Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

laxoorek

Komputer do gier MMORPG/Online 2-3 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako że mój laptop nie daje sobie rady nawet w natywnej rozdzielczości z Black Desert myślę nad kupnem stacjonarki .Rzadko gram w gry offline , można policzyć na palcach jednej ręki , które ukończyłem w 100% jak MGS : Phantom Pain , czy Dragon Age 2. Prawdopodobnie potrzebuje mocnego procesora , a karta graficzna może byc slabsza , to chyba i tak najszybciej starzejacy sie element. Mmorpg mocno obciazaja jeden rdzen , ale nie jestem pewien . Myslalem po taniosci w takim razie zamowic Pentiuma od Kaby Lake , ale patrzac na benchmark jest niewiele mocniejszy od mojego i5-4200m , ktory jest padaką . Moim celem jest , aby przez najblizsze kilka lat dalo rade odpalic gry online , offline mnie nudza . Bede zadowolony jak za te pieniadze uda sie uzyskac high w 1920x1080 w BDO :P.

 

Ogolnie z tego co czytalem :

 

Wystarczy prawdopodobnie mi rx 470 , nie ma sensu pakowac sie w nic lepszego

Potrzebuje mocnego procesora , ale tu nie jestem pewien z ilu rdzeni korzystaja mmorpg i czy placic za i5 800 zl , czy taki pentium bedzie wciaz dawal rade

Dysk ssd ~ jezeli zmiesci sie w budzecie wystarczy mi okolo 250 gb zamiast hdd

 

 

Celem nie jest zbudowanie jak najmocniejszego potwora , tylko takiego ktory da rade przez najblizsze pare lat i bedzie dalo sie cos ulepszyc w razie "W".

 

Jezeli troche chaotycznie z gory przepraszam , jak ktos znajdzie czas , aby cos podpowiedziec bede bardzo wdzieczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX470 do black deserta byłby idealny - u mnie na gtx 970 nie ma nawet 1 fpsa różnicy między optimization mode, a very high. Zużycie GPU na poziomie 40-70% max ("świetna optymalizacja").

 

Wszystkie gry mmo cisną głównie po procesorze i to nad nim powinieneś się skupić - im lepszy cpu, tym większa płynność. Nie jest to prawda, że black desert i inne mmo używają tylko jednego rdzenia. W Heidel, na bossach i innych miejscach gdzie jest bardzo dużo graczy przy tym pentiumie nie będzie jakiejkolwiek płynności (dropy fps do ~5-10). W miejscach mniej procesorowych powinno być ok.

Natomiast, jeżeli chcesz zachować jakąś płynność w bardziej wymagających miejscach to potrzebujesz procesora na poziomie minimum i5 7500 - chociaż i na nim będą dropy poniżej 30 fps.

 

Co do SSD to ADATA SU800, tańszy w tej chwili i minimalnie większy od Iridiuma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zlozylem cos takiego i planuje kupic w niedlugim czasie , nie jest to przerost formy nad trescia / da sie gdzies uciac jakies koszta ? Dolar drogi to i wszystko drogie : /.

 

http://prnt.sc/dzlz7z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zlozylem cos takiego i planuje kupic w niedlugim czasie , nie jest to przerost formy nad trescia / da sie gdzies uciac jakies koszta ? Dolar drogi to i wszystko drogie : /.

 

http://prnt.sc/dzlz7z

dobry zestawik jak sam mowisz wszystko teraz drogie i zbytnio nie ma na czym ciac :-) jedynie mozna na grafice troche przyoszczedzic https://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-red-dragon-radeon-rx-470-4gb-gddr5-dl-dvi-d-hdmi-displayport-x3-axrx470-4gbd5-3dhdv2-oc-1087951/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczoraj napisał, że ten RX470 od Gigabyte'a dość mocno się grzeje. Jeśli tak rzeczywiście tak jest, to możesz pomyśleć o zmianie np. na MSI Mój link, albo o tym XFX XFX black.

 

Ale ja nie o tym. Spadki fps w MMO to standard i żaden sprzęt tego nie wyeliminuje (co najwyżej ograniczy). Też nie przepadam za grami off-line i też notuję spadki - w SWTOR chwilami do 40-45, nieco lepiej w WoWie (ok. 60). Huśtawkę mam też w World of Warships (do 50). A przecież trudno nazwać mój procesor czy grafę za słabymi do takich gier. Rozwiązaniem będzie dla Ciebie duet w postaci karty od "czerwonych" i monitora z Free-sync. Jeśli Free-sync działa tak jak G-Sync (a podobno tak jest, choć nie widziałem tej funkcjonalności w akcji na żywo), to spadki FPS będziesz widział tylko na liczniku FPSów, ale absolutnie ich w grze nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jak najbardziej w porządku, jednak według testów faktycznie rx470 od gigabyta ma temperatury 80+, więc warto wziąć tak jak napisał NoSkill666 wersję od MSI. Szczególnie, że aktualna różnica w cenie na morelach to 25zł.

 

Co do cięcia to teoretycznie można wziąć zasilacz 500w czy poszukać ciut tańszych ramów z CL15, ale przytniesz na tym max. 50zł, więc moim zdaniem nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...