Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamiakadam01

G4560 2C/4T czyli i3 za 260PLN?

Rekomendowane odpowiedzi

Na to wygląda. Dodajesz usługę aktualizacji biosu, winni wgrać najnowszą, na której jest wsparcie dla pentaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szukać taniego procesora żeby za niego przepłacać 50 :)

Połowa z tych 6 już dziś poszła. I nie wiadomo na jakim poziomie ustabilizuje się cena G4560, czy nie właśnie na tych 300 zł z hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 300zl może kosztować ale do końca stycznia. Nowe dostawy mają być ostatniego stycznia bądź pierwszego lutego.

Jedynie cena być koło 300zl jak będą pojedyncze sztuki. Atest mógł spokojnie po 330zl sprzedawać a i tak by coś sprzedał. Pytanie czy mają je fizycznie czy dopiero dostaną w poniedziałek/wtorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie. To jest cpu na ktorym duzo nie zarobia. Wie to komputronik ktory wypusci ten cep za 268pln a zarobi na plycie glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte ga-h170m-d3h ddr3 + G4560 za 600 to chyba czas spylić moje -5-2400 +P8P64 i przesiąść się na nowe - czekać tylko pierwszych miarodajnych testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boj sie, ciemna masa bedzie kupowac i3 :E

 

Ciekaw jestem...co wycięto z niego względem I3...

 

Widzę, że sfrajerowałem się na maksa i przegrałem życie :E Jakiś czas temu kupiłem celerona z generacji hashwell i płytę do niego z zamiarem kupna i5 kiedyś. Teraz te i5 trzymają debilną cenę, a ja mógłbym mieć pentium o wydajności i5 sandy bridge (przynajmniej w grach) za 260 zł. Trzeba było kupić płytę z socketem 1155. Kto kupił 1150 + celka z zamiarem upgradeu ten frajer.

 

Niedługo będziecie pisać, że za "darmo" macie proca "o wydajności I7"...pobożne życzenia. Ten procesor NIGDY, w grach, nie będzie tym, co nawet stara I5 z prostego powodu - stabilność fps i dropy. Zrozumcie to wreszcie. Tuning "Seicento" nie robi z niego Ferrari...

 

Taki cpu mi się podoba, może niedługo wymienię phenoma 955

 

Obyś się nie przeliczył, mimo wszystko, w grach, które potrzebują tych 4 rdzeni...bo 2z HT, w tym procku, to jedynie lep. Zresztą, wiem jak moje I3 chodzą...mające HT, więc bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie fajowo jak wszyscy pójdziemy po pentki za pare ziko i sobie porobimy oc do batafylda1tongue.gif

A i tak w mutli nie będzie szło na tym pentiumie grać przy 64 graczach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte ga-h170m-d3h ddr3 + G4560 za 600 to chyba czas spylić moje -5-2400 +P8P64 i przesiąść się na nowe - czekać tylko pierwszych miarodajnych testów

Ta plyta jest w emag za 254, zamowilem sobie taka, super sprawa. Pentiawka powinna byc za max 280 z wysylka juz w poniedzialek.

A i tak w mutli nie będzie szło na tym pentiumie grać przy 64 graczach :D

Bez przesady. Bf1 osobiscie uwazam za idiotyczna gre i w zyciu bym nie powiedzial ze jest to wyznacznik przydarnosci sprzetu. Z reszta na sieci jest duzo video z g4560 z bf1 multi.

Ciekaw jestem...co wycięto z niego względem I3...

 

 

 

Niedługo będziecie pisać, że za "darmo" macie proca "o wydajności I7"...pobożne życzenia. Ten procesor NIGDY, w grach, nie będzie tym, co nawet stara I5 z prostego powodu - stabilność fps i dropy. Zrozumcie to wreszcie. Tuning "Seicento" nie robi z niego Ferrari...

 

 

 

Obyś się nie przeliczył, mimo wszystko, w grach, które potrzebują tych 4 rdzeni...bo 2z HT, w tym procku, to jedynie lep. Zresztą, wiem jak moje I3 chodzą...mające HT, więc bez przesady.

