Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jeżoświerzb

Problem z wyświetlaniem obrazu w 4k i 60Hz!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Posiadam monitor panoramiczny Philips bdm4350uc 4k 43".

 

Tutaj link do monitora

 

https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4350uc/

 

Moja platforma sprzętowa to

 

MSI Z97 Gaming 5

Intel Core i7 4790k

32 GB DDR3 HyperX 2400

Msi GeForce Gtx 1080 Gaming X

Windows 10 Pro 64 bit

 

 

Mam problem z wyświetlaniem u siebie obrazu w 4k i 60Hz na monitorze.

 

Posiadam ten kabel HDMI 2.0

 

http://ibox.pl/kable/1312-hdmi-20.html

 

I ten kabel DisplayPort 1.2 (19 pin) tylko że 2m.

 

http://www.gimbu.eu/kabel-displayport-m-m-1m-v1-2-19-pin-4k-czarny-delock

 

 

Gdy podłączam u siebie w PC kartę do monitora przez kabel HDMI to na natywnej rozdzielczości PC 3840x2160 nie mogę ustawić odświeżania na monitorze 60Hz tylko 30Hz bo obraz w 60Hz co chwile się wyłącza i włącza.

 

HDMI_natywna.jpg

 

Gdy włączam natywną rozdzielczość PC 3840x2160 w 30Hz przez HDMI to jest ok i nie ma problemu, w rozdzielczości PC 1920x1080 60Hz przez HDMI też daję rade i nie ma żadnych problemów.

 

Jak podłączam kabel DisplayPort to w natywnej rozdzielczości PC 3840x2160 60Hz obraz się odpala i również nie ma z nim żadnego problemu.

 

DP_natywna.jpg

 

Niestety w panelu sterowania Nvidi po podłączeniu przez kabel DisplayPort mam tylko natywną rozdzielczość do wyboru PC 3840x2160 ale w opcjach u góry Ultra HD, HD, SD nie ma opcji 2160p i jest tylko max 1080p do wyboru.

 

DP_max_do_wyboru.jpg

 

Jak podłącze kabel HDMI to oprócz natywnej rozdzielczości PC 3840x2160 wyświetla mi się jeszcze u góry w opcjach Ultra HD, HD, SD oprócz 1080p to 2160p do wyboru.

 

HDMI_max_do_wyboru.jpg

 

 

Zależy mi na tym aby wyświetlać u siebie na monitorze obraz w pełnym 2160p, 4k60Hz!

 

Natywna rozdzielczość PC 3840x2160 która się wyświetla w opcjach panelu sterowania Nvidi to chyba nie jest pełne 4k?.. skoro nie wyświetla mi się taka opcja u góry?, mam rację??

 

Chciałbym wiedzieć przede wszystkim dlaczego w panelu sterowania Nvidi w opcjach do wyboru u góry jak podłącze kartę przez kabel DisplayPort do monitora to nie ma opcji 2160p do wyboru tylko maksymalnie 1080p i czemu przy podłączeniu przez kabel HDMI taka opcja się wyświetla?

 

Słyszałem że ponoć mój kabel HDMI może nie ogarniać takiej przepustowości i dlatego z wyświetlaniem obrazu w 4k i 60Hz są problemy oraz że mój monitor może nie udzielać w pełni wsparcia dla 60Hz pod HDMI przy 4k ale z tą częstotliwością odświeżania i rozdzielczością nie powinien mieć problemu za to przy podłączeniu przez złącze DisplayPort 1.2.

 

W ustawieniach monitora jest raczej ustawione wszystko tak jak trzeba - czyli HDMI na 2.0 i DisplayPort na 1.2 domyślnie.

 

Czy możliwe jest że oba kable nie ogarniają przepustowości po prostu i trzeba kołować jakiś trzeci?

 

Czy to może być wina również karty albo monitora?.. sterowniki pod Windows i do karty oraz pozostałe są zainstalowane i zaktualizowane jak coś.

 

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i udzielenie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.

 

Pozdrawiam forumowiczów Jeżoświerzb! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dalej nie masz szczęście i wiatr wieje w oczy, możesz spróbować wymienić delocka, moje pierwsze sztuki też nie ogarniały nic powyżej 1080p60p, aktualne bez problemu działają z 2560x1440p144p i 3840x2160p60p.

 

Nie mam potwierdzenia dla tej informacji, ale słyszałem od chłopaków z morele z 3m delocki są pewniejsze, bo 2m wersje dosyć często wracają, jednak jak mówię ciężko mi to zweryfikować.

