Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dworak152

Dell XPS 702 - Brak dzwięku po aktualizacji sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostanio zrobiłem aktualizacje sterowników od Realtek High Definition Audio do najnowszej wersji ze strony producenta, jednak po tej aktualizacji dźwięk zniknął próbowałem wgrać sterowniki ze strony della które są dedykowane do mojego laptopa jednak nie przyniosło to efektów, przywracanie systemu także nie działa.

W menadżerze urządzeń jest teraz mniej urządzeń niż było wcześniej.Nie ma żadnych wykrzykników

 

Czekam na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego jaki masz system, a oprócz tego, czy sterowniki aktualizowałeś ręcznie czy za pomocą jakiegoś programu ? I jeszcze jedno , ten model laptopa to Dell XPS 702X czy 702L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego jaki masz system, a oprócz tego, czy sterowniki aktualizowałeś ręcznie czy za pomocą jakiegoś programu ? I jeszcze jedno , ten model laptopa to Dell XPS 702X czy 702L ?

Windows 7 64bit , sterowniki aktualizowałem ręcznie ze strony producenta , przywrócenie starej wersji nie pomogło, XPS 702X

Sprzętowo na pewno nie jest uszkodzony dźwięk bo pod linux livecd dźwięk działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w menedżerze urządzeń, pod kontrolery dźwięku... masz tę kartę realteka, i we właściwościach wszystko ok, tzn jest to urządzenie działa poprawnie? sterownik jest, itd

 

ewentualnie sterownik możesz sprawdzić w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\PCI

 

klikaj na podklucze podkluczy ven.., jak będzie karta po prawej sterownik będzie w wartości service - odpowiedni klucz jest w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

 

sprawdź tam, czy wszystko ok tzn ścieżka do sterownika (image path), itd

 

ewentualnie, gdyby wszystko było ok, a nie działało sprawdź jeszcze klucz

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class

 

klikaj na podklucze, jak będzie kontrolery dźwięku.. po prawej klikaj na podklucze ze strzałkami tego klucza, jak bedzie karta po prawej sprawdź, czy w kluczu nie ma wpisów upper\lower filters - wprawdzie nie spotkałem jeszcze w tym kluczu, ale kto wie

 

jeśli wszystko ok, to chyba jakieś ustawienia miksera, głośników, itp - sprawdź w panelu w dżwięku, może po prostu mikser jest wyciszony, albo domyślne odtwarzanie ustawione nie na głośniki, itp - 2klik na głośniczek w zasobniku

 

ewentualnie dżwiek możesz jeszcze sprawdzić w dxdiag - win+r, wpisz dxdiag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...