Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian1238

Problem ze slotami ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, długi czasu staram sie uporać z problemem nie działających slotów RAM ponieważ kości są w porządku, działają i są jak nówki bo obie sprawdzałem na drugim komputerze, może na początek podam specyfikacje PC:

Zasilacz Thermaltake 530w smart

Karta R9 280x Sapphire

I5 4460 3.2ghz

płyta B85M-D3H od Gigabyte

pamięć Crucial Ballistix 2x4GB https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/

 

Problem w tym, że musze cały czas grać i korzystać z 4 gb, ponieważ działa tylko 1 slot ten najbardziej po lewej ( pierwszy od procesora ) a reszta nie działa, nawet jak mam włożony ram w ten działający i wszystko działa to jak dołożę drugą 4-ke w inny slot to tak jakby żadnego nie wykrywa a komputer nie chce się włączyć, jest czarny ekran po chwili sam sie resetuje. Mam już dosyć tego problemu i chciałbym to rozwiązać bez płacenia setek złotych i wysyłania do naprawy. Na początku wszystko działało dopiero po jakimś czasie przestały działać, mam już to pół roku i już nie wytrzymam na tym 4gb. Na płycie mam 2 kolory slotów, czarny i szary. RAM mój działa w dual channel oraz miałem je podłączone pod kolor szary teraz nawet żaden slot nie działa tylko ten pierwszy czarny, jeśli jedną kość podłącze pod np. szary to wogóle jej nie wykrywa, czarny ekran i po chwili komputer sie sam restartuje, tak samo z dwoma innymi slotami. Dziś znów próbowałem coś z tym zrobić i sie nie da, od miesięcy próbuje. Kości z drugiego komputera podłączałem ale też nie wykrywało w tych trzech nie działających slotach, może płyta uszkodzona lub procesor? Już sie zastanawiam nad sprzedaniem tych 2x4gb i kupieniem jednej 8-mki ale wole to rozwiązać. Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji piszcie, za każdą pomocną odpowiedz jestem wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczenie slotów ram, reset biosu, wyjęcie wszystkiego z płyty i ponowne włożenie -nic innego nie przychodzi mi do głowy co można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczenie slotów ram, reset biosu, wyjęcie wszystkiego z płyty i ponowne włożenie -nic innego nie przychodzi mi do głowy co można zrobić.

Jak dual bios zresetować? Lub ustawienia fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłub proca z płyty, sprawdź, czy piny w sokecie są proste. Zaktualizuj też bios moba do F15, jeśli tego nie robiłeś, zgodny z rev. płyty: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10/download/ revizję masz w lewym dolnym rogu...płyty. Trzeba się liczyć, że m.board jest uwalony, lub IMC w CPU. Może masz pożyczyć innego intela lub tego u kogoś, przykładowo... Czasami te durne rozebranie kompa i poskładanie ponownie, daje rezultaty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...