Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ejdzej123

USB 3.0 nie czyta pendrive 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 tygodni mam nową płytę główną (ogólnie nowy pc).

Dziś chciałem wgrać coś na Pendrive 3.0 ale wyskakuje komunikat: "Jedno z urządzeń USB podłączonych do komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać" w dymku.

Gdy podłączam Pendrive do USB 2.0/1.0 to wszystko działa OK ale wyskakuje dymek ze urządzenia działa ale wolno i powinienem go podłączyć do szybszego USB.

 

Dodam że Pendrive działał bez problemów na starej płycie głównej która też miała USB 3.0

Porty działają dobrze jako USB ponieważ mam klawiaturę i mysz do nich podłączone.

 

Próbowałem instalować sterowniki: Sterownik kontrolera hosta INTEL USB 3.0 eXtensible. Chyba z tej strony. Nie pomogło.

Zmieniałem ustawienia w BIOS na temat USB LEGACY z AUTO na ENABLED i DISABLED. Nie pomogło.

Wyłączałem opcje wyłączenia nieużywanych urządzeń USB aby zaoszczędzać energię. Nie pomogło.

 

Płyta główna to Gigabyte GA-B150M-D3H.

System WINDOWS 7 x64. Taki sam jak na poprzedniej płycie.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpinałeś bezpośrednio z tyłu do portów 3.0 ?

Bo coś mi się zdaje , że kabelek w obudowie robi cyrki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na front usb, to pewnie albo źle podłączyłeś na mobo, albo brak odpowiednich sterów, albo brak włączonej obsługi w BIOS / UEFI, albo uwalone gniazdo USB, etc

 

stery instalujemy albo ze strony producenta sprzętu, albo ze strony producenta chipsetu, który zarządza sprzętem choć tu chyba wybrałeś gigasa, tylko nie wiem czy ok wersję. właśnie, rev. płyty się zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wpinałem Pendrive bezpośrednio z tyłu do niebieskich gniazd 3.0.

Gniazda nie są uwalone bo działają. Płyta jest nowa.

Mam ich 4 i odczytują one wszystkie urządzenia poza Pendrive 3.0 (myszka, klawiatura, stary pendrive 2.0 działa poprawnie)

Sterowniki pobrałem ze strony Gigabyte.

Pendrive 3.0 działa w gniazdach USB 2.0

 

Nie wiem co miałbym zmienić w BIOS/UEFI. Wydaje mi się że testowałem wszystkie opcje

 

Tak to wygląda.

zVpEf0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...