Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rumcajzzz

Kaby Lake I7 7700K Problem z temperaturami

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie, mam problem z temperaturami na I7 7700K (Bez OC) mianowicie w biosie temperatura skacze sobie 36-45, na pulpicie w programach RealTemp i CoreTemp od 29-45 a nawet 50 i skacze, jesli chodzi o stres w OCCT pokazuje 44,5 stopnia a w CoreTemp i RealTemp od 58-78 i też skacze, dziwi mnie to bo temperatura powinna być stała chyba a nie ze co sekundę skacze nawet na pulpicie jak nic nie robię. Tak samo Taktowanie w biosie 4.2Ghz pokazuje, w occt też 4.2Ghz a w wyżej wymienionych programach 4.4Ghz. Panowie czy to normalne ? czy może cos jest uszkodzone ? procesor ? lub płyta główna ?

 

Pełen opis PC

-I7 7700K Bez OC

-MSI Z270 Pro Gaming Carbon

-Corsair RM650X

-Dysk SSD 120GB Intel

-Chłodzenie CPU Be Quiet Dark Rock Pro 3

-Brak karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glut pod czapą się gotuje i bulgocze :D jak bańka pęka to masz 50C więc dlatego tak skacze ;)

ja też tak mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że temp. skacze. Nienormalne, że bez OC na chłodzeniu Be Quiet Dark Pro 3 bije pod 80 stopni. Nawet na wygrzewaczach. Niemniej - spokojnie. Nie jest źle. Poczytaj proszę jak ustawić napięcie v core na sztywno i spróbuj trochę z nim zejść w dół. Im niżej się uda - tym lepsze będą temperatury. Oryginalnie Płyta Głowna zawsze daje trochę za dużo, niż potrzebuje CPU. Kiedy to zrobisz, poczytaj jak ustawić offset by teoretycznie jeszcze bardziej zmniejszyć temperaturę. jak chcesz OC powyżej 4.5 Ghz - musisz procesor "oskalpować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ? żeby cokolwiek podkręcić to muszę od razu skalpować i tracić gwarancje ? to co na taką słabą sztukę trafiłem ze glut sie gotuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ? żeby cokolwiek podkręcić to muszę od razu skalpować i tracić gwarancje ? to co na taką słabą sztukę trafiłem ze glut sie gotuje ?

 

no co ty, to testów nie widziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich testów ? bo nic nie ogarniam już ostatni procek jaki podkręcałem to był G3258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sporo osob zaczyna sie zastanawiac czy jet wszytko ok z temeraturami, mam tak samo ustawilem sobie na offecie 4.7 ghz max core volt mam 1.232. W OCCT mam temp w granicach 70c a max 85c na chwile skaczą mniej więcej co minute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy może nie mam jakiejś wadliwej sztuki procesora w sensie coś z czujnikiem temperatury, procesor kupiłem dziś czyli 18.01.2017 może wymienić dziada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie podobnie w celach testowych 4,8ghz z offsetem max 1,255v, occt temp 60-70 i sekundowe skoki na 85-88.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te temperatury są niestety normalne. Zejdź z napięciem ile dasz radę, to będzie trochę lepiej. Sztuka jest w porządku. Zapytaj Intela dlaczego są takie gorące i dlaczego OC jest aż tak bardzo kiepskie bez skalpowania. Chętnie też się dowiemy :)

91 stopni bez OC?!  Zbijaj napięcia. Jest stanowczo za gorąco. 100 MHz do przodu i będzie kaszana. Wbij na sztywno 1.12v w zakładce cpu v Core. Jak nie wstanie, podnieś do 1.13v i do skutku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to podaj jakie masz teraz napiecie Vcore pod obciążeniem, bo na stockowym taktowaniu masz wysoką temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troszkę... i Panowie na zablokowanym mnożniku 42 i zablokowanym napięciu w biosie 1.055V (w CPU-Z 1.064) w RealTemp mam Max odnotowane temperatury 67-68 stopni na rdzeniach po 20 minutach w OCCT, przypominam chłodzenie procesora to BeQuiet Dark Rock Pro 3 + boksowa pasta termoprzewodząca i prędkość wentylatorów domyślna. Niższego napięcia nie dało rady ustawić bo łapał ściny. Co sądzicie o takim wyniku ? Moim zdaniem troszkę te temperatury za wysokie :/ widziałem ze procesory Skylake są chłodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas...przecież mowa syntetykach. To normalne. Ile byś chciał na glucie w wygrzewaczu? 50C? Bez jaj.

 

W ogóle sobie tyłka tym szajsem nie zawracam.

 

W grach na 4.5/1.15v mam 56C na najcieplejszym rdzeniu. W przypadku 4.9/1.31v mam 71C a 5.0/1.41v jest 76C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na wygrzewaczu jakim jest OCCT to dobry wynik ? Przeprowadziłem lekki Oc i... mnożnik 47, napięcie w biosie 1.225v i mam maksymalne temperatury na poziomie 85-87 stopni. Jest OKEJ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ty OCCT w ogóle używasz?

 

Jak przechodzi Cinebench R15 to można zacząć sprawdzać w grach.

 

Wygrzewacze mnie nie obchodzą bo ja gram w gry a nie katuję sprzęt ponad siły.

