Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dzixon

144 Hz wymiana na 144Hz + g sync

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Byłem posiadaczem monitora ASUS VG248EQ. Niestety spadek klatek powodował straszne przycięcia na monitorze (nie wiem jak to fachowo się nazywa) ale widać było, że obraz się nakłada, rozrywa i zwalnia. Czy moduł g-sync poprawi sytuację? Zastanawiałem się nad testowanym w serwisie PG248Q.

 

Teraz mam mentlik w głowie. Czy wziąć jakiś inny 144Hz z g-sync. Czy dopłacić do tego 180Hz g sync. Czy może wziąć DELL S2417DG (165Hz g sync WQHD). Interesuje mnie wielkość matrycy 24 cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą jest też Acer XB241Hbmipr. To co prawda tylko FHD - ale z OC do 180 Hz. Ten Dell jest sporo droższy i czy tak naprawdę na 24 calach potrzeba rozdzielczości 2560x1440...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups. pomyłka ;) nie doczytałem ze chodzi o S2417DG a nie S2716DG :E

Generalnie jako użytkownik tego drugiego mogę z czystym sercem polecić Gsynca - daję radę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że g-sync nie zwiększ magicznie fps.

Więc pytanie, na jakim sprzęcie grasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kwestię monitora mam załatwioną. A proszę mi powiedzieć. G-sync wymusi większe zużycie GPU? Rozchodzi się o to, że podczas grania w America's Army często miałem spadki FPS z tych ustawionych 144 np do 100 i była odczuwalna różnica. Zacięcia, nakładanie się obrazu itd. Sęk w tym, że zużycie GPU miałem na stałym poziomie, karty w ogóle nie reagowała na spadki klatek. G-sync jakoś wyeliminuje te zacięcia? czym ew mogą być spowodowane spadki FPS?

 

Sprzęt do wymiany idzie. Będzie i5 4690K (albo i7 4790K - jeszcze nie wiem czy wymieniać i5) do tego albo GTX 1060 albo 1070. Jeszcze nie wiem czy 1070 to nie za dużo na FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-sync nie zwiększa ani nie zmiejsza wykorzystania gpu. Ogarniałeś temat wcześniej, bo chyba nie od końca wiesz co to dokładnie jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy między 100 a 140 fps nie odczujesz. G-sync jest odczuwalny przy silnych spadkach w rejony 40-60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zależy od percepcji, ale dla mnie G-Sync pomaga w każdym zakresie fps.

Miałem monitor 120Hz bez G-Sync i grając wtedy w BF4 bardzo odczuwalne były każde spadki, nawet o 5fps (grałem z v-sync).

Teraz gram sobie w BF1 z G-Sync. Fpsy w przedziale 100-144 ze sporadycznymi spadkami do 80 w dużej zadymie i tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem nt g-sync. Po prostu jestem ciekaw czy jakoś wymusi aby karta dążyła do tych 180 FPS a nie, że będę mieć miejscami 180 FPS przy zużyciu GPU rzędu 50% i nagle spadek do 60FPS.

Ja mając 144Hz monitor i ustawione na max 145FPS w grze odczuwałem spadki do 100FPS (monitor bez g-sync) monitor z g-sync zniweluje te odczucia?

 

Pewnie to zależy od percepcji, ale dla mnie G-Sync pomaga w każdym zakresie fps.

Miałem monitor 120Hz bez G-Sync i grając wtedy w BF4 bardzo odczuwalne były każde spadki, nawet o 5fps (grałem z v-sync).

Teraz gram sobie w BF1 z G-Sync. Fpsy w przedziale 100-144 ze sporadycznymi spadkami do 80 w dużej zadymie i tego problemu nie ma.

 

właśnie o taką odpowiedź mi chodziło :) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...