Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Corrtez

[zestaw] 4500 z monitorem, do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Planuję złożyć od zera komputer (cała jednostka centralna plus monitor), myszkę, klawiaturę, głośniki i system będę miał. Co sądzicie o tym zestawie?

 

http://www.morele.net/inventory/info/odp3XW/

 

Będzie wszystko ze sobą współgrało? Coś warto wymienić na coś trochę droższego ale dużo lepszego/niewiele słabszego ale tańszego?

Komputer ma służyć do grania, chciałbym uzyskać najwyższe wymagania w najnowszych grach w FHD. Myślę, że nie warto iść w karty graficzne starszych generacji i pod kartę układałem całą resztę. Nie zamierzam nic podkręcać w komputerze.

 

Morele.net to dobry wybór? Czy jest coś tańszego może?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ok z tym że weź 8 GB w jednej kości co do najwyżysz ustawień to niestety ale nie będzie ci płynnie śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie warto te 50zł dołożyć do procesora. Płyta i ramy kosztowo podobnie. Miałem przeświadczenie, że dual ram jest lepsze ale może w błędzie jestem :)?

 

Monitor jeszcze wczoraj był jak koszyk składałem. Wolałbym jednak 27 cali. Co do matrycy to ciężko mi się zdecydować. Raczej szybkość reakcji nie jest dla mnie ważna, bardziej w gry single player celuje. Czytając artykuły o monitorach najbardziej mnie matryca VA zainteresowała ale kompletnie się na tym nie znam.

 

Co do dysku twardego jeszcze sie zastanawiam czy 1TB starczy, czy lepiej zainwestować w 2TB. A jaki byście proponowali z pojemnością 1TB?

 

Czemu na najwyższych nie będzie płynnie śmigać? Co będzie blokować tutaj najbardziej? Za mało ramu czy grafika lepsza musiałaby być?

 

EDIT: Ta płyta główna nie ma wejścia HDMI, jakaś inna propozycja? Chyba, że nie ma różnicy w podłączaniu monitora zwykłym kablem VGA a HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w full hd wszystkie gry będą śmigać na najwyższych, nie wiem co on za bzdury gada.

dysk czy Ci wystarczy, to sam sobie musisz odpowiedzieć. 1gb + 240 gb ssd to i tak sporo według mnie.

tak, dual channel jest wydajniejsze o parę procent, ale jak napisałem, płyta ma tylko 2 sloty na ram więc opłacalniej jest kupić teraz jedną kość, a w przyszłości dokupić drugą - niż sprzedawać ram i zamieniać.

to, że płyta główna nie ma hdmi nic nie znaczy - i tak będziesz miał dedykowaną grafikę - do której podłączasz monitor.

proponowany przeze mnie monitor ma właśnie matryce VA a dokładniej AMVA - wyświetlany obraz jest dużo ładniejszy, niż na zwykłej TN'ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wziąłbym den dysk wtedy https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd110uzsva-860921/

 

Co do ramów jak będę chciał dokupić drugie 8GB to żeby działało dual channel musi być identyczna kość czy byle miała 8GB i 2400MHZ?

 

To jaki inny monitor ale 27 calowy mógłbyś zaproponować? Zamawiać będe pod koniec następnego tygodnia może się pojawi ten BENQ jeszcze.

 

EDIT: jeszcze pytanie czy do tego zestawu potrzebne mi jakieś dodatkowe okablowanie czy wszystko już będzie w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej identyczna, ale na pewno musi miec takie same cl'e (opoznienia), rozmiar (czyli w tym przypadku 8 gb) i 2400mhz.

z monitorem nie pomoge, bo nie interesowalem sie nigdy 27 - poczytaj w necie.

okablowanie oprocz kabla zasilajacego powinno byc w zestawie. co do monitora, to roznie bywa. w opisie powinno byc co sie znajduje w pudelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...