenia zamknąłem).

czy tym nowym ramem uszkodziłem płytę? najdziwniejsze jest to, że te fps dropy (podejrzewam, że cs nie jest jedynym przypadkiem) są tylko w momencie strzelania. a może to karta się jakoś uszkodziła (bsody były spowodowane ramem)?

ktoś ma jakiś pomysł?

po pracy zamierzam zrobić upgrade biosa do wersji beta (chociaż wątpie, że coś da).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji płyty:

4 złącza DIMM obsługujące do 4 GB pamięci DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe rzeczywiście, mój błąd.

co nie zmienia faktu spowolnionego bootowania i tych dropów fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś ram czy czasem nie pojawiły się jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem. zrobiłem tylko to, co napisałem wyżej.

tylko skąd miałyby się pojawić błędy - to się stało nagle.

grałem w csa 2v2 - przez dwie mapy normalnie, na trzeciej zaczęło się dziać.

niepokoi mnie to długie bootowanie (zanim piknie beeper) trwa to z 10 sekund - dlatego podejrzewam, że coś jest z płytą - bo w momencie strzelania - fpsy spadają z np. 150 do 20-30 - więc jest to conajmniej dziwne (i tylko w tym momencie).

w lolu np. mam około 200 fps, ale gdy już wyskakuje napis, wygrana lub przegrana - klatkuje jakby było 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...