Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

burn77

MSI B75MA-E33 a OC i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakupić i5 2500k wraz z dodatkowym chłodzeniem np. beQuiet pure rock.

Płyta którą posiadam to MSI B75MA-E33. Moje pytanie brzmi czy OC bedzie wogole mozliwe na tej płycie ? Czy np. nie będzie tak wydajne jak na innych.

Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

 

Myślałem tak żeby go do 4.5ghz podciagnac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do i5-2500k szukaj płytki p67/z68/z77

na b75 nic nie podkręcisz

wydajność jak na każdej innej bez oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec czeka mnie jeszcze wymiana płyty... Opłaca sie używane kupować tak jak prockic czy bezwzględnie nowe ? Jaka polecacie tak do 300zl ?

 

A tak przy okazji gtx 1060 pociągnie na i3 3220 ? Póki płyty nie zmienię ? Czy to nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

A Gtx 1060 da rade na moim obecnym i3 3220 czy to nie ma sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

A Gtx 1060 da rade na moim obecnym i3 3220 czy to nie ma sensu ?

Da radę choć taki core i5 3470 byłby o wiele lepszy nie mówiąc już o wersjach z literka k na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym kupił i5 2500k i narazie go nie podkręcał póki nie kupie nowej płyty ? Albo wogole wziąsc i5 3570 bez podkręcania i na nim śmigać ? Tylko słyszałem ze sie grzeją mocniej. Bedzie to ograniczać kartę ?

 

Edit:

http://allegro.pl/asus-p8p67-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i6509466857.html

 

W innym temacie na tym forum znalazłem taka ofertę. Jest napisane "nowa". Opłaca sie wogole na ten socket 1155 kupować płytę czy lepiej juz na nowsze procki ? I czy ta oferta bedzie dobra czy lepiej czegoś innego szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze taki był mój początkowy plan. Kupno zwykłego i5 3570 do tej płyty co mam. I tak też chyba zrobie bo kupno paro letniej płyty za 300zł to średni pomysł. Tylko niewiem czy nie wybrać zwyklego i5 2500 lub nawet z K i go nie używać (bo średnio o 50zł drożej) bo podobno chłodniejsze są ze wzgledu na lutowany ihs a mniej wydajne o 3-5% ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba brałbym jednak 3570 .

https://www.purepc.pl/procesory/core_i53570k_vs_core_i52500k_test_procesorow_dla_graczy

Różnica wedle powyższego testu ok. 5 % w grach , ale 2500K często były męczone napięciowo ... ale tu tylko była HD6850 ;p

Przy szybszej karcie, sądzę, że ta różnica może wzrosnąć ,spokojnie, do okolic 10 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Teraz pora polować na dobra ofertę na Allegro :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tych 3 to co najlepiej wybrać ?

 

i5 3570 - 550zł

i7 2600 - 700zł

i7 3770 - 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...