Przewody z pełną gwarancją obsługi pełnej przepustowości są niestety bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dalej nie masz szczęście i wiatr wieje w oczy, możesz spróbować wymienić delocka, moje pierwsze sztuki też nie ogarniały nic powyżej 1080p60p, aktualne bez problemu działają z 2560x1440p144p i 3840x2160p60p.

 

Nie mam potwierdzenia dla tej informacji, ale słyszałem od chłopaków z morele z 3m delocki są pewniejsze, bo 2m wersje dosyć często wracają, jednak jak mówię ciężko mi to zweryfikować.

Przewody z pełną gwarancją obsługi pełnej przepustowości są niestety bardzo drogie.

W dodatku jak się trochę dłużej bawię opcjami to czasami obraz zaczyna migotać i falować co też wygląda niepokojąco :/

 

Na kabel mam niby 24 miesiące gwarancji ale nie wiem czy jest sens go wymieniać (no bo ile w końcu można?) i czy nie lepiej będzie po prostu go zwrócić sprzedawcy i wziąć sobie zupełnie inny droższy i pewniejszy, ten tez nie był tani - kosztował ok 80 zł.

 

Może możecie polecić jakiś dobry kabel Displayport 1.2 (19 pin) co raczej na pewno będzie ogarniał, lub stronkę skąd go w miarę tanio można zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falowanie i znikanie obrazu miałem na tych pierwszych kablach jak próbował podłączać pod wyświetlacze z wyższa rozdzielczością niż 1080p, czasami nawet PC potrafił złapać zwis, wygląda że masz wadliwy przewód.

 

Po prostu oddaj na zwrot i weź drugą sztukę, ciężko tutaj mówić o droższych kablach bo wszystko to praktycznie to samo, różnicą jest finalne wykończeniem, np. oplot i końcówki antracytowe, przewody z gwarancją pełnej przepustowości kosztują już często krocie i są nieopłacalne.

 

BTW. Wszystkie kable 1.2 z przeznaczenia ogarniają 4K@60Hz ale jak widać różnie to wygląda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falowanie i znikanie obrazu miałem na tych pierwszych kablach jak próbował podłączać pod wyświetlacze z wyższa rozdzielczością niż 1080p, czasami nawet PC potrafił złapać zwis, wygląda że masz wadliwy przewód.

 

Po prostu oddaj na zwrot i weź drugą sztukę, ciężko tutaj mówić o droższych kablach bo wszystko to praktycznie to samo, różnicą jest finalne wykończeniem, np. oplot i końcówki antracytowe, przewody z gwarancją pełnej przepustowości kosztują już często krocie i są nieopłacalne.

 

BTW. Wszystkie kable 1.2 z przeznaczenia ogarniają 4K@60Hz ale jak widać różnie to wygląda :E

No ok, wszystko fajnie a potem znowu tydzień czekania i znowu się okaże że jakiś bad kabel dostane.. i znowu zwrot będę musiał robić, w ten sposób mnie wiosna zastanie za nim będę sobie mógł w coś w ogóle pograć bo rynek zalała droga chińszczyzna.

 

Zima to przecież jest raczej sezon do grania.. wiosną się chyba panny podrywa a zimą gra w Tomb Raider, mam rację? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od dłuższego czasu stwierdzam że z 4K jest straszna patola z okablowaniem, bo ciężko trafić na coś co działa, co do samego delocka to akurat jest to bardzo dobra firma, ale że u chinola wszystko tłuczone to różnie to wychodzi.

 

Możesz kupić zawsze kilka kabli po kolei testować, te co nie dadzą rady dajesz na zwrot, wtedy większa szansa że trafisz "na ten jedyny :E"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od dłuższego czasu stwierdzam że z 4K jest straszna patola z okablowaniem, bo ciężko trafić na coś co działa, co do samego delocka to akurat jest to bardzo dobra firma, ale że u chinola wszystko tłuczone to różnie to wychodzi.

 

Możesz kupić zawsze kilka kabli po kolei testować, te co nie dadzą rady dajesz na zwrot, wtedy większa szansa że trafisz "na ten jedyny :E"

Szkoda tylko że ja to muszę testować a nie oni (czyt. producent ewentualnie jakiś chińczyk), wziąłbym nawet chętnie ze czterdzieści kabli od razu no ale sądzę że trochę mi budżetu może braknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na specyfikację VESA w której określeni są "certyfikowani" dostawcy kabli, tam bezwzględnie powinny spełniać normy, jednak nadal to nie eliminuje przypadku w którym chińczyk dał dupy i cała partia z wadą poszła w świat.

