Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laxoorek

Komputer do gier MMORPG/Online 2-3 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako że mój laptop nie daje sobie rady nawet w natywnej rozdzielczości z Black Desert myślę nad kupnem stacjonarki .Rzadko gram w gry offline , można policzyć na palcach jednej ręki , które ukończyłem w 100% jak MGS : Phantom Pain , czy Dragon Age 2. Prawdopodobnie potrzebuje mocnego procesora , a karta graficzna może byc slabsza , to chyba i tak najszybciej starzejacy sie element. Mmorpg mocno obciazaja jeden rdzen , ale nie jestem pewien . Myslalem po taniosci w takim razie zamowic Pentiuma od Kaby Lake , ale patrzac na benchmark jest niewiele mocniejszy od mojego i5-4200m , ktory jest padaką . Moim celem jest , aby przez najblizsze kilka lat dalo rade odpalic gry online , offline mnie nudza . Bede zadowolony jak za te pieniadze uda sie uzyskac high w 1920x1080 w BDO :P.

 

Ogolnie z tego co czytalem :

 

Wystarczy prawdopodobnie mi rx 470 , nie ma sensu pakowac sie w nic lepszego

Potrzebuje mocnego procesora , ale tu nie jestem pewien z ilu rdzeni korzystaja mmorpg i czy placic za i5 800 zl , czy taki pentium bedzie wciaz dawal rade

Dysk ssd ~ jezeli zmiesci sie w budzecie wystarczy mi okolo 250 gb zamiast hdd

 

 

Celem nie jest zbudowanie jak najmocniejszego potwora , tylko takiego ktory da rade przez najblizsze pare lat i bedzie dalo sie cos ulepszyc w razie "W".

 

Jezeli troche chaotycznie z gory przepraszam , jak ktos znajdzie czas , aby cos podpowiedziec bede bardzo wdzieczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX470 do black deserta byłby idealny - u mnie na gtx 970 nie ma nawet 1 fpsa różnicy między optimization mode, a very high. Zużycie GPU na poziomie 40-70% max ("świetna optymalizacja").

 

Wszystkie gry mmo cisną głównie po procesorze i to nad nim powinieneś się skupić - im lepszy cpu, tym większa płynność. Nie jest to prawda, że black desert i inne mmo używają tylko jednego rdzenia. W Heidel, na bossach i innych miejscach gdzie jest bardzo dużo graczy przy tym pentiumie nie będzie jakiejkolwiek płynności (dropy fps do ~5-10). W miejscach mniej procesorowych powinno być ok.

Natomiast, jeżeli chcesz zachować jakąś płynność w bardziej wymagających miejscach to potrzebujesz procesora na poziomie minimum i5 7500 - chociaż i na nim będą dropy poniżej 30 fps.

 

Co do SSD to ADATA SU800, tańszy w tej chwili i minimalnie większy od Iridiuma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zlozylem cos takiego i planuje kupic w niedlugim czasie , nie jest to przerost formy nad trescia / da sie gdzies uciac jakies koszta ? Dolar drogi to i wszystko drogie : /.

 

http://prnt.sc/dzlz7z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zlozylem cos takiego i planuje kupic w niedlugim czasie , nie jest to przerost formy nad trescia / da sie gdzies uciac jakies koszta ? Dolar drogi to i wszystko drogie : /.

 

http://prnt.sc/dzlz7z

dobry zestawik jak sam mowisz wszystko teraz drogie i zbytnio nie ma na czym ciac :-) jedynie mozna na grafice troche przyoszczedzic https://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-red-dragon-radeon-rx-470-4gb-gddr5-dl-dvi-d-hdmi-displayport-x3-axrx470-4gbd5-3dhdv2-oc-1087951/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczoraj napisał, że ten RX470 od Gigabyte'a dość mocno się grzeje. Jeśli tak rzeczywiście tak jest, to możesz pomyśleć o zmianie np. na MSI Mój link, albo o tym XFX XFX black.

 

Ale ja nie o tym. Spadki fps w MMO to standard i żaden sprzęt tego nie wyeliminuje (co najwyżej ograniczy). Też nie przepadam za grami off-line i też notuję spadki - w SWTOR chwilami do 40-45, nieco lepiej w WoWie (ok. 60). Huśtawkę mam też w World of Warships (do 50). A przecież trudno nazwać mój procesor czy grafę za słabymi do takich gier. Rozwiązaniem będzie dla Ciebie duet w postaci karty od "czerwonych" i monitora z Free-sync. Jeśli Free-sync działa tak jak G-Sync (a podobno tak jest, choć nie widziałem tej funkcjonalności w akcji na żywo), to spadki FPS będziesz widział tylko na liczniku FPSów, ale absolutnie ich w grze nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak najbardziej w porządku, jednak według testów faktycznie rx470 od gigabyta ma temperatury 80+, więc warto wziąć tak jak napisał NoSkill666 wersję od MSI. Szczególnie, że aktualna różnica w cenie na morelach to 25zł.

 

Co do cięcia to teoretycznie można wziąć zasilacz 500w czy poszukać ciut tańszych ramów z CL15, ale przytniesz na tym max. 50zł, więc moim zdaniem nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...