Bez przesady. To jest zwykly cep. Co wycieto? Glupie pytanie. Specyfikacje masz pod nosem. Architektura rdzenie fizyczne i logiczne z taktowaniem mowi o mocy a specyfikacja jak na 270pln jest swietna. Wydajnosc wyzsza niz krecony mocno g3258 a sa dwa watki wiecej niwelujace w jakims stopniu niedomagania w wielowatkowych aplikacjach. Szalu nie bedzie ale to bardzo fajny cep. Nie wszyscy graja w 4k w max detalach. Idealny cep dla oszczednych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem...co wycięto z niego względem I3...

jak to co połowę instrukcji przydatnych w programach profesjonalnych i L3.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_Dual-Core/Intel-Pentium%20G4560.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i3/Intel-Core%20i3%20i3-7300.html

Tak na szybko AVX, AVX2, BMI / BMI1 + BMI2, F16C, FMA3, VT-x i VT-d

Ta plyta jest w emag za 254, zamowilem sobie taka, super sprawa. Pentiawka powinna byc za max 280 z wysylka juz w poniedzialek.

Jest inna

http://www.emag.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-h170m-hd3-ddr3/pd/DSS3G2BBM/

wspomniana jest o 100zł więcej

http://www.emag.pl/plyta-glowna-gigabyte-z170m-d3h-ddr3/pd/DDZ0MYBBM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby? On pisal o dobrze uzbrojonym h170 a nie z170

 

http://m.emag.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-h170m-d3h-ddr3/pd/DVJ8QYBBM/

 

 

Ja sprzedalem swojego i5 4570s za 710 i krzywdy nie bede mial przy przejsciu na pentaka ktory wg testow ma 66% wydajnosci mojego poprzedniego i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. To jest zwykly cep. Co wycieto? Glupie pytanie. Specyfikacje masz pod nosem. Architektura rdzenie fizyczne i logiczne z taktowaniem mowi o mocy a specyfikacja jak na 270pln jest swietna. Wydajnosc wyzsza niz krecony mocno g3258 a sa dwa watki wiecej niwelujace w jakims stopniu niedomagania w wielowatkowych aplikacjach. Szalu nie bedzie ale to bardzo fajny cep. Nie wszyscy graja w 4k w max detalach. Idealny cep dla oszczednych

 

To nie było pytanie...ale skoro już jesteśmy przy tym:

 

jak to co połowę instrukcji przydatnych w programach profesjonalnych i L3.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_Dual-Core/Intel-Pentium%20G4560.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i3/Intel-Core%20i3%20i3-7300.html

Tak na szybko AVX, AVX2, BMI / BMI1 + BMI2, F16C, FMA3, VT-x i VT-d

Więc na szybko - L3 rzutować będzie w GRACH, a przecież dla niektórych to ma być I3 KILLER...co już na wstępie, jak wspomniałem, jest w sferze pobożnych życzeń. Instrukcje, o których kolega wspomniał mogą również przydać się w codziennym użytkowaniu - kwestia względna. Wirtualizacji można używać nawet we własnym domu. To nie jest procesor dla oszczędnych...oszczędny kupuje RAZ A DOBRZE bo go nie stać na wymiany. Jeśli komuś wydaje się, że dostanie tańszy, blisko 2-3x procesor, który będzie "I3 KILLEREM", zwłaszcza przy grach, to się mocno, bardzo mocno myli. Zresztą, o czym my rozmawiamy. Mam u siebie możliwość zabawy I3, I5, I7...i nowe I3 nie podskoczą starym I5 w grach...oczywiście, słupek będzie mówić jedno...ale uczucia płynności nie zmierzysz, a jednocześnie skoro to ma już wycinany L3 to, tak dla kontrastu: Athlon II X4 620 vs Phenom II X4 955 - praktycznie to samo, nawet po oc...problem w tym, że Phenom miał L3...który w grach robił swoje. Pamiętam też zabawną rzecz - "Wolfson 8200" vs X4 620. Niektóre gry, jak np. Batman AA na X4 po prostu szarpał, czego na Wolfie nie miałem - L3 w Wolfie miał 6MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedalem swojego i5 4570s za 710 i krzywdy nie bede mial przy przejsciu na pentaka ktory wg testow ma 66% wydajnosci mojego poprzedniego i5

 

Czyli twój i5 był o połowę wydajniejszy od tego pentium. To duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twój i5 był o połowę wydajniejszy od tego pentium. To duża różnica.