 

4K to jeszcze zbyt odległa przyszłość mało osób posiada, a przy FHD to 99.99% kabli działa więc problemu "nikt" nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na specyfikację VESA w której określeni są "certyfikowani" dostawcy kabli, tam bezwzględnie powinny spełniać normy, jednak nadal to nie eliminuje przypadku w który chińczyk dał dupy i cała parta z wadą poszła w świat.

 

4K to jeszcze zbyt odległa przyszłość mało osób posiada, a przy FHD to 99.99% kabli działa więc problemu "nikt" nie widzi.

Ok, ktoś nawet linkował mi wcześniej na forum listę certyfikowanych kabli DP które powinny ogarniać (w temacie z pascalem chyba) więc chętnie obejrzę i może znajdę coś tańszego.

 

A co do 4k.. czy to taka znowu nowa technologia to bym się kłócił, wydaję mi się że raczej to kwestia tego że mamy lekki kryzys i ludzie mają po prostu inne wydatki, poza tym różnica w jakości przesyłanego obrazu znowu nie jest nie wiadomo jaka i często zwyczajnie nie warta tych pieniędzy.

 

Pamiętam jak moi bogatsi koledzy spokojnie ze dwa lata do tyłu chwalili się mi 4k Smart Tv i pytali się mnie skąd wziąć filmy 4k bo w necie nic nie było i jak widać dużo się w tym temacie nie zmieniło skoro nie można nawet porządnego kabla dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa technologia to to nie jest w końcu IBM prezentował pierwszy wyświetlacz 4k 16:10 na początku obecnego wieku, jednak temat długi czas wisiał w szufladzie, a po wyjściu tego 4k i tak się okazało że mało materiałów, za słaby sprzęt, mimo że posiadam mocne GPU i wyświetlacz 4k to nadal to dla mnie egzotyka ze względu na to że jednak TitanX / 2x1080 by się przydało aby sensownie pograć, z takiego założenia wielu wychodzi i albo się decyduje na 1440p albo jeszcze na 1080p ja wybrałem 1440p 144Hz G-Sync + 1080p na drugim monitorze i w sumie poczekam sobie na tym secie spokojnie do czasów aż 4K bardziej rozkwitnie.

 

Kable można dostać ale to trochę zabawa, jak mówiłem ja aktualnie mam i DP i HDMI które idzie z 4K bez ograniczeń, a nawet docelowo nie szukałem takiego kabla :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa technologia to to nie jest w końcu IBM prezentował pierwszy wyświetlacz 4k 16:10 na początku obecnego wieku, jednak temat długi czas wisiał w szufladzie, a po wyjściu tego 4k i tak się okazało że mało materiałów, za słaby sprzęt, mimo że posiadam mocne GPU i wyświetlacz 4k to nadal to dla mnie egzotyka ze względu na to że jednak TitanX / 2x1080 by się przydało aby sensownie pograć, z takiego założenia wielu wychodzi i albo się decyduje na 1440p albo jeszcze na 1080p ja wybrałem 1440p 144Hz G-Sync + 1080p na drugi monitor w sumie poczekam sobie na tym spokojnie do czasów aż 4K bardziej rozkwitnie.

 

Kable można dostać ale to trochę zabawa, jak mówiłem ja aktualnie mam i DP i HDMI które idzie z 4K bez ograniczeń, a nawet docelowo nie szukałem takiego kabla :lol2:

To jest trochę tak jak z technologią Google vr, 3D movie itp.. niby jest a w praktyce mało osób z niej korzysta ponieważ nie rozwineła się jeszcze na tyle odpowiednio żeby się nią na poważnie zainteresować.

 

Zastanawiam się jeszcze nad kablem firmy Sandberg, ktoś mi go tu gdzieś chyba na labie polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś tani chiński przewód z reala czy tam tesco i nie ma żadnych problemów z wyświetlaniem,

Widać, że czasami nie warto przepłacać.

beztytuu78suu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego GTXa co posiadam ponoć kabel DisplayPort 19 pinowy jest dedykowany (informacja w 100% niepotwierdzona), niestety ciężko go dostać.

 

Zamieniłem DisplayPort od Delocka na taki sam tylko o długości jednego metra.

 

Krótszy kabal oznacza krótszą drogę przesyłu sygnału i być może mniej strat po drodze, dlatego może będzie hulał.

