Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raven325

Wybór między 3 monitorami 144 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku 3 monitory 144 Hz głównie CS:GO, sporadycznie do oglądania filmów i przeglądania internetu.

Proszę o poradę który wybrać i dlaczego.

 

AOC G2460FQ 144Hz Gaming: https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460fq-144hz-gaming-650859

Monitor LG 24GM77-B: https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/

BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport: https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2411-e-sport-974362/

 

W wyborze sugerować się tym który posiada Display Port a który tylko DVI?

Czy pod FullHD i 144Hz jest obojętne które z tych wejść ma monitor do obsługi 144Hz? Czy Display Port jest lepsze, może trwalsze?

Pytam ponieważ za 2 lata zmieniam kartę i nie chce żeby się okazało że DVI już nie będzie montowane albo że jest gorsze od Display Port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez DP bym obecnie nie brał monitora , do LG mam średnie zaufanie ostatnio jak mi padł monitoro-TV zaraz po 3 latach , a obecny monitor ma na ciemnym ekranie nierównomierne podświetlenie.

 

Ja bym brał AOC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki zdecydowanie LG - spore możliwości konfiguracji, niezła jakość obrazu w porównaniu do innych monitorów gamingowych z matrycą TN w podobnym przedziale cenowym, do tego jest do kupienia za niską kwotę. Co do modelu AOC, to jego jedyną zaletą jest najniższa cena wśród monitorów 144 Hz (choć osobiście nigdy nie kupiłbym urządzenia w tej cenie bez możliwości regulacji wysokości, bo to kpina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BenQ jak oceniasz? Boli ten brak Display Port ale wiem że to sporządzony produkt, aoc wypiłem sobie z głowy po poszerzaniu na różnych forach, na lg też niektórzy narzekali, za to na BenQ nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL2411Z jest mocno przereklamowany. Jak na tę cenę jest to dość kiepski monitor, chyba że grasz tylko w jakiś jeden konkretny tytuł turniejowy (np. CS:GO, wielu pro gamerów używa właśnie tego czy pokrewnego modelu od BenQ, jednak to trochę inna sytuacja z racji tego, że to ich zawód i dostają taki sprzęt za darmo od sponsorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq xl2411z to najstarsza i najgorsza konstrukcja wśród monitorów 144hz. Bardzo słabe kolory, nawet jak na TN, słaba jakość wykonania, stara elektronika - często pada. Brak DP wielka wada. Bierz LG, bo w tej cenie jest to jeden z lepszych. A uwierz mi, że wiem co piszę, bo niektórzy znają moje przygody z monitorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie!

Czyli ten BenQ XL2411Z to jest to samo co BenQ ZOWIE XL2411?

 

A ten AOC to w ogóle jakieś cuda się dzieją, podałem kilka postów wyżej link do tematu.

 

Jest też iiyama ale różne opinie są:

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gb2488hsu-636024/

 

A co do LG to z innego forum koleś napisał że on ma 120 Hz, to prawda?

 

Cytat:

Heh, Tego LG odradzam głownie ze względu na wewnętrzny zasilacz który jakoś dziwnie działa bo monitor strzela jakby coś się w nim rozpadało ;D jak się go wylaczy to nawet 2 godziny potrafi wydawac odgłosy :P po zatym ciekawostka ze on nie ma 144hz tylko 120 z mozliwościa turbo do 240 które oczywiście w zasadzie chyba nic nie daje działa jak bezsensowny dopalacz. Kup lepiej tego AOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być opinia o jakimś innym LG. Mam tego z pierwszego postu od paru dni. Ma 144Hz i nie ma zewnętrznego zasilacza.

Nie mam porównania z innymi monitorami 144Hz, ale ja jestem zadowolony z tego LG. Kolory wcale nie są wyblakłe, kąty widzenia też nie są takie złe, zmieniają się barwy kolorów, ale nie ma tragedii. Wadą jest widoczne nierówne podświetlenie, ale widać to tylko na całym czarnym obrazie, więc rzadko kiedy dochodzi do takich sytuacji, żeby to przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odniesiesz się do tego że on ma 120 a nie 144 Hz?

 

I czy podpiety masz przez DVI czy DP?

 

To nierownomierne podświetlenie to mój aktualny monitor Samsung też m, ale tylko na czarnym to widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma pełne 144hz, a dla turbo jest dostępne 120hz i wtedy amsz tak jak by 240, ale to tylko załącza się stroboskopowe podświetlanie chyba - mniejszy ghosting jest. A zasilacz jest wewnętrzny i typ może trafił felerną sztukę. Ogólnie to LG/AOC/iiyama/benq mają dokładnie tę samą matrycę, tylko inną elektronikę, ale i tak z nich najlepiej LG wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do LG to z innego forum koleś napisał że on ma 120 Hz, to prawda?

 

Cytat:

Heh, Tego LG odradzam głownie ze względu na wewnętrzny zasilacz który jakoś dziwnie działa bo monitor strzela jakby coś się w nim rozpadało ;D jak się go wylaczy to nawet 2 godziny potrafi wydawac odgłosy :P po zatym ciekawostka ze on nie ma 144hz tylko 120 z mozliwościa turbo do 240 które oczywiście w zasadzie chyba nic nie daje działa jak bezsensowny dopalacz. Kup lepiej tego AOC.

 

Przecież to jest opinia człowieka, który nie jest zorientowany w temacie (na dodatek, poza posiadaniem intelektu ameby, jest analfabetą).

