Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EpicLulz!

Upgrade z Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mój zasłużony już setup powoli zaczyna odmawiać współpracy (mocne OC od 5 lat, stabilna częstotliwość spadła już o 200MHz :|), to chciałbym go troszeczkę zupgrejdować.

Obecnie posiadam:

 

CPU: i5-2500k @ 4.6GHz

MOBO: Asrock P67 Pro3

RAM: 2*8GB 2133

GPU: Asus GTX 970 @1500/4000

PSU: Ocz modxstream pro 600w

SSD: Samsung 830 Pro 128GB

CASE: Zalman Z9 Plus

CPU Cooler: Zalman performa cnps10x

 

...i w szafie jeszcze druga 970 leży

 

Sprzęt do praktycznie dwóch rzeczy: Dota 2 oraz webdev, interesuje mnie więc single core performance i możliwości OC. Wybór w zasadzie oczywisty - i7-7700k. Myślałem o wstrzymaniu się i poczekaniu na Ryzena, ale gdyby mieli faktycznie mieli coś do pokazania do walki z Skylake / Kaby Lake, to już by pokazali, prawda ( ͡º ͜ʖ͡º)? Pytanie co dobrać do tego CPU? Zrobiłem wstępny rekonesans i wygląda na to, że będę musiał zrezygnować z pamięci z wyższymi taktowaniami (>3800) na rzecz 3733 MHz - wyższe częstotliwośći dostępne są tylko w kościach 4 x 4 GB (co mocno blokuje ewentualną możliwość rozbudowy do 32 GB w przyszłości). Płyta główna? Na pewno Z270, pytanie tylko od kogo? Testów na razie jak na lekarstwo, do tej pory jedyną wiadomą w tej dziedzinie jest informacja, że płyty Asusa osiągają dużo niższe temperatury na sekcji zasilania od MSI. Cooler CPU? Obecny jest mega wydajny i przy tym mega głośny - do wymiany. Pytanie czy warto zainteresować się rozwiązaniami wodnymi typu Corsair H110i? Kupno obudowy chciałbym zgrać z kupnem karty graficznej, której... jeszcze nie ma / nie potrzebuję (nie gram w nowe tytuły, więc zostałbym z 970/970 SLI do czasu premiery 1080 Ti / Vega). Przestrzeni dyskowej na pewno brakuje, tutaj jednak nie mam pojęcia w którą stronę pójść - samsungi 950 Pro wydają się być dobrym wyborem, ale ich ostatnio nie ma w sklepach, co w takim razie? PSU obecny na pewno do wymiany, chciałbym coś z dużym zapasem oraz modularnym okablowaniem.

 

Budżet? Tak, żeby było dobrze i na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że potrzebujesz single core performance a zastanawiasz się nad i7 jednak. Według mnie, jeżeli nie stawiasz kilku maszyn wirtualnych, serwerów aplikacyjnych itp to nie jest potrzebna tutaj i7 i i5 7600k by wystarczyło. Co do płyty to jak wiadomo są to nowe modele więc ciężko coś jak narazie polecić, ale z doświadczeń ASRocka można zaufać z270 k4 gaming. Chłodzenie Noctua nh-d15 jeżeli masz odpowiednie środki. Kawał solidnego chłodzenia z równie solidną ceną. W kwestii Ramu się nie wypowiem, natomiast zasilacz mogę polecić silentiumpc supremo m2 Gold 550w. Cichy, topologia dc-dc, 5 lat gwarancji, cały czas duży zapas mocy. SSD GoodRam Iridium Pro, chyba że poszukujesz czegoś droższego to będziemy szukać dalej, ale to naprawdę dobry dysk i 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyperthreading zaczyna pomagac w grach, bf1 ok. 6% srednich fps roznicy z tym ze jezeli chodzi o minimalne wartosci fps to nawet 15% roznicy (nie mowie o stockowym 7600k i 7700k ktore maja roznice taktowan - o tym samym taktowaniu a jedynie wylaczonym+wlaczonym HT)

skoro sie zastanawia nad 1080 Ti to 7600k nie bylby wartosciowym oszczedzeniem. Zasilacz na 970 sli bardziej 650w, 800w jesli robisz OC

 

950 pro musze odradzic bo juz jest wypierany przez 960 evo+960 pro i pewnie stad niedostepnosc.

 

H110i jest tylko odrobine lepszy od D-15 ale w przypadku 970 sli w obudowie roznica ta sie powiekszy bo karty beda Ci grzac radiator w o wiele mniejszym stopniu niz grzalyby zwykly cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...