Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matfcbpl

[ZESTAW] Ocena zestawu do gier 4759 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się Was poradzić o ocenę mojego zestawu do gier. Co byście w nim ewentualnie zmienili? Maksymalna cena jaką mogę dać na komputer to 4900 zł. Waham się między płytą główną Asus, a Gigabyte, Asus ma tylko chyba lepszą kartę dźwiękową, a jest 100 zł droższa, czy czymś jeszcze różnią się te dwie płyty główne? Proszę o Wasze opinie.

 

Procesor INTEL KABY LAKE CORE I5-7600K 1199 zł

Płyta główna Gigabyte GA-Z270X-ULTRA GAMING 699 zł

Pamięć CORSAIR DUAL 16GB (2X8GB) 2400MHZ VENGEANCE LPX DDR4 CL14 499 zł

Karta graficzna GIGABYTE GEFORCE GTX 1060 G1 GAMING OC 6GB GDDR5 HDMI 192 BIT 1370 zł

Dysk SEAGATE BARRACUDA 2TB ST2000DM001 64MB CACHE 7200RPM 319 zł

Obudowa ANTEC GX500 BLACK USB 3.0 180 zł

Zasilacz CHIEFTEC 600W GPS-600A8 120MM 195 zł

Nagrywarka LITE-ON DVD-RW IHAS124-14 OEM 60 zł

Chłodzenie BE QUIET! PURE ROCK 139 zł

KLAWIATURA + MYSZ A4TECH 9300F 99 zł

 

Alternatywna płyta główna ASUS Z270H GAMING 799 zł

 

W sumie 4759 zł / 4859 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podaję dużo lepszy zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/YJDfe1/

 

W skrócie:

-Pamięci o wyższym taktowaniu

-GPU od Palit - Lepsza kultura pracy

-SSD GoodRAM na kościach MLC

-Zasilacz w zupełności do tego zestawu wystarczy 5 lat gwarancji Corsair

-Chłodzenie wydajność/cena = Fortis 3

-Mysz optyczna Rival SS - bardzo dobra konstrukcja do gier.

 

Poproś o aktualizację biosu.

 

ESC.pl:

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

lub

 

Morele.net:

Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Do zamówienia powyżej 1500 zł otrzymasz usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

*Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.

 

Montaż komponentów(od 3 elementów wraz z dodatkowym chłodzeniem)

 

Montaż komponentów - zestaw komputerowy (od trzech elementów bez dodatkowego chłodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym montażem chlodzenia na procka przed wysyłką to bym troszkę uważał,żeby po drodze w dhelu nie skakał za bardzo szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podaję dużo lepszy zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/YJDfe1/

 

W skrócie:

-Pamięci o wyższym taktowaniu

-GPU od Palit - Lepsza kultura pracy

-SSD GoodRAM na kościach MLC

-Zasilacz w zupełności do tego zestawu wystarczy 5 lat gwarancji Corsair

-Chłodzenie wydajność/cena = Fortis 3

-Mysz optyczna Rival SS - bardzo dobra konstrukcja do gier.

 

Poproś o aktualizację biosu.

 

ESC.pl:

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

lub

 

Morele.net:

Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Do zamówienia powyżej 1500 zł otrzymasz usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy:

*Umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie.

 

Montaż komponentów(od 3 elementów wraz z dodatkowym chłodzeniem)

 

Montaż komponentów - zestaw komputerowy (od trzech elementów bez dodatkowego chłodzenia)

 

Do zmiany systemu chłodzenia mnie przekonałeś, jednak lepszy będzie SILENTIUMPC FORTIS 3 HE1425 V2 niż BeQuiet! Pure Rock. Kartę wezmę od Gigabyte, bo ma najwyższe taktowanie w trybie Boost. Dysk SSD mi niepotrzebny, wezmę zwykły HDD. Płyta na pewno z chipsetem Z270, jedynie waham się czy Gigabyte czy Asus. RAM się waham, te co podałeś mają 3000MHz, ale CAS Latency 15, a te co ja proponowałem 2400MHz, ale CL 14. Lepsze wyższe taktowanie i wyższe CAS, czy niższe taktowanie i mniejsze opóźnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM kupiłem już ten CORSAIR DUAL 16GB (2X8GB) 3000MHZ VENGEANCE LPX DDR4 CL15. Płyta główna będzie od Gigabyte, obudowa SILENTIUMPC GLADIUS M35W Z OKNEM PURE BLACK USB 3.0, chłodzenie SILENTIUMPC FORTIS 3 HE1425 V2. Skłaniam się także ku dopłacie do GTX 1070, konkretnie do karty ASUS GEFORCE GTX 1070 DUAL OC 8GB GDDR5 HDMI 256 BIT. Reszta parametrów taka jak w pierwszym poście tego wątku. Poczekam już na premierę Ryzen, żeby zobaczyć, czy warto je kupić, może ceny Intela wtedy trochę spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do i7 7700K? O ile % lepszy będzie od i5 7600K? Warto do Hyper Threading dopłacić? Na ile dłużej mi starczy i7 7700K i do ilu GHz można go podkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już i zapłaciłem, w środę odbieram taki oto zestaw:

 

Intel Core i7 7700K

Gigabyte GA-Z270X-ULTRA GAMING

wcześniej kupione Corsair Vengeance Dual 2x 8GB 3000MHz CL15

wcześniej kupiony Seagate BARRACUDA 2TB ST2000DM001 64MB CACHE 7200RPM

wcześniej kupiony Asus GeForce GTX 1070 Dual OC 8GB GDDR5

SILENTIUMPC FORTIS 3 HE1425 V2

CHIEFTEC 600W GPS-600A8 120MM

SILENTIUMPC GLADIUS M35W Z OKNEM PURE BLACK USB 3.0

LITE-ON DVD-RW IHAS124-14 OEM

 

Razem za samą budę wyszło mi 5629 zł 01 gr. Do tego głośniki MODECOM MC-S1 za 89,99 zł i zestaw A4-Tech V-TRACK 2.4G 9300F za 94,90 zł, KARTA ADAPTER WIFI NA USB 600Mbps za 28,99 zł plus monitor SAMSUNG LS24D330HSX/EN za 519 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...