Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shymzzz

Pomoc w wyborze 640lte,650lte,930

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stoję przed wyborem tel i mam wybrane 3 modele. Zaznaczę ze będzie to mój 1.wszy tel z windows. (10)

Zależy mi dużej płynności systemu oraz przyzwoitym aparacie.

Używany głównie do dzwonienia oraz internetu. Z dodatkowych aplikacji to tylko: whatsapp, yanosik.

 

 

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz chcial to moge Ci foto porównanie zrobic 640 i 650 bo mam obie w domu.

 

z wykonania bardziej widzi mi sie 650 / aluminiowa ramka (to co lubie) i cena z xkoma tez ok.

 

Fotosy 650

 

osobiscie spotałem sie z kilkoma opiniami ze 640 chodzi lepiej na 8 z tym ze uzywa moja mama i nie widziałem sensu przechodzenia na 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poproszę o porównanie.

 

Zależy mi na win10 i w sumie 650 bardziej przypadła mi do gustu tylko martwi mnie ten SD212..

 

Czy na tych podzespołach tel z W10 radzi sobie dobrze? Jak do tego wszystkiego ma się już leciwa 930?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 650 i nie mogłem znieść... Po mojej 735 ta 650 wydawała się strasznie wolna. Inna sprawa, że system od tamtego czasu się zmienił trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz L640 powiem Ci szczerze telefon jest bardzo fajny działa bardzo płynnie ,nie ma zwiech ,ale to wszystko na wp 8.1 .Tydzień temu skusiłem się na aktualizacje do WP10 i powiem CI ze tragedia to mało powiedziane ten system nie powinien wychodzić w takim stanie do użytkowników masa błędów co mnie najbardziej irytuje na wp10 względem 8.1 :

 

-czas pracy na bateri na jednym ładowaniu na 8.1 spokojnie 40h tel wytrzymywał przy przeglądanie www miałem zużycie godzinne na poziomi 8% na WP10 ta sama czynność zużywa 18-20% energii!!! dane z apki .Telefon trzyma max 26-28h ,jak posiedzę na www 4-5h to max 21H na wp10

 

- Irytujący fakt ze wychodząc z przeglądarki,apki ,kart tel strzałka na wp 8.1 ww rzeczy były zamykane na wp10 wszystko działa w tle

 

- Dźwięki dzwonka/budzika są sporo cichsze niż na 8.1 w dodatku budzik po drzemce trzeszczy /szumi jakość fatalna

 

- Sklep/market totalnie przebudowany ciężko coś znaleźć po wpisaniu w wyszukiwarkę znajduje jakieś chińskie apki z krzaczkami .

- Słownik T9 dalej nie działa w pełni poprawnie po mimo naprawy w jednej z ost. aktualizacji

 

- brak wsparcia dla masy appek

-przeglądarka edge działa jak chce

 

- irytujący problem z uruchomieniem apek ,klikasz na apke która się uruchamia i wywala cię do pulpitu i tak z 2-3 zanim zaskoczy .

 

 

Jeszcze kilka spraw by się znalazło ale wymieniłem to co najbardziej mnie irytuje . Na chwilę obecną tel dla mnie jest nieużyteczny na wp10 na dniach pewnie będę robił downgrada systemu , jestem tak zawiedziony wp10 i poirytowany że rozglądam się również za czymś na andku :P . Nie wiadomo co z tym wp10 będzie bo MS niby coś tam chce rozwijać ,naprawiać ale konkretów brak a irytacja ludzi narasta .

Także lumia jak najbardziej ale na wp8.1 to bardzo dobry tel do codziennego użytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Miałem identyczne odczucia po aktaluzacji 640tki do 10tki.. totalne nieporozumienie.. Z fajnego telefonu którego używanie to przyjemność, zyskało się telefon na którym nie można polegać i którego ma się ochotę wrzucić do morza albo cisnąć nim o ścianę.

 

Co z tego że owszem ma też swoje plusy i przydane funkcje jak nie działają one jak trzeba albo wcale.

 

Obecnie korzystam około 3 miesiące z telefonu na androidzie 6 i jest to moja w zasadzie pierwsza styczność z systemem. Oba obozy, to jest te zachwalające androida jak i po nim jadące są w błędzie i jak zwykle prawda leży po środku.

Do Windowsa raczej nie wrócę nawet jakby system był sprawny przez np głupie ograniczenia, typu z GPSu może korzystać jedna aplikacja. No i mimo wszystko brakuje aplikacji. Ilość razy kiedyś na coś trafiłem i mogłem obejść się smakiem bo na wp nie ma takiej aplikacji to nawet nie zliczę.

Ale też brakuje mi pewnych rzeczy z windowsa, których brak na androidzie irytuje.

No i też wiem, że dużo zależy od samego producenta telefonu. Np wiem aby nie kupować telefonu z fizycznym przyciskiem home, bo telefon się odblokowuje w kieszeni i się coś na nim robi od nogi przez spodnie. Można temu zapobiec wybierając opcje blokady po naciśnieciu przycisku power, ale wtedy trzeba za każdym razem wpisywać kod, którego wpisywanie to istna katorga w porównaniu do windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana.......

 

Za dużo się naczytałem opinii odnośnie "kulawego" Win10, a że andka już nie chce (póki co) więc wybrałem IOS.

 

Dziękuje za pomoc i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...