Niektórzy nie rozumieją tego co czytają :E To się powinno wziąć w ramki :E Idealny procesor, 2x słabszy :E a pal licho słupki, ciekaw jestem jak zmierzyliby płynność i odczucie płynności :E Chyba tylko kamerą z dużą ilością FPS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego jak plynnosc. Na geforce z dwurdzeniem doswiadczysz. Natomiast wszystko na miare potrzeb. Masz potrzeby to kupujesz i7. Jaki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to co połowę instrukcji przydatnych w programach profesjonalnych i L3.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_Dual-Core/Intel-Pentium%20G4560.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i3/Intel-Core%20i3%20i3-7300.html

Tak na szybko AVX, AVX2, BMI / BMI1 + BMI2, F16C, FMA3, VT-x i VT-d

Błędnie piszesz o braku VT-x. To podstawowa wirtualizacja która jest wszędzie.

 

Bez sensu też porównujesz g4560 do... i3-7300. Dlaczego akurat 7300? Ile osób brało do komputera odpowiadający mu i3-6300 zamiast i3-6100? Śladowe ilości. A właśnie podstawowe, najtańsze i3 ma dokładnie tyle samo L3 co nowy pentak. Stąd - różnią się tylko zegarami i instrukcjami.

 

 

Fun fact na temat kebabów celeron/pentium/i3 - wywalono z nich wsparcie pamięci ECC. Wszystkie haswelle i skylake wspierały ECC (w połączeniu z "serwerowym chipsetem" oczywiście). Teraz tylko i3-7101E i i3-7101TE dysponują tym bajerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędnie piszesz o braku VT-x. To podstawowa wirtualizacja która jest wszędzie.

 

Bez sensu też porównujesz g4560 do... i3-7300. Dlaczego akurat 7300? Ile osób brało do komputera odpowiadający mu i3-6300 zamiast i3-6100? Śladowe ilości. A właśnie podstawowe, najtańsze i3 ma dokładnie tyle samo L3 co nowy pentak. Stąd - różnią się tylko zegarami i instrukcjami.

 

 

Fun fact na temat kebabów celeron/pentium/i3 - wywalono z nich wsparcie pamięci ECC. Wszystkie haswelle i skylake wspierały ECC (w połączeniu z "serwerowym chipsetem" oczywiście). Teraz tylko i3-7101E i i3-7101TE dysponują tym bajerem.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i3/Intel-Core%20i3%20i3-7100.html masz 7100, a dlaczego do tego bo ta sama rodzina, tak jak skylake se swoimi pentiumami 2r/2w choc fakt zmiana wydajności jest kosmetyczna. Natomiast wybór był przypadkowy kiedyś wcześniej nie widziało mi i3 7100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś się nie przeliczył, mimo wszystko, w grach, które potrzebują tych 4 rdzeni...bo 2z HT, w tym procku, to jedynie lep. Zresztą, wiem jak moje I3 chodzą...mające HT, więc bez przesady.

To już i3 Sandy Bridge lepiej wypadało od Phenoma II X4, a co dopiero kilka generacji w przód (+ wyższe taktowanie). Ten Pentium 2R/4W będzie znacznie wydajniejszy od leciwego Phenoma 955.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zaistnienie tych Pentiumów to sygnał nadchodzących obniżek cen i5 oraz i7, a także zniknięcia z rynku i3 w obecnej odsłonie oprócz być może egzemplarza "z K". No bo jaki znak należałoby zastać na niebie, aby kupić teraz i3?

 

Czyli oby od kolejnej generacji, ta resegmentacja wyglądała następująco:

najniżej: jeden Celeron/Pentium w starym wydaniu,

wyżej: 4 rdzenie bez HT

wyżej: 6 rdzeni bez HT lub 4 rdzenie z HT (pewnie wydajność tego byłaby bardzo podobna)

najwyżej: 6 rdzeni z HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już i3 Sandy Bridge lepiej wypadało od Phenoma II X4, a co dopiero kilka generacji w przód (+ wyższe taktowanie). Ten Pentium 2R/4W będzie znacznie wydajniejszy od leciwego Phenoma 955.