Tryb Motion240 jest opcjonalny - to tzw. blur reductor (wiele monitorów ma podobne funkcje, jak Ultra Low Motion Blur w modelach wykorzystujących patent Nvidii, czyli G-Sync, czy Benq Blur Reductor u BenQ - funkcje te na ogół działają przy nieco mniejszym odświeżaniu ekranu, 100-120 Hz). W przypadku LG raczej nie polecam włączania tej opcji, bo automatycznie wyklucza to używane DAS, które gwarantuje mniejszy input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo automatycznie wyklucza to używane DAS, które gwarantuje mniejszy input lag.

Tutaj Cię zaskoczę da się włączyć DAS + motion 240, ale w odpowiedniej kolejności jakieś funkcje musisz włączać. Na jakimś forum to czytałem, jak znajdę to mogę podesłać linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z automatycznym ustawieniem jasności? Bo słyszałem że nie da się tego wyłączyć i na stałe ustawić jasności np na 0, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Cię zaskoczę da się włączyć DAS + motion 240, ale w odpowiedniej kolejności jakieś funkcje musisz włączać. Na jakimś forum to czytałem, jak znajdę to mogę podesłać linka.

 

Wątpię, żeby to działało, ale jak coś znajdziesz, możesz podesłać. ;)

 

A jak to jest z automatycznym ustawieniem jasności? Bo słyszałem że nie da się tego wyłączyć i na stałe ustawić jasności np na 0, to prawda?

Czytaj więcej bzdur na forach internetowych, to na pewno szybko dokonasz zakupu jakiegokolwiek monitora. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno, kabla DP do niego nie ma, więc lepiej zainwestować 25 zł na jakiś niedrogi 1.8 metra czy podłączyć przez DVI? Wydaje mi się że DP jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno, kabla DP do niego nie ma, więc lepiej zainwestować 25 zł na jakiś niedrogi 1.8 metra czy podłączyć przez DVI? Wydaje mi się że DP jest lepsze.

 

W czym DP jest lepsze od DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze, mniej podatne na uszkodzenia moim zdaniem, ma większe możliwości na przyszłość a to dla mnie ważne gdy za 2 lata zmienię kartę graficzną, coraz mniej modeli kart jest z DVI.

 

Jaki kabel DP polecacie o długości 1.5-1.8m polecacie kupić, żeby nie był też bardzo drogi a dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze, mniej podatne na uszkodzenia moim zdaniem, ma większe możliwości na przyszłość a to dla mnie ważne gdy za 2 lata zmienię kartę graficzną, coraz mniej modeli kart jest z DVI.

 

 

Wymień proszę kilka modeli konsumenckich kart graficznych (poza np. referencyjnym RX 470/480), które nie mają złącza DVI. Co do rzekomej trwałości, to ktoś, kto jest "zdolny", będzie miał dokładnie taką samą szansę na uszkodzenie złącza/kabla DVI, jak i DP. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w większości swoich wypowiedzi używasz trybu przypuszczającego i wyrażeń typu: "wydaje mi się", "moim zdaniem" - nie ma to żadnego przełożenia na stan faktyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja komputer często przenoszę bo studiuję, a wtyczka DVI ma dużo "pinów" czy jak to się tam nazywa które są podatne na uszkodzenia.

Aktualnie każda karta ma DVI ale co będzie za 2-3 lata nie wiadomo bo coraz więcej złącz DP się pojawia a DVI coraz mniej, to co mi szkodzi kupić monitor z wejściem DP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja komputer często przenoszę bo studiuję, a wtyczka DVI ma dużo "pinów" czy jak to się tam nazywa które są podatne na uszkodzenia.

 

 

Coś nie jest podatne na uszkodzenia? Jak masz uszkodzić dvi z zaślepką to tak samo możesz uszkodzić każdy inny wtyk... Każda karta ma zaślepki na każde złącze.

 

Jeśli jednak będzie podłączone, ktoś przejdzie i zahaczy butem to wyrwie pół komputera albo rozerwie przewód tak samo jak z każdym innym przewodem. Możesz pozbyć się myszki, klawiatury czy nawet całego monitora...

 

 

 

Może jednak kup laptopa? Mniejsze ryzyko awarii, wszak podatność na ciągnięcie przewodów jest praktycznie zerowe a przewód zasilający wypadnie jak ktoś zahaczy. Za 5k kupisz dobrego laptopa do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer już, w sumie to masz rację ale nie wiem dlaczego tego dvi tak bronisz, jest starsze i ma gorsze możliwości niż dp, no ale moim wypadku to nie ma znaczenia bo dvi też się nadaje dobrze do full HD 144 Hz. Znaczenie ma jednak to że za kilka lat nadal będą karty z DP a DVI może już nie być.

 

A co do tego lg to zamówiłem go w xkom na próbę, jak się sprawdzi to zostawię a jak nie to oddam.

Kabel DVI który jest w zestawie z monitorem to dual link który obsłuży 144 Hz?

I podpina się go pod dvi i czy dvi d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie masz kabel dvi-dl, który obsługuje 144hz i podpinasz go pod dvi-dl, innego ten monitor nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest starsze i ma gorsze możliwości niż dp

 

Gorsze możliwości? Rozwiń proszę tą myśl: czy to oznacza, że DP zaoferuje lepszą jakość obrazu, niż DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...