Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aiwan

Gdzie najtaniej znajdę RX470?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) jako że w niedługim czasie chciałbym kupić kartę graficzną RX470 od AMD, przychodzę więc z pytaniem gdzie najtaniej kupię to cudeńko ? ;) słyszałem że chyba w komputroniku jest jakiś cashback oraz kod na hitmana ( jeżeli ktoś byłby tak dobry, mógłbym wiedzieć w jakich innych sklepach również go dostaniemy :) ) Na obecną chwilę myślę o zakupie RX470 od gigabyta ze strony komputronik lub xkom, czy muszę jakiś kod wpisywać w koszyku? czy po kupnie grafiki dostaję kod gdzieś na email? , bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Hitmana ledwo za 50zł sprzedaż... A z Cashbackiem to i tak ok. 940zł masz, ja dziś z zadowolenie.pl na raty wziołem czekam na rozpatrzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańsze jest zazwyczaj techplanet

klik

 

klik

 

Średni pomysł z tym Red Dragon patrząc że to konstrukcja 1 fan i ze wszystkich 470 posiada najgorsza sekcję zasilania xd

 

Najlepsza 470 z kultury pracy, pcb, i OC to sapphire nitro +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje za odpowiedzi :) , poszukam więcej informacji na temat PowerColor ATI Radeon RX470 Red Dragon , nie będę rx470 podkręcał więc wydaje mi się że 1 wiatrak starczy :P , a co do komputornika chyba rx470 już nie jest w nim dostępny , chyba że tylko ja mam ten błąd (?) :)

edit: spodobał mi się też Sapphire AMD RX 470 OC 4GB ten za 839, bardzo ładny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee371a2fca.jpg

Masz jedna na srubce ale nie wiem czy Sapphire robi z tego problem przy zmianie chlodzenia itp, lepiej napisac do nich bezposrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Hitmana ledwo za 50zł sprzedaż... A z Cashbackiem to i tak ok. 940zł masz, ja dziś z zadowolenie.pl na raty wziołem czekam na rozpatrzenie...

 

 

Nie sprzedaż tylko sprzedasz.

ps. ostatnio sprzedałem ten kod za 119 zł na allegro

 

Średni pomysł z tym Red Dragon patrząc że to konstrukcja 1 fan i ze wszystkich 470 posiada najgorsza sekcję zasilania xd

 

Najlepsza 470 z kultury pracy, pcb, i OC to sapphire nitro +

 

 

ŻE JAK? Nitro ma lepszą kulturę pracy niż MSI Gaming?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przekonuje mnie w tym momencie ta karta graficzna : https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-amd-rx-470-oc-4gb-gddr5-256-bit-3xhdmi-dp-box-11256-00-20g-774723/

 

tylko że nigdy nie miałem karty z turbiną więc może ktoś się wypowiedzieć o kulturze pracy ? :)

edit: i zauważyłem że w techplanet wszystkie grafiki są tańsze o jakieś 50-100 zł niż na morele, tak dla innych jakby kiedyś kupowali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przekonuje mnie w tym momencie ta karta graficzna : https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-amd-rx-470-oc-4gb-gddr5-256-bit-3xhdmi-dp-box-11256-00-20g-774723/

 

tylko że nigdy nie miałem karty z turbiną więc może ktoś się wypowiedzieć o kulturze pracy ? :)

 

 

Co poza ceną cię w niej przekonuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co poza ceną cię w niej przekonuje?

