Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamiakadam01

G4560 2C/4T czyli i3 za 260PLN?

Rekomendowane odpowiedzi

Hity Budżetowe Intela czyli Pentium:

 

2011

Sandy Bridge za 170zł czyli Celeron G530 (2C/2T) 2,4GHz

 

2014

PENTIUM G3258 ANNIVERSARY Edition (G3258)

 

2017

G4560 2C/4T czyli i3 za 260PLN?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No cóż. Jednak inteł zmięknął i na premierę nowych AMD dał coś "od siebie" czyli pentaka z HT czyli praktycznie i3.

 

TEST:

https://www.computerbase.de/2017-01/intel-pentium-g4560-test-kaby-lake/

 

 

Za granicą za CPU są ceny od 254PLN!!!

https://cenowarka.pl/intel-pentium-g4560-bx80677g4560-a1558362.html

 

Najtaniej w PL

http://komputer.com.pl/intel-pentium-g4560-3-5ghz-3m-lga1151-bx80677g4560,id70149.html

 

Ceny w końcu trochę schodzą w dół bo dolar jest po 4,05/4,15 więc trochę zszedł z ceny co od razu przekłada się na ceny części.

 

W Karen.pl powiedzieli mi że cep będzie dostępny za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla pełnej opłacalności jeszcze zostaje kwestia działania tego cpu na chipsetach h110, odpowiednie biosy, których na ten moment jeszcze nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

Jak nie ma jak są? Wszystkie kaby lake "z pierwszego rzutu" działają na tych samych biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytam, gdzieś czytałem że były problemy. Może ktoś kupił mobo ze starszym biosem i nie miał jak wgrać nowego, posiadając tylko nowy cpu.

Szczególnie trzeba zwrócić na to uwagę kupując sobie taką płytę na allegro za <150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to przecież nie jest żadna wyjątkowa czy nowa sytuacja :P

Tak zawsze było gdy wychodziły nowe procki i się brało płytę z chipsetem zeszłej generacji

ivy na h61

haswell refresh na h81/b85

broadwell na h97/z97

i teraz kaby

 

Producenci w fabrykach oczywiście do płyt wgrywają już nowe biosy, ale obecny towar z magazynów musi zejść. Jak się planuje płytę asusa czy asrocka to programator za 20-30zł i problemu nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, w końcu idealnie dopasowana cena do 2-core 4-threads. I3 dawno powinny być w okolicach takich cen. Ciekaw jestem kto będzie kupował i3 dla troszkę większej pamięci cache (która daje tyle co nic), kilku mhz więcej i jednej czy dwóch instrukcji więcej za 600 zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam pytanie. Myślicie, że kaby lake obsłuży pamięci DDR3L? Bo zastanawiam się, czy nie zmienić bratu i3 2100 na g4560 jak ceny spadą i się unormują ( ma już 2 kości ddr3 1600MHz ddr3l ). Proca sprzedam przynajmniej za 100zł, płyta też ok 100zł no i poczciwy GTS450 pójdzie w odstawkę też za co najmniej 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No przecież jest to w specyfikacji...

Memory Types: DDR4-2133/2400, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś kupi mi i5 to przejdę z używanego CPU na nowy CPU za mniej niż 1/2 ceny i z 2/3 wydajności :)

uuuu zeby nie bylo placzu, jakby bylo tak super to by ludzie i3 skylake na i5 nie wymieniali. Sredni fps to jedno ale dropy fps na i3 jednak sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie mam na co wymienić poczciwego Athlona II X3, Intel tym CPU rozgromił wszystkie tanie procesory AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23-24 powinno cos sie pojawic.

Dzis dzwonilem na hurtownie co maja dostac 23 stycznia czy dostane pare sztuk. Podobno sklepy w setkach sztuk kupuja. Jest szansa ze mi babka zalatwi dwie sztuki bo zamawialem juz 10 stycznia i jest szansa ze cos mi wyczaruje. Jak dobrze pojdzie to 24 stycznia bedzie u mnie wiec jakies testy porobie

 

Cena jest potwierdzona wlasnie na poziomie 270zl brutto. Pewnie bedzie taniej jak sklepy beda mialy ich wiecej bo sam kupuje troche taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sfrajerowałem się na maksa i przegrałem życie :E Jakiś czas temu kupiłem celerona z generacji hashwell i płytę do niego z zamiarem kupna i5 kiedyś. Teraz te i5 trzymają debilną cenę, a ja mógłbym mieć pentium o wydajności i5 sandy bridge (przynajmniej w grach) za 260 zł. Trzeba było kupić płytę z socketem 1155. Kto kupił 1150 + celka z zamiarem upgradeu ten frajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sfrajerowałem się na maksa i przegrałem życie :E Jakiś czas temu kupiłem celerona z generacji hashwell i płytę do niego z zamiarem kupna i5 kiedyś. Teraz te i5 trzymają debilną cenę, a ja mógłbym mieć pentium o wydajności i5 sandy bridge (przynajmniej w grach) za 260 zł. Trzeba było kupić płytę z socketem 1155. Kto kupił 1150 + celka z zamiarem upgradeu ten frajer.

Nie pękaj, ja dzisiaj sprzedałem używanego i5 4570S za 710 :) umówiłem się na środę do wysyłki CPU ale do środy nie przyjdzie mi G4560 na 99%........... nie wiem czy nie zamówię G3900 na kilka dni przestoju.......

 

Zawsze możesz sprzedać zestaw i kupić co innego. Płyty główne trzymają cenę ze wzgl. na wysoki kurs dolara.

 

Fajna płyta jest pod tego cepa jak chcecie za 254pln w emag. Ma dużo bajerów jak m2, hdmi/dvi/dsub, raid, cfx, pci, 4 sloty, p-sata, sata express, dobry chip lanu

959a_5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie fajowo jak wszyscy pójdziemy po pentki za pare ziko i sobie porobimy oc do batafylda1tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten procek wypada na tle i3-6100 którego niedawno kupiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...