Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NikoSplx

Problem z Kartą AMD Radeon HD 8500M

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż posiadam w laptopie ową kartę, wszędzie pisze, że ma ona 1Gb pamięci video. Lecz w np. grach czyta tylko 512mb. Nie wiem w czym problem. Ktoś pomoże

 

 

0h2ptz7.jpg

tO9JPaX.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach pewnie czyta Ci pamięć dostępną dla integry, która jest współdzielona z ramem.

 

Upewnij się że gry uruchamiają się na karcie dedykowanej a nie zintegrowanej. Czasami też gry same niepoprawnie odczytują na którym układzie działają, a poprawnie z niego korzystają. Stąd - to co gra wypisuje czasami należy zignorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o sterowniki to mam najnowsze, a gry uruchamiamy na dedykowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie gry działają na dedykowanej (wykresy obciążenia w np. gpu-z na to wskazują) to zignoruj błędne odczyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem w tym że gdy uruchamiamy grę z minimalnymi wymaganiami 1gb pamięci video to chodzą one jak przy 512mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spradz ustawienia w BIOS - tak jest opcja które rezerwuje pamięć z RAM dla VRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer spełnia minimalne wymagania z zapasem (np wymagane 768mb pamięci video) ale po oddaleniu gra laguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może brakuje mocy karty, a nie vramu? Co to za gry? To jest bardzo słaba karcioszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za "gra"?

Weź pod uwagę że komputer na którym próbujesz grać to paździerz jest, lekko ujmując.

APU które masz to odpowiednik atomów/celeronów/pentiumów N u intela (wszystkie te układy są po prostu słabe).

Podobnie dedykowana grafika - normalne procesory mają mocniejszą integrę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o gry, np. w Grand the auto 5. Z wymaganą grafiką video 1gb, czyta w grze 512mb. Więc pytanie: czy problem z komputerem, że nie czyta całej kart graficznej, czy karta jest po prostu inna niż jest to opisane.

 

Dodatkowo gdy sprawdziłem we wnętrzu laptopa gdzie jest umiejscowiona dedykowana karta, nie znalazłem jej oto zdjęcie:

KlsZCJE.jpg

Gdzie pierwsze od góry w czerwonych rogach to na 100% procesor, ponieważ był on przykryty całościowo przez aluminiową osłonę (nie znam prawidłowej nazwy tego).

Natomiast to procesorem to jedyna karta graficzna.

 

Może po prostu jest tylko jedna kart rozdzielona na 2 przez system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włączyłeś przypadkiem crossfire/dual graphics?

 

Więc pytanie: czy problem z komputerem, że nie czyta całej kart graficznej, czy karta jest po prostu inna niż jest to opisane.

Dlaczego ignorujesz trzeci wariant o którym pisałem - gdy gra błędnie odczytuje na której karcie działa i błędnie odczytuje dostępny vram? To się akurat zdarza.

 

Ile masz użycia VRAM'u widocznego w gpu-z, przy skonfigurowaniu gry pod 1GB vram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...