Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

repcak11

Ktoś próbuję wykradać moje konta do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem staje się coraz poważniejszy. Otóż najpierw zaczęło się od tego, że ktoś próbował dobijać się na moje konto Origin od ponad roku i przychodził mi sms'em token który trzeba było wpisać do logowania ignoruję to do dzisiaj. Rozmawiałem nawet na infolinii z gościem od Origina i poustawiałem więcej zabezpieczeń. Ponadto dostawałem jeszcze jakąś akceptację o zmianę hasła w PlayStation Network(nigdy nie zakładałem tam konta) ale oznaczyłem to w gmailu aby automatycznie te wiadomości przechodziły do folderu spam. Jakiś miesiąc temu na maila dostałem wiadomość, że moje hasło w Social Club(GTA V) zostało zresetowane. Dokładnie oglądam zawsze maila i dopiero później stronę na którą przekierowuje w celu odzyskania konta... Wszystko się zgadzało konto szybko odzyskałem pomimo zmienionego regionu na Turcję. Po tej sytuacji zmieniłem również hasło do poczty i ustawiłem jak najwięcej zabezpieczeń na nią pomimo, że nie mam podejrzeń, aby ktoś kiedykolwiek włamał się do niej. Dzisiaj ktoś próbował zmienić mi hasło do steama, lecz tam nie udało się "mu" nic wskórać. Przed chwilą dostaje wiadomość od Origin, że moje hasło zostało zresetowane(dzisiaj dostałem 4 różne tokeny na sms w różnych językach)... Przeraziłem się już, ponieważ ktoś próbuje wykradać moje konta do gier, zostaje jeszcze Uplay i Battle.net które mam zainstalowane... Wszystkie konta mam na jednym mailu na żadnym na szczęście nie jest podpięta karta kredytowa, są różne loginy i hasła mogą być takie same a mogą się różnić.

Mam tak wiele pytań nie wiem co robić, czy próbować zdezynfekować kompa, czy może od razu formatować? A co z kontami zmieniać hasła? Miał ktoś podobną sytuację?

PS:Adwcleaner nic nie wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ekspertem nie jestem, ale jak dla mnie to bardziej wygląda jak by ktoś włamał się na twój komputer i zdalnie coś próbował zdziałać niż przypadkowe włamy na wszystkich twoich kontach do gier.

Co masz na myśli przez zdezynfekować kompa ? Masz program antwirusowy ? Skanowałeś ? Próbowałeś kilku po kolei ?

Format tak czy siak jest najczasochłonniejszym rozwiązaniem ale i najlepszym :thumbup: jak masz takie problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probówałem skanować różnymi programami ale nic z tego nic nie wykrywa, żadnych podejrzanych plików,programów na zewnętrznej warstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ciężko mi uwierzyć w taki nie fart że akurat wszystkie twoje konta są atakowane. Sam mam tylko Steam, ale nawet nie zakładałem jeszcze Steam Guard a też nic mi się nie dzieje z kontem.

Coś musi siedzieć w twoim komputerze.

Format da radę czy z wielkim bólem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy miales te problemy z kontami ktore posiadaly loginy radykalnie rozniace sie od innych - tymi, ktorych nikt nie mogl zgadnac a musialby miec do nich dostep bardziej bezposredni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś na allegro konto Steam albo konto Origin - takie przypadki zdarzają. Jeśli sam rejestrowałeś konto Origin/Steam to może masz za łatwy Login e-mail/Hasło.

 

Albo znajomy czyli kolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd przeprowadziłem się na wieś internet nie powala i trochę ten format boli, ale jestem gotów przez to co się dzieje. Dodam też, że robię go dość często ok. 3msc. Steam guard też nie mam, ale widocznie tam mają dobre zabezpieczenia.

@Momiji Trudno powiedzieć, ale raczej nie.

@MichagM Nigdy nie kupowałem żadnych kont na allegro itp.

Format formatem, ale nie znam do końca źródła prób włamań i jestem ciekawy i chciałbym się dowiedzieć jakie są, ponieważ chce uniknąć powtórki po formacie i chce wiedzieć co robić(od czego zacząć zmieniać hasła itd), bo jak narazie czuje się pod oblężeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze ktos po prostu ma dostep do Twojego maila + zgaduje po podobnych nickach. Najwazniejsze jest to, aby Twoj mail byl jak najbardziej bezpieczny jako ze jest on swego rodzaju polaczeniem wszystkich innych kont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nie ma takiej opcji zawsze przychodzi mi powiadomienie o zalogowaniu na nowym urzadzeniu + musze potwierdzić i wpisać token i hasło(ostatnio ustawiałem dodatkowe zabezpieczenia). Sprawdzałem nawet ostatnie urządzenia które logowały się do mojej poczty, zadnych podejrzeń. No chyba, że ktoś ma dostęp zdalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć logi i tyle.

Może zrób dodatkowe konto mailowe i przepisz konta na ten nowy email jeśli się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...