Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Polak149

VGA na Display Port

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ostatnio stanąłem przed koniecznością podłączenia mojego monitora z wejściem VGA do karty graficznej z wyjściem DisplayPort. Po krótkim researchu zauważyłem, że rozwiązań jest kilka. Znalazłem na przykład na Allegro kabel za 30 zł, który oferował przejście bezpośrednie z VGA do DP, ale widziałem też kosmicznie drogie adaptery (około 120 zł). Czym te rozwiązania się różnią. Domyślam się, że w grę może wchodzić jakość, ale czy różnica warta jest aż prawie 100 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że ten kabel za 30 zł to jest taki bardziej "mini kabelek". Tobie powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry motyw, sprawdziłem długość. Ma 2 metry, więc mini na szczęście nie jest. Ale pewnie, żeby zobaczyć właśnie różnicę używając dobrego kabla, musiałbym mieć i dobry monitor i dobre oko :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepszy adapter tym mniejsze opóźnienia i straty na obrazie, takie zabawki po 30 zł to chłam najniższego sortu, jednak jak spojrzysz na ceny czegoś porządnego to nagle zapala się żarówka że lepiej kupić nowy monitor z cyfrowymi złączami.

 

Taka zabawka za 30 zł na drugi monitor czy na chwilę się nada bez problemu.

 

Podejrzewam że ten kabel za 30 zł to jest taki bardziej "mini kabelek". Tobie powinien wystarczyć.

 

Żaden kabelek żeby z DP przesłać sygnał na VGA, potrzeba fizycznego układu konwertującego typu DAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...