Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Soplus

Router do 400PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecicie do 400PLN, mieszkanie 2 poziomy (na górze wzmacniacz sygnału TPlinka), net z UPC po kablu.

 

Mój obecny TP Link TD-W8970 (1 port działa jako WAN) zaczyna głupieć, gubi ustawienia sieci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie do 400PLN, mieszkanie 2 poziomy (na górze wzmacniacz sygnału TPlinka), net z UPC po kablu.

 

Mój obecny TP Link TD-W8970 (1 port działa jako WAN) zaczyna głupieć, gubi ustawienia sieci itp.

 

Wymień zasilacz/ kondensatory w TP Linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można ale i tak chcę przejść na ac w wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych 3?

 

1.Netgear R6400

2. ASUS RT-AC58U

3. TP-Link Archer C7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fritza nie znam zupełnie i nie mam jakoś przekonania. Na razie skłaniam się w stronę Netgeara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję dokładnie przed tym samym wyborem i od paru dni studiuję internety, różne testy i recneje.

Tp-Linka odrzuciłem na starcie (pomimo tego że u rodziców działa stabilnie) to dla siebie bym raczej nie kupił (nie w tej cenie) (sporo ich z zasłyszenia pada, kondensatory itp...), do tego bardzo ubogi soft stockowy, chyba, że ktoś jest fanem konsoli to wtedy OpenWrt jest dla niego.

 

Tak więc wybór ograniczyłem do 2 modeli:

 

a) Netgear R6400 - za ok. 450zł - plusy to, że jest to bardzo stabilna i sprawdzona konstukcja (to stary R6300v2 w odświeżonej odsłonie), radio klasy AC1750 ( 3x3:3 802.11ac 1300Mbps (5GHz) + 802.11n 450Mbps (2.4GHz)), na plus 2 porty USB (2.0 i 3.0), oryginalne oprogramowanie biedne w funkcje ale za to stabilne, ale są 2 świetne alternatywy - Tomato (jak ktoś boi się babrać to można kupić w sklepie na f... sprzęt z już wgranym Tomato) i DD-WRT, procek 2x800Mhz Broadcoma, dużo ramu (256MB), dobry zasięg i wydajność radia, niezła wydajność dysku na USB (34MB odczyt na NTFS, zapis 27MB NTFS), średni pobór prądu (to wbrew pozorom ważny czynnik) ok. 8W w spoczynku, 11,5W podczas przesyłu wifi, brak obsługi modemów 3G w stockowym sofcie, 3 nieodkręcane anteny (każda obsługuje 2.4Ghz i 5Ghz), duży rozmiar

 

b) Asus RT-AC58U - za ok 400zł - minus taki, ze to nowa konstrukcja (końcówka 2016r.) więc jak na router nowość, przez to soft ASUS WRT wymaga dopracowania i widziałem opinie ludzi, którzy skarżyli się na stabilność tego softu (ale znając ASUS-a poprawią to wkrótce), soft oryginalny AsusWRT ma DUŻO więcej funkcji niż Genie od Netgeara, radio na papierze gorsze (klasy tylko ;) AC1300 (2x2:2 802.11ac 5GHz 866Mbps + 2.4GHz 802.11n 400Mbps) ale jak patrzyłem na testy to wydajność porównywalna, plus na przyszłość, że radio obsługuje przyszłościową technologię MIMO (do tej pory niespotykane w tej klasie cenowej), na minus tylko 1 port USB 3.0, aktualnie nie słyszałem o istniejącym alternatywnym sofcie (Tomato nie będzie, bo te powstaje tylko na procki Broadcoma), ale ma powstać OpenWRT\LEDE na ten sprzęt + podejrzewam, że kwestią czasu jak powstanie AsusWrt-Rmelin mod, procek uwaga 4 rdzeniowy Qualcomma (4 x 717Mhz) czyli aż za dobry na ten sprzęt (nieco wydajniejszy niż w Netgearze) co przekłada się m.in. na wydajnieszą obsługę dysków (45MB/s odczyt NTFS, 25-30MB zapis NTFS), na minus tylko 128MB ramu (Netgear ma 256MB) ale powinno do domowych zastosowań spokojnie wystarczyć (chyba, że ktoś będzie chciał ze sprzętu zrobić kombajn typu serwer FTP, klient torrenta (ale dziwi brak wbud. klienta w AsusWRT), serwer DLNA, samby, podłączać dziesiątki sprzętów), duży plus to imho znacznie mniejszy apetyt na prąd ok. 3W w spoczynku, 6W podczas pracy przesyłu wifi (co jak policzyłem przy pracy 24h daje oszczędność prądu ok. 45-50zł rocznie w stosunku do R6400), we wbudowanym sofcie jest już obsługa 3g, 4 nieodkręcane anteny (z czego dwie są do obsługi 2,4Ghz, dwie do 5Ghz), mały rozmiar

 

Oba sprzęty są bardzo wydajne - przy wyłączonym QOS potrafią routować WAN<>LAN z prędkością 800-900Mbit więc wystarczą na parę dobrych lat ;).

 

No i wcześniej byłem zdecydowany na Netgeara (sprawdzona konstrukcja, wrzucić Tomato i zapomnieć co to router a funkcji nie zabraknie), ale Asus baaaaardzo kusi (gdyby była to już dobrze sprawdzona konstrukcja to bym się nie zastanawiał, bo nawet oryginalny soft ma wystarczająco dużo funkcji, mniejszy pobór prądu). I się zastanawiam. Być może zrobię tak, że wezmę w sklepie wysyłkowym Asus-a, potestuję do 2tyg. i jak będą problemy ze stabilnością to zwrócę i kupię Netgeara.

Ale jeśli nie zależy Ci na dodatkowychn funkcjach i ma to być po prostu bardzo szybki, stabilny router z dobrym wifi to Netgear jest dla Ciebie.

 

Mam nadzieję, że pomogłem, a nie jeszcze bardziej temat utrudniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Generalnie potwierdziłeś moje odczucia. Co do extra "ficzersów" to nie są dla mnie bardzo ważne, mam serwer nas Asustor więc np. transfery po usb mnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Netgear R6400 od kilku miesięcy i uważam, że jest to dosłowny "overkill", raczej mało kto potrzebuje takiego sprzętu i będzie w stanie go wykorzystać ;) Zasięg pokrywa całe 120m2 mieszkanie w kamienicy - cegła (po skosie, jakieś 15m). W sumie kupiłem go tylko dlatego, że potrzebowałem coś z dobrym zasięgiem, dual-band i coś, co udźwignie neta 120Mb/s (wcześniej miałem 10/100). Jeśli interesują Cię jakieś specyficzne testy czy coś, to napisz co zrobić i podam wyniki. Weź też pod uwagę, że jego oprogramowanie ma poważną lukę bezpieczeństwa (chyba pisali o tym na PCLab) i lepiej zainteresować się wgraniem czegoś alternatywnego. Dodam, że urządzenie jest ogromne, a diody LED robią za lampkę nocną - można je wyłączyć, ale wciąż zostaje dioda zasilania, która też daje mnóstwo światła. Rozwiązanie to zakleić ją taśmą lub schować router (ja mam swój pod ladą, we wcięciu biurka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luka chyba jest załatana w najnowszym firmware (1.0.1.18 Fixed the security issue about Security Advisory VU 582384). Co do choinki ze światełek to i tak za komodą będzie schowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...