 

Podoba mi się jej design ( wiem to śmieszne ale cała ta obudowa imitująca jakiś metal czy coś w tym stylu nie znam się dokładnie jest ładna) i pasowałaby do obudowy z oknem, tylko że słyszałem że kultura pracy jest no nie najlepsza więc raczej będę musiał rozejrzeć się za czymś cichszym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jej design ( wiem to śmieszne ale cała ta obudowa imitująca jakiś metal czy coś w tym stylu nie znam się dokładnie jest ładna) i pasowałaby do obudowy z oknem, tylko że słyszałem że kultura pracy jest no nie najlepsza więc raczej będę musiał rozejrzeć się za czymś cichszym :(

 

 

No to argument mocarz odnośnie wyglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to argument mocarz odnośnie wyglądu

Dla osób które mają obudowe z oknem + jakieś oświetlenie jest to dość ważne żeby to wszystko jakoś ładnie wyglądało :P , wszystko zależy od gustu bo dla jednych szafirek nitro jest ładny a dla drugich jednak referenty przemawiają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym z dużych plusów takiej obudowy do grafiki jak od szafira to to, że wyrzuca powietrze na zewnątrz obudowy i nie trzeba bać się o dodatkowy piekarnik w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tego gigabyte g1

co do tego gigabyta słyszałem że są problemy ze sterownikami oraz trzeba wykonać jakiś undervolting, czy jest on konieczny? troszkę boję się na nowej grafice bawić z napięciem :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie po prostu odrobine polepszasz natychmiastowo status karty jednym kliknieciem jesli gigabyte zbyt agresywnie ustawil je w fabryce. otwierajac msi afterburnera czy cokolwiek innego widzisz od razu jakie napiecie obecnie przechodzi przez twoje GPU wiec nie ma obaw o to ze ustawisz jakies niebezpiecznie wysokie. Suwak w lewo i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego gigabyta słyszałem że są problemy ze sterownikami oraz trzeba wykonać jakiś undervolting, czy jest on konieczny? troszkę boję się na nowej grafice bawić z napięciem :mad2:

Undervolting pomoże ci w tym żeby karta się mniej grzała, ciszej chodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie po prostu odrobine polepszasz natychmiastowo status karty jednym kliknieciem jesli gigabyte zbyt agresywnie ustawil je w fabryce. otwierajac msi afterburnera czy cokolwiek innego widzisz od razu jakie napiecie obecnie przechodzi przez twoje GPU wiec nie ma obaw o to ze ustawisz jakies niebezpiecznie wysokie. Suwak w lewo i tyle.

ooo, nie myślałem że to takie proste :) dziękuje za informacje, a jeszcze tak na szybko żeby nie musieć zakładać nowego tematu, o ile powinno zmieniać się napięcie? tzn np o 30? i kiedy wiem że karta jest niestabilna? występują artefakty czy komputer się wyłącza ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zazwyczaj jak przesadzałem z uv to wywalało sterownik Zdarzało się że kompa przywiesiło albo nie wbijała na pełne obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. takie czarne wielokatne plaszcze lataja po ekranie na ulamek sekundy bo rdzen jest niestabilny ale jesli cos takiego sie dzieje to i tak powinno wywalic sterownik predzej czy pozniej. Powinno byc zauwazalne. A napiecie zazwyczaj zmienia sie o 0.0125v na tych radeonach z ktorych mialem do czynienia.

np. 1.10 - 1.1125 - 1.125 - 1.1375 - 1.15 - 1.1625 - 1.175 - 1.1875 - 1.2

czyli 1/80 volta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. takie czarne wielokatne plaszcze lataja po ekranie na ulamek sekundy bo rdzen jest niestabilny ale jesli cos takiego sie dzieje to i tak powinno wywalic sterownik predzej czy pozniej. Powinno byc zauwazalne. A napiecie zazwyczaj zmienia sie o 0.0125v na tych radeonach z ktorych mialem do czynienia.

np. 1.10 - 1.1125 - 1.125 - 1.1375 - 1.15 - 1.1625 - 1.175 - 1.1875 - 1.2

czyli 1/80 volta

bardzo dziękuje za odpowiedz, mam nadzieje że osobą chcącym kupić rx470 ten temat mógł pomóc, najprawdopodobniej na 99 procent zamówie RX470 od gigabyta z techplanet albo z komputronika (jeżeli znajdę kartę na ich stronie bo jak na ten moment chyba ją usunęli) , pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...