Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MuMineQ

Dysk SSD NVMe i stare MOBO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bawiłem się tym, ale szczerze powiedziawszy lepiej po prostu kupić dysk co do którego wiadomo, że posiada BOOT ROM. Takie coś samo zostanie wykryte przez starszy BIOS i pozwoli na start systemu. BOOT ROMem na pewno dysponuje 950pro. sm951 oraz pm951 z racji swojej "OEMowości" nie mają, a co do reszty trzeba szukać w sieci albo pytać wsparcie techniczne producenta. Jakoś nie są te informacje zbytnio podawane na tacy, czy dysk posiada BIOS BOOT ROM, UEFI BOOT ROM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się tym, ale szczerze powiedziawszy lepiej po prostu kupić dysk co do którego wiadomo, że posiada BOOT ROM. Takie coś samo zostanie wykryte przez starszy BIOS i pozwoli na start systemu. BOOT ROMem na pewno dysponuje 950pro. sm951 oraz pm951 z racji swojej "OEMowości" nie mają, a co do reszty trzeba szukać w sieci albo pytać wsparcie techniczne producenta. Jakoś nie są te informacje zbytnio podawane na tacy, czy dysk posiada BIOS BOOT ROM, UEFI BOOT ROM...

 

Dzięki za info, poczytam o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podobno NVMe nie ruszy bez wsparcia systemu i UEFI bo system nie wstanie z PCIE, znalazłem taką instrukcję jak to obejść:

 

http://mrlithium.blogspot.com.au/2015/12/how-to-boot-nvme-ssd-from-legacy-bios.html

 

Ktoś z was uprawiał już te akrobacje?

 

Ostatnio właśnie odpisywałem w tej sprawie, tak jak Mityczny Jeż napisał musi być boot-rom.

 

Poniżej link to tematu, ostatni mój post.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1108497-Gigabyte-z87xud3h-ssd-m2-PCIeNVMe-przez-adapter/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...