Nie przeczę, że MOGŁY, ale dla mnie wyznacznikiem nie będą słupki z wpisem FPS'ów, a odczucie płynności. Co mi np. ze 100FPSow, gdy framedropy bedą często leciec np. w okolice 20, a występować będą co chwilę? Mam u siebie m. in. I3 i wiem...jak na tym mi się gra, jak gra na I5K, a jak grało na I7K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adashi, ale przecież to wszystko jest wypozycjonowane:

 

Pentium (2R/4W, bez zaawansowanych instrukcji):

G4560 (3,5 GHz, 3MB L3) + HD 610 = $64

G4600 (3,6 GHz, 3MB L3) + HD 630 = $75 - $82

G4620 (3,7 GHz, 3MB L3) + HD 630 = $86 - $93

 

i3 (2R/4W, z kompletem instrukcji):

7100 (3,9 GHz, 3MB L3) + HD 630 = $117

7300 (4,0 GHz, 4MB L3) + HD 630 = $138 - $147

7320 (4,1 GHz, 4MB L3) + HD 630 = $149 - $157

7350K (4,2 GHz, 4MB L3) + HD 630 = $168 - $179

 

i5 od 182$ w górę.

 

Wiadomo, że niektóre modele są bardziej opłacalne, inne mniej (jak i3 w werji K, tylko dla entuzjastów OC). Pentium G4560 to prawdziwy entry killer, ale ma też choćby najsłabsza integrę i najniższe taktowanie (+ brak pewnych instrukcji względem i3). Zauważmy, że przeskok z G46x do i3-7100 już nie jest tak ogromny (podobny jak między i3 71xx, a 73xx).

 

Nie przeczę, że MOGŁY, ale dla mnie wyznacznikiem nie będą słupki z wpisem FPS'ów, a odczucie płynności. Co mi np. ze 100FPSow, gdy framedropy bedą często leciec np. w okolice 20, a występować będą co chwilę? Mam u siebie m. in. I3 i wiem...jak na tym mi się gra, jak gra na I5K, a jak grało na I7K.

Do i5 nawet nie porównuję, jeśli ktoś chce zmieniać np. i5 SB na tego Pentiuma to radzę się dobrze zastanowić, jednak 4 pełne rdzenie robią swoje (te bajki o tym, że G4560 jest tak samo szybki jak i5 starszej generacji, można między bajki włożyć) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balcp

po czym w znanym sklepie widzimy taką sytuacje

i5 6400 850zł

i6 6402p 900zł

i7 7400 900zł

i3 7320 940zł

i5 6500 975zł

i5 7500 1000zł

i3 7350k 1010zł chociaż parę dni temu był tańszy

jak dla mnie coś tutaj z pozycjonowaniem nie wyszło, dla pteniumów jest OK, ale wyżej....

 

Nawet uwzględniając inne kraje średnio to wygląda i3 7350k

https://cenowarka.pl/eu/intel-core-i3-7350k-bx80677i37350k-a1557508.html?t=alle&plz=&va=b&vl=de&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&v=e&togglecountry=set#filterform

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten procesor dało się podkręcic jak np. 7350K do 4.5-5ghz to byłby kiler a tak to może być co najwyżej killer i3 ,taki i5 2500k po OC i tak będzie dużo lepszy.

Niestety na to się nie zanosi bo nawet płyty główne z zewnętrznym generatorem BLCK nie pozwalają na OC "kebabów" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę powstrzymać, żeby nie spróbować tego G4560. To co mnie boli przy G4400 wobec poprzedniego 6600K, to fakt, że jak uruchomię dwie maszyny wirtualne jest padaka, a jak uruchomię jedną jest słabo. No i w W3 sensownie nie zagram (bo np. w Skyrim to pełen komforcik).

 

Jeżeli HT rozwiąże mi w dużej mierze te dwa problemy, to nie jest niemożliwe, że zostanę na dłużej (kilka miesięcy) na tym G4560. W każdym razie aż trafię na coś, co bez 4 fizycznych rdzeni sensownie mi się nie uruchomi lub faktycznie zabraknie mi AVX. Gdyby nie te Pentiumy, to standardowym moim zakupem byłoby 7600K, i3 nie brałem nigdy pod uwagę, bo zbyt mały zysk na cenie, ale teraz z tym Pentiumem i 4-krotnie niższą ceną, to już biorę.

 

No nie wiem, o ile jest to normalny rynek i5 powinny potanieć w najbliższych tygodniach/miesiącach, jak Intelowi będzie znana wstępnie struktura sprzedaży..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...