Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stil1322

RG1 RG2 Zalman Z1 // WINDOW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

będę kupował komputer który będzie składał się z:

 

i5 6402p

crucial 8gb 2133

msi rx480 8gb // palit 1060

antec 500

msi h110m

wd blue 1tb

 

Otóż szukam obudowy do tego zestawu, w miare tanią gdyż budżet napięty, w miare czytałem ale dalej nie potrafię sam wybrać.

RG2 bardziej mi się podoba od RG1, mogę też kupić wersję z okienkiem, w ktorej jak mi wiadomo jest o jeden więcej wentyl. Która jest w miare ok w tych cenach? I czy z okienkiem od spc czy nie :)

Czy do tego zestawu wystarczą wentyle te co są w budzie czy trzeba coś dokupić ?

 

Dziękuję panowie :) Ja zielony w tych sprawach.

 

PS. kartę graf. też możecie wskazać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RG1 jest spoko i taki sam RG2 tylko inny Front, Zalman Z1 nie bardzo chyba że Z3.Jest kilka opcji:

Deepcool Tesseract

COOLER MASTER N300

COOLER MASTER N200

Silentiumpc M10 zamiast Zalman Z1 - tylko że nie ma Window

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to wezmę RG2 z okienkiem.

1)A co myślicie w ogóle o zdjęciu blachy z jednej strony obudowy? Bo w sumie mi by to nie przeszkadzało, tylko nie wiem jak to wygląda z obiegiem, czy tak może być , czy jest to złe posunięcie :)

2)Wiatraków do takiego zestawu nie trzeba dokupować?

3)Z jakiej firmy wzięlibyście tego rx480 ? Zestaw wcześniej ułożył mi Pan pod nickiem bumcykcyk czy jakoś tak, zapodał radeona rx480 sapphire nitro+ 8gb, aczkolwiek pomyśłałem że dołożę stówkę więcej do 3 lat gwarancji, jak w przypadku msi.

Co myslicie? dziękuję jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RG2

Sklep standardowo sprzedaje RG2 z 1x12Fan albo 2x12Fan - a jak chcesz rozbudować to można dokupić albo zmienić na coś innego

Przodu - 2x12Fan [ale jest możliwość 3x12Fan jeśli nie będziesz skorzystał z napędu CD/DVD]

Na dole nad zasilaczem - 2x12Fan

Tyłu 1x12Fan

Można wpakować max 2x3.5 HDD i 4x2.5 HDD/SSHD/SSD [producent podaje 2x2.5 ale jest taka możliwość 4x2.5]

RX480 Sapphire Nitro to spoko tylko nie wiem który MSI Gaming czy Armor ??

Blacha jest średniej grubości, hartowana na zimno i matowa czarna - czyli średnia jakość

Fajna sprawa że możesz spokojnie ładnie poukładać i schować kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to otwierając jej bok rujnujesz obieg powietrza, który w środku wytwarzają wentylatory. Nie po to kupuje się obudowę i wsadza do niej wentylatory, żeby potem ją otwierać.

 

Co do wentylatorów, to 2 na froncie i jeden na tyle bez problemu do takiego zestawu wystarczą. Generalnie nawet 1 na froncie i 1 na tyle wystarczą. Jeśli kupujesz dopiero teraz, to lepiej wziąć procek Kaby Lake zamiast Skylake.

 

Co do karty to najlepszy RX 480 pod względem chłodzenia jest od MSI, trochę taniej XFX GTR - też bardzo dobre chłodzenie. Trzymaj się z dala od konstrukcji Gigabyte, bo jest głośna i gorąca. Nitro tez nie należy do najcichszych i najchłodniejszych, ale wypada lepiej niż złom od Gigabyte, który nie trzyma zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga tylko

RG2W ma w zestawie 3x120 - więc nie trzeba nic dokupywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to będę kupował to wszystko w sklepie esc.pl , tam nie ma tych kart od XFX. Chodzi mi o tą MSI GAMING, chyba warto dołożyć 100zł do roku więcej gwarancji? :P

Czyli RG2 w standardzie w zupełności wystarczy ? :P

A Panie zawisza, mógłbyś wskazać jakiś procesor w tym Kaby lake? Ogólnie podzespołami mało się interesowałem, co było w PC to było, gry działały to grałem :D

 

Dzięki panowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast tej i5 6402p lepszym wyborem byłby i5 7400 z kabylake? Już na inny mnie nie stać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i7 7400 będzie trochę szybszy, ponieważ ma wyższe taktowanie. Przed kupnem upewnij się, że płyta ma zaktualizowany bios do wersji obsługującej Kaby Lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przepraszam, ale dopytam. a co z Zalman z3+ ? Lepsza opcja co do Rg2w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...