Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rumcajzzz

Kaby Lake I7 7700K Problem z temperaturami

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, człowiek czekał na kebaba a tu zamamiast i usiądz grać to marnuje prąd na testy :/.Wyłączyłem turbo w biosie ,vcore 1,16v w biosie max vcore 1,19v powtarzam bez turbo (4,2) temp zleciały o 10--13 stopni jakie mniej więcej wpisać napięcie w manual ? aby chociaż w tym turbo było rozsądne.Swoją drogą nie ma żadnych poradników do 7700k i tak człowiek błądzi jak pijany we mgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradników dopiero się piszą :D jak ludzie ogarną co i jak, zawsze można sprawdzić tego co było na SL.

tak u mnie wygląda obecnie pod 4.8 Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale skąd mamy wiedzieć jakie masz wpisać napięcie? Na oko powiem 1.1V. Jak nie wstanie, podnieść o 0.01V i tak dalej, do uzyskania stabilności. Nie znam Twojej konkretnej sztuki. Każdy cep ma inne napięcie. Nie ma czegoś takiego, jak wartości rekomendowane... No, chyba że u Asusa. profil Auto 5 Ghz i 1.45V na sekcji. Superexclamation.gif

 

Hmm, czyli jednak miałem rację. Nh-d14 s2011 jest 1-2 stopnie cieplejsza niż Nh-d15. Nic to jednak nie zmienia. Jest za gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja robiłem testy na 6700K 4,6 i 1,39V na moim dark rock i noctua kolegi i było całe 2 stopnie róznicy, więc tym co w necie ktoś robił, to się nie sugeruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doktoryzujmy się już z chlodzeniami. Temperatura ambient też jest istotna. Nie zmienia to jednak faktu, że dark rock 3 to topowe chłodzenie,a kolega ma na nim problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh , u Mnie na 7600K jest dokładnie to samo , co prawda na średnim chlodzeniu be quiet! Shadow Rock LP, ale temperatury lubią sobie poskakać , poza tym programy do pomiarów pokazują o 10 stopni wyzszą temperature w stresie niż OCCT , i to wszystko na zegarze stockowym bez OC około 35 stopni w spoczynku 70 w stresie, po OC ponad 85 , OCCT pokazuje niższe temperatury w kążdym przypadku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko skalp, ja obecnie zszedłem z taktowaniem na 4.5, dałem napięcie na 1.208, przy obciążeniu cpu-z pokazuje 1.216 to w csie miałem po 40min 80C (wentyle chodziły na jakies 800rpm.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam 4,7GHz na 1,21V i temp. w OCCT z AVX max. 69 stopni na gorszym od twojego chłodzeniu, więc coś dużo u ciebie. Albo czujnik w procku lipny, albo ogólnie procek gorszy, sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnym tygodniu wraca mi zasilacz z reklamacji to jeszcze raz założe chłodzenie.

Teraz przy ustawieniu 1.175v po meczu w cs-a max miałem 71-73C a wentyle max 750rpm (2x 14 noctua) i 1500rpm ( corsair SP120 założony na froncie chłodzenia nad pamięciami)

Ale nie wiem ile mam stopni w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką obudowę:

 

http://i.imgur.com/YzmE7va.jpg[/img

 

[media]

[/media

 

tylko po co ??? , widziałeś x50 przy 1.4V na materiale Video? , przy 1.4V to AiO 360 ogarnie to bez problemu , ale jak trafi ci się proc który lubi napięcia to wtedy ma to sens ale po co komu proc który potrzebuje więcej jak 1.5V i jeszcze nie zrobi x50 to i obudowa staje się zbędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej bylo z nutka ironi niz serio ze dla kaby taka buda :)

tutaj wystarczy skalp i juz wiekszosc ogarnie tempy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linus jak zawsze nawciągany stuffem , czasem mam wrażenie ze chłop kreci filmy dla jeleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja wstawiając fotę MOBO w lodówce na poprzedniej stronie robiłem sobie jaja. No, a tutaj proszę. Rura 2.5 cala, kompresor jak z zamrażarki i ogień :D dla Kaby Lake jak znalazł. Zastanawia mnie jedynie pewna kwestia... Jak w tej obudowie rozwiązano problem temperatury punktu rosy? Bo jakoś nie wierzę, że będzie sobie normalnie pracowała w pomieszczeniu z wilgotnością powietrza powiedzmy 50 %. przecież to tak, jakby zostawić otwartą lodówkę w mieszkaniu scratchhead.gif W moment będzie woda. Chociażby na tej rurze samej. Nieważne. Co autor tematu postanowił ostatecznie zrobić z tym swoim 7700K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kebaba trzeba osobiście mieć by się przekonać ze cala mistyfikacja Portali /lolków z YT to jedna wielka Kpina z czytelników/widzow , co z tego ze da sie ustawic multi x50 jak nie ma takiego coolera który to ogarnie , baa nie ma nawet takiego LC , 1.280V i Temperatury lecą na Redline ,

przy Skylake 1.3V to fajne napięcie dla każdego coolera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja to mówiłem kilka msc temu przed premierą, to wydawało się że mnie zjedzą niektórzy ludzie... wink.gif

Jądro ma taką samą gęstość jak w Skylake, jedynie leakage jest na dużo wyższym poziomie jak w SL. Efekt? Ja swojego na głupiej Nh-d14 mogłem puszczać nawet w LinX do 1.4V kiedy miał jeszcze glut. Dla kaby 1.5V to już jest kosmos totalny... Widziałeś, że koledze wyżej dawał po tyłku na BQ Dark Rock Pro przy... Stocku na 1.2V. Masakracja jakaś scratchhead.gif

Jeszcze pomyśleć, że jest środek zimy... Tak w lecie przy 35 stopniach na dworze będzie jeszcze większa jazda. Nie każdego stać na klimę w domu i komfortowe 23 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wziąłem poczciwego 6600k zamiast 7600k, oj dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale bym się nie zdziwił gdyby SKL robiacy x48 i więcej były by popularniejsze od kebabów ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tymi temperaturami? Coś się poprawiło w nowej serii procesorów czy dalej to samo? Jest sens go kupować, czy lepiej brać ryzena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup juz po sklapie i temat z glowy ;) a bedziesz mial proca na Piątkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU jakie miałem w życiu, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU, w sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...