Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swM

Podpięcie dwóch monitorów 2k@60Hz do HD6850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje na dniach zakupić 2 monitory Dell U2715h i mam dylemat czy będę w stanie je podpiąć pod obecną grafikę. Jest to Vertex3d HD6850 ze złączami DP, HDMI 1.4, 2x DVI-I. Monitory z kolei wyposażone są w DP, mini DP i HDMI. Jeden monitor mogę podpiąć przez DP - tutaj nie ma wątpliwości, że obsłuży 2560x1440 w 60Hz. Pytanie jak podpiąć drugi monitor. Z tego co czytałem 2k@60Hz można przesłać przez DVI dual link, znalazłem więc taką przejściówkę: Display Port -> DVI dual link (http://allegro.pl/kabel-display-port-dvi-d-24p-1m-4k-uhd-dual-link-i6652324028.html) - będzie to działać? Czy karta graficzna nie będzie miała problemu, żeby wyświetlać obraz w takiej rozdzielczości przy 60Hz na dwóch monitorach (maksymalna obsługiwana rozdzielczość przez kartę to 2560x1600)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć pewność, żeby nie kupować czegoś, co mi się nie przyda :) Na aukcji w opisie jest napisane "Ten cyfrowy kabel HD konwertuje sygnały DisplayPort na sygnały DVI i nadaje się idealnie do podłączania urządzeń ze złączem DisplayPort do telewizora z obsługą HD, rzutnika komputerowego lub monitora ze złączem DVI." czyli ja to rozumiem tak, że na wyjściu ma być DP a na wejściu DVI - u mnie sytuacja jest odwrotna, chciałem podpiąć do DVI w karcie graficznej i do DP w monitorze. Dla pewności dopytam jeszcze raz - zadziała? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się opisami aukcji.

"Wejście/wyjście" DP na DVI to i tak jest to samo bo.. wystarczy odwrócić kabel i masz to samo :P

 

Powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za pomoc. Zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz w karcie Vertex3d HD6850 DP i HDMI to jeden monitor łączysz przez DP a drugi przez HDMI.

Nie wiem czy jest sens bawić wsie w adaptery. Po co?

Czy może mylę się i nie można tak łączyć monitorów?

 

Druga sprawa nie wiem czy ten monitor nie ma wejścia DP i wyjścia DP na drugi monitor.

W Dell U2515H jest takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI obsługuje maksymalnie Full HD - mam tak podłączone w tej chwili tymczasowo. Co do wyjścia na drugi monitor - skoro jest w U2515H to tutaj pewnie też, ale w takim wypadku mógłbym uzyskać na obydwu dokładnie ten sam obraz - chyba, że się mylę i działałoby to jak rozszerzony pulpit? Tak czy inaczej, do monitorów jest dołączony tylko jeden kabel - mDP -> DP, więc czekałby mnie zakup, a cena takiego kabla raczej zbliżona do tego, który zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł kabel DVI -> DP, ale niestety w żaden sposób nie mogę za jego pomocą uzyskać na monitorze obrazu... Próbowałem z 2 slotami DP w monitorze i z 2 slotami DVI w karcie - w żadnym wypadku obraz się nie wyświetla... Z braku pomysłów próbowałem też połączyć monitory kablem DP -> DP jak radził @Ejdzej123, ale nic z tego - zero obrazu. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI obsługuje maksymalnie Full HD - mam tak podłączone w tej chwili tymczasowo.

 

Nie pisz bzdur, tylko doczytaj albo spróbuj, skoro masz możliwość. Zamiast kupować przejściówkę na DVI, należało podłączyć jeden monitor przez DP, a drugi przez HDMI, skoro to wersja 1.4.

Niektórzy naprawdę lubią komplikować rzeczy proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie komplikuje rzeczy prostych i nie piszę bzdur. Mam jeden monitor w tej chwili podłączony przez HDMI i maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to dokładnie 2048x1152 - więcej się nie da.

 

@Edit: znalazłem taki temat http://en.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/19609388 i wychodzi na to, że może to być wina "starego" kabla HDMI. Wcześniej gdzieś czytałem, że maksymalna rozdzielczość dla HDMI to Full HD (co by się mniej więcej zgadzało z tym, że nie mogę u siebie ustawić 2k), ale rzeczywiście powinienem móc ustawić QHD. Spróbuje dorwać inny kabel HDMI i to sprawdzić.

 

@Edit2: Udało się ustawić 2k, ale przy 50Hz - w sposób jaki radzili w linku wyżej. Różnicy póki co nie widzę (machając myszką po pulpicie) między 50 a 60Hz, ale mimo wszystko popróbuje z innymi kablami HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI obsługuje maksymalnie Full HD - mam tak podłączone w tej chwili tymczasowo. Co do wyjścia na drugi monitor - skoro jest w U2515H to tutaj pewnie też, ale w takim wypadku mógłbym uzyskać na obydwu dokładnie ten sam obraz - chyba, że się mylę i działałoby to jak rozszerzony pulpit? Tak czy inaczej, do monitorów jest dołączony tylko jeden kabel - mDP -> DP, więc czekałby mnie zakup, a cena takiego kabla raczej zbliżona do tego, który zamówiłem.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

zależy od wersji HDMI.

poczytaj.

 

HDMI obsługuje maksymalnie Full HD - mam tak podłączone w tej chwili tymczasowo. Co do wyjścia na drugi monitor - skoro jest w U2515H to tutaj pewnie też, ale w takim wypadku mógłbym uzyskać na obydwu dokładnie ten sam obraz - chyba, że się mylę i działałoby to jak rozszerzony pulpit? Tak czy inaczej, do monitorów jest dołączony tylko jeden kabel - mDP -> DP, więc czekałby mnie zakup, a cena takiego kabla raczej zbliżona do tego, który zamówiłem.

Musisz włączyć ten tryb przekazywania obrazu.

Wygląda to mniej więcej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już wszystko jasne :) Po prostu czytałem pewnie jakiś stary post, w którym pisano, że Full HD to max, co tyczyło się wersji do 1.2. Aktualnie podpięty kabel HDMI widocznie jest w wersji <= 1.2, więc przyjąłem, że rzeczywiście FHD to max. Kupię jutro HDMI 1.4 i powinno chodzić cacy, dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...