 

U mnie dla 4.7 potrzebuje 1.19v

 

Zejdź jeszcze z napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, to już nieaktualne kompletnie, że "prawie każdy" KL z pudełka zrobi 4800 a przy odrobinie wysiłku 5000 bez throttlingu? Wiem, że jest odrębny temat o KL ale nie chce mi się tam przebijać przez dziesiątki ekranów zwierzeń wciąż tych samych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Rumcajs nie ma padaki, po prostu sugeruje się temperaturami z wygrzewacza a jak odpali grę to max. 60C odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym coś sugerował, ale ja jeszcze na glucie przy 4.9 Ghz miałem wyższe temperatury podczas obciążenia Linx 0.6.9 exclamation.gif OCCT na linpacku nie przekraczało 85 stopni. Noctua nh-d14 jest wydajniejsza, niż Dark Rock 3, ale ja pierniczę... nie o 40 stopni, tylko góra o 5 - 8

LinX 0.6.9 - 4.9 Ghz + glut

 

 

Nie rób tego, ale zapewniam Cię, że ten program u Ciebie zanotuje 100 stopni na stockowych zegarach. Niedopuszczalna sprawa. Jeszcze przy takim napięciu scratchhead.gif Widziałem już sporo KL, ale jeśli nie zamontowałeś chłodzenia do góry nogami a pasta boksowa nie jest na bazie silikonu - jestem głęboko zdziwiony. Na dark rock 3 w środku zimy... Grubo. MarcoSimone ma rację - wygrzewacze możesz olać, ale nie wiem jak bez nich chcesz robić OC tego procesora chociaż o 100 mhz... Chyba, że kupiłeś wersję K przypadkowo i nie chciałeś jej od początku kręcić. Nic mi do tego.

 

Swoją droga... znalazłem fajną obudowę dla Kaby Lake. Niestety cena rynkowa nie jest jeszcze znana, ale plotki głoszą, że pojawi się też wersja z mocniejszym kompresorem z zamrażarki. szczerbaty.gif

 

e6073d9782beb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba udam się do sklepu gdzie kupilem i wymienie na drugi... bo serio irytuje mnie to. Specjalnie kupilem z odblokowanym mnoznikiem zeby wlasnie podkrecic go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręcisz nawet o 100 mhz z tego co piszesz. Ja się tam chu* znam, ale na takim psim napięciu, praktycznie na granicy BdoS i stockowym zegarze. Nie ma szans. Bez skalpowania - zapomnij.

Ehh, ciekawe ile osób trafi na takie sztuki, bo wg. mnie nie jest to wina gluta ( jako tako ) tylko po prostu tego, że trafiła się po prostu - gorąca sztuka... każdy CPU inaczej się grzeje ze względu na lepszą/gorszą strukturę krzemu z której został wycięty rdzeń. Nic niezwykłego, tylko szkoda, że po oddaniu do sklepu procesor wróci do obiegu i znowu ktoś go za jakiś czas kupi. Nie robię Ci teraz wyrzutów, masz pełne prawo, by go oddać i kij mi do tego. Tak po prostu sobie rozmyślam i już mi jest kogoś trochę żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że odkąd (tj dzisiaj) zdjąłem chłodzenie i poprawiłem paste to nie ma takich skoków i temp jakby o pare stopni mniejsze.Nakłdałem na x poprzednio zdjemuje a tu wszystko upiepszone łącznie z bokami procka,wyczyściłem jak umiem i nałożyłem na ziarnko grochu.Pasta thermal grizlly kryounat czy jakos tak.Swoją drogą nie siedze już na oc za bardzo się ucieszyłem tymi 4,8 przy 1,25v , puściłem dzisiaj prime blend i nawet testu nie rozpoczął od razu stop test error.Obecnie domyślne 4,5 przy 1,280 max :kwasny: Occt linpack z avx na domyslnych to 74 max a tak buja się od 49-65 w tescie to dużo :question::kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie dużo, ale w normie. Niemniej jednak nie rozpowiadaj, że podkręciłeś 7700k do 4.5 Ghz i zostawiłeś szczerbaty.gif W środowisku nerdów zostaniesz skazany na wieczne potępienie. Co do napięć... Sam nie wiem. Nawet jak na Skylake 4.5 przy 1.28 to sporo. Kaby nieraz przy 1.3 potrafiły 5 Ghz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua nh-d14 jest wydajniejsza, niż Dark Rock 3, ale ja pierniczę... nie o 40 stopni, tylko góra o 5 - 8

 

Akurat Rock Pro 3 i noctua to praktycznie ta sama wydajność. Różnica może ze 2 stopnie ;)

 

Ja zauważyłem że odkąd (tj dzisiaj) zdjąłem chłodzenie i poprawiłem paste to nie ma takich skoków i temp jakby o pare stopni mniejsze.Nakłdałem na x poprzednio zdjemuje a tu wszystko upiepszone łącznie z bokami procka,wyczyściłem jak umiem i nałożyłem na ziarnko grochu.Pasta thermal grizlly kryounat czy jakos tak.Swoją drogą nie siedze już na oc za bardzo się ucieszyłem tymi 4,8 przy 1,25v , puściłem dzisiaj prime blend i nawet testu nie rozpoczął od razu stop test error.Obecnie domyślne 4,5 przy 1,280 max :kwasny: Occt linpack z avx na domyslnych to 74 max a tak buja się od 49-65 w tescie to dużo :question::kwasny:

 

4,5 i 1,28V, to dość słaby wynik. Ja bym zaraz procka oddał i wziął inny. Płacąc za procek z K chciałbym go trochę podkręcić, a tu machniesz 200MHz w górę i będziesz musiał dać 1,4V i procek się zagotuje. Nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anubis01 - wierzę oczywiście. Na oko stwierdziłem, że z 5 - 8 stopni. Porównuję do Noctua, bo ją po prostu mam. Ehh w takiej sytuacji, jest jeszcze gorzej, niż myślałem. Zostaje zwrot. Szkoda, tylko że ten cep za chwilę wróci do obiegu. Chyba, że to 1.28 masz z automatu albo w adaptive bez ustawienia offsetu. Wierzę jednak, że nie wprowadzałbyś nas tak w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...