 

Jak coś to tutaj napiszę czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten kabel HDMI IBox i nie działa w 60 Hz. Potrzebuję Kabla HDMI 2.0 żeby móc oglądać Netflixa w 4K na PC. Displayport 1.2 nie wspiera HDCP 2.2 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten kabel HDMI IBox i nie działa w 60 Hz. Potrzebuję Kabla HDMI 2.0 żeby móc oglądać Netflixa w 4K na PC. Displayport 1.2 nie wspiera HDCP 2.2 :(

Jak kabel DisplayPort nie będzie ogarniał to spróbuje jeszcze z HDMI bo jest szansa że w obu przypadkach może to być wina kabla.

 

Kabel HDMI 2.0 jakiej firmy polecacie przy okazji do tych 4k@60Hz?.. Prolink, Lindy, a może AudioQuest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakieś kable godne polecenia? Chodzi mi o HDMI 2.0 tak, żeby działało 4K w 60 Hz. Kable Hama mają certyfikat tylko jest problem z dostępnością w Polsce. Jedynie widziałem je w Amazon.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

A wiesz że niektóre monitory potrzebują sterowników by odblokować dodatkowe tryby pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że niektóre monitory potrzebują sterowników by odblokować dodatkowe tryby pracy.

 

Wiem. Sprawdziłem to wcześniej i nie działa, dlatego też napisałem na forum pytanie o kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

postanawiam podpiąć się do tematu, jako że posiadam monitor Philips bdm4350uc, 4K działa u mnie bez problemu na 60 HZ

ale mam problem z Netflixem, działa tylko HD o 4k zapomnij. Gdzieś na forum wyczytałem, że może to problem HDCP.

Macie jakieś pomysły? 4k na youtube działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

postanawiam podpiąć się do tematu, jako że posiadam monitor Philips bdm4350uc, 4K działa u mnie bez problemu na 60 HZ

ale mam problem z Netflixem, działa tylko HD o 4k zapomnij. Gdzieś na forum wyczytałem, że może to problem HDCP.

Macie jakieś pomysły? 4k na youtube działa bez problemu.

twój monitor obsługuje HDCP. Jaką masz kartę graficzną i jaką przeglądarkę wykorzystujesz? Na PC tylko Edge i natywna aplikacja netflixa może 4k wyświetlać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

postanawiam podpiąć się do tematu, jako że posiadam monitor Philips bdm4350uc, 4K działa u mnie bez problemu na 60 HZ

ale mam problem z Netflixem, działa tylko HD o 4k zapomnij. Gdzieś na forum wyczytałem, że może to problem HDCP.

Macie jakieś pomysły? 4k na youtube działa bez problemu.

4K jest na netflixie zabezpieczone jakimś kodekiem, który wymaga i7 :D. Jesli spełniasz te wymogi to uruchom netflixa w apce albo edge tam będzie działać.

 

W linku masz wszystko:

https://help.netflix.com/pl/node/55763

 

Jak kabel DisplayPort nie będzie ogarniał to spróbuje jeszcze z HDMI bo jest szansa że w obu przypadkach może to być wina kabla.

 

Kabel HDMI 2.0 jakiej firmy polecacie przy okazji do tych 4k@60Hz?.. Prolink, Lindy, a może AudioQuest?

Jesli masz jeszcze problem to przy HDMI 2.0 4K@60 Hz uzyskasz przestawiając tryb kolorów z RGB na, YcbCr z Chroma bodjaże 4:2:2. Pełnego RGB HDMI 2.0 nie ogarnia w tej rozdzielczości i częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K jest na netflixie zabezpieczone jakimś kodekiem, który wymaga i7 :D. Jesli spełniasz te wymogi to uruchom netflixa w apce albo edge tam będzie działać.

 

W linku masz wszystko:

https://help.netflix.com/pl/node/55763

źle przeczytałeś, chodzi o intele siódmej generacji czyli Kaby Lake, a nie "i7" do tego informacje są nieaktualne bo obsługa 4k została wprowadzona w kartach graficznych nvidii w którejś wersji sterowników

do tego możliwe jest 4k na bristol ridge (amd apu 7gen) i ryzenach

https://www.spidersweb.pl/2017/07/netflix-w-4k-geforce-384.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wszystkiego, ale czy ten monitor to monitor 4K czy UHD? To dwie różne rozdzielczości, mimo że nazwy ich są z jakiegoś powodu używane często zamiennie.

Piszę to bo zadałeś pytanie czy rozdzielczość uhd to to samo, co 4K. Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wszystkiego, ale czy ten monitor to monitor 4K czy UHD? To dwie różne rozdzielczości, mimo że nazwy ich są z jakiegoś powodu używane często zamiennie.

Piszę to bo zadałeś pytanie czy rozdzielczość uhd to to samo, co 4K. Nie.

podane przez ciebie UHD jest zaliczane jako 4k

https://pl.wikipedia.org/wiki/4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...