Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamiakadam01

H110 jaka jakość audio?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad takimi płytami:

MSI H110M PRO-D

GA-H110M-S2H

 

Obawiam się mocno o jakość audio. Mam audigy SE i wiele płyt głównych które miałem w życiu miało takie układy audio że PCI na płycie zarezerwowane dla audigy to był wymóg nr.1. Problem polega na tym że najtańsza płyta która ma PCI i która ma wymagane przezemnie HDMI+DVI + minimum 6 USB to MSI H110 PC MATE za 330PLN. Każda z w/w ma jakieś zalety (cena! ;) ) ale obawiam się ich ze względu na kodek audio. Macie takie płyty? jak jest z jakością audio? Bardzo się obawiam że wyjdzie na to że będę musiał dokupić audigy na pci-e (120PLN) i wyjdę na tym jak zabłocki na mydle, razem wyjdzie co H110 PC MATE (330PLN)........... a płyta sama w sobie dużo lepsza. Jakość audio z audigy biła do tej pory wszystkie kodeki integrowane, ten aksamitny miekki bas i czysty sopran niszczy :/

 

Płyta ma być pod G4560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad takimi płytami:

MSI H110M PRO-D

GA-H110M-S2H

 

Obawiam się mocno o jakość audio. Mam audigy SE i wiele płyt głównych które miałem w życiu miało takie układy audio że PCI na płycie zarezerwowane dla audigy to był wymóg nr.1. Problem polega na tym że najtańsza płyta która ma PCI i która ma wymagane przezemnie HDMI+DVI + minimum 6 USB to MSI H110 PC MATE za 330PLN. Każda z w/w ma jakieś zalety (cena! ;) ) ale obawiam się ich ze względu na kodek audio. Macie takie płyty? jak jest z jakością audio? Bardzo się obawiam że wyjdzie na to że będę musiał dokupić audigy na pci-e (120PLN) i wyjdę na tym jak zabłocki na mydle, razem wyjdzie co H110 PC MATE (330PLN)........... a płyta sama w sobie dużo lepsza.

 

Płyta ma być pod G4560

 

Szukaj najtańszej płyty z AL1150 i olej PCI i Audigy bo sporo z tym problemów już się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam W7 i nie mam problemów z audigy se ;)

 

Chodzi raczej o PCI. Teraz to jest robione dodatkowo a nie natywnie przez chipset i różne jaja się dzieją na różnych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o PCI. Teraz to jest robione dodatkowo a nie natywnie przez chipset i różne jaja się dzieją na różnych płytach.

Możesz podać jakieś szczegółowe informacje. Mam dwie karty dźwiękowe na PCI. Chciałem zmienić sprzęt na s.1151.Czy tak jest tylko dla H110 czy dla innych pod 1151 też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kartę dźwiękową na PCI-E. Najwyższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wzmacniacz słuchawkowy.

 

Jak do pierdziawek komputerowych to czy kodek na mobo czy karta i tak jeden pies bo kolumny sprowadzą wszystko do swojego poziomu.

 

 

Mam logi x530, przez lata miałem sb x-fi gamer, od kilku lat najpierw alc 1150, teraz jakiś 892 i jeden pies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie całą muzykę we FLAC, słucham aktualnie na Denon D-F109C. Ostatnie pierdziawki jakie miałem to było SOLO7C kupione w 2008r za 315zł - miniwieże do 1k pln zostawia w tyle. Znacie jakąś tanią płytę z bitperfect po spdif dla s1151?

 

Przejrzałem dokumentację intel'owską. Dla B150,Z170,H170,Z270 też nie ma wsparcia PCI. Na jakich mostkach dla intela się skończyło oficjalnie? Orientuje się ktoś?

 

 

edit.

Wszystko co wyszło po s1156 to będzie rzeźba w temacie PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...