Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jokerw124

Jaka karta do g4400?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zakupie karty graficznej do procesora g4400, płyta h110m pro-vd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz budżet 1000 zł to kup tak jak kolega wyżej, sprzedaj proca i dokup za resztę i3 Albo najnowszego pentiuma G4560 za około 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca mam z morelów, mogę go zwrócić w ramach 14 dni?

tak myśłałem właśnie żeby kupić tego g4560.

Mam teraz 4 gb ramu, też wymienię na 8 gb, dokupię kartę, później monitor a na samym końcu ssd i procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to zwróć. 4560 ma 4 wątki, to praktycznie to samo, co i3, a prawie 2 razy taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zakup rxa 470, zakup g4560

i jestes ponad budzet

 

ale sprzedajesz g4400 i wracasz do budzetu 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to zwróć. 4560 ma 4 wątki, to praktycznie to samo, co i3, a prawie 2 razy taniej.

nie ma praktycznie tego samego, bo wycięto w nim sporo instrukcji. Jedyne co można powiedzieć na pewno że nowy pentium będzie trochę szybszy i mniej problematyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję wybrać tego radeona, jest kilkanaście sztuk, wszystkie są takie same czy są lepsi i gorsi producenci. O co w tym chodzi? Nie lepiej gtx 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, zanim odeślesz procka nie zapomnij bios na płycie zaktualizować, co by g4560 ruszył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca mam z morelów, mogę go zwrócić w ramach 14 dni?

tak myśłałem właśnie żeby kupić tego g4560.

Mam teraz 4 gb ramu, też wymienię na 8 gb, dokupię kartę, później monitor a na samym końcu ssd i procek.

G4400 oddaj, nie nadaje się za bardzo do gier, weź G4560 i do tego GTX 1050Ti.

Pentium jest moim zdaniem za słaby dla RXa 470, ale zrobisz jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4400 i ram 4gb już lecą na zwrot, kupiłem g4560 + 8 GB ramu i radka rx470. W przyszłości wymienię procesor z g4560 na i5-6500. Zobaczymy czy to będzie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium jest moim zdaniem za słaby dla RXa 470, ale zrobisz jak chcesz.

Jest słaby, ale z RX 470 i tak będzie wyraźnie lepiej niż z 1050 Ti.

 

G4400 i ram 4gb już lecą na zwrot, kupiłem g4560 + 8 GB ramu i radka rx470. W przyszłości wymienię procesor z g4560 na i5-6500. Zobaczymy czy to będzie dobry wybór.

:thumbup: Zdecydowanie lepszy niż 1050 TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, na początku chciałem złożyć tani komputer do gier ale tak się po prostu nie da.

Na strychu znalazłem obudowę od Vobisa, klawiaturę i mysz. Dysk 1TB został po sprzedaży PS3. Wyrzuciłem bebechy i zakupiłem:

Płyta główna MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX - 239 zł

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus (VL1-500) - 175 zł

Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ (BX80677G4560) = 269zł

GoodRam 8GB 2133MHz CL15 (GR2133D464L15/8G) = 239zł

Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX (GV-RX470G1 GAMING-4GD) - 935 zł

Monitor BenQ GL2250HM + dodatkowe 2 lata gwarancji - 512 zł

Razem prawie 2400. W przyszłości zmiana procesora na i5-6500 i dysk SSD.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma praktycznie tego samego, bo wycięto w nim sporo instrukcji. Jedyne co można powiedzieć na pewno że nowy pentium będzie trochę szybszy i mniej problematyczny.

 

Póki co nie ma to żadnego wpływu na wydajność. Testy pokazują, że wydajność zegar w zegar jest identyczna jak i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że zakupiona płyta może wymagać update biosu i ujrzysz czarny ekran( a może już zaktualizwałeś na g4400?). Zwrot proca i zakup g4560 +rx470 to dobry ruch, będzie zdecydowanie wydajniej niż początkowo planowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie ma to żadnego wpływu na wydajność. Testy pokazują, że wydajność zegar w zegar jest identyczna jak i3.

tego to aż tak pewny bym nie był, a możesz pokazać testy w których to stwierdzono? Osobiście widziałem tylko jeden testy które były żałośnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że porównano i7 sky oraz kaby zegar w zegar. "Nowe" procesory poza usprawnieniami w dekoderach w integrze i lepszym OC nic